Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja na na pełnym baku mam taki wynik :

Trasa 80%, miasto 20% - czasami ostra jazda bo trzeba wyskakiwać z kolumny żeby coś wyprzedzić tu i tam, wyszło że zrobiłem 600km - tylko nie wiem jaki zbiornik siedzi w mojej A4 bo jeszcze do pełna nie tankowałem, a sprzedawcy nie zapytałem się ile jemu weszło paliwa :) Może mnie ktoś oświecić ?

PS: Obstawiam 60/65 :)

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Ja na na pełnym baku mam taki wynik :

Trasa 80%, miasto 20% - czasami ostra jazda bo trzeba wyskakiwać z kolumny żeby coś wyprzedzić tu i tam, wyszło że zrobiłem 600km - tylko nie wiem jaki zbiornik siedzi w mojej A4 bo jeszcze do pełna nie tankowałem, a sprzedawcy nie zapytałem się ile jemu weszło paliwa :) Może mnie ktoś oświecić ?

PS: Obstawiam 60/65 :)

Pozdrawiam

R

60 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki V6 jakieś dziwne są jak na swoje pojemności to palą że tak powiem "całe nic", miałem BMW 520 24V paliła mi minimum 10L/100 na trasie, później miałem 2.5 24V to już wogóle z 14 nie mogłem zejść no chyba że wlokłem się 80-90km/h, o 3.0 R6 nie napisze bo to na uruchomienie silnika zimą brało "5L" ;)

Kupując 2.6 miałem mieszane uczucia czy będę w stanie tankować te auto, i czy nie będzie ono pierwszym moim auto w które włożę sekwencję... a tu proszę jakie miłe zaskoczenie spalanie na poziomie silnika 1.6 w BMW ;]

Dziwne, dziwne... :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem to różnie bywa, ale skoro można jeździć o połowę taniej a silnik na tym nie cierpi za bardzo :) Bo te 2.6 to mają chyba ogromne rezerwy na wynalazki typu gaz... :) Ja się przymierzam do założenia, ale zbiornik w koło :) Mało bo mało ale nie chce tracić funkcjonalności.

Koniec OT, proszę nie bić :)

Dodam, że kuzyn w BMW 318 ma takie samo spalanie jak ja... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mobile, zrobiłem test spalania zimowego. Zalałem niunie do pełna, przejechałem 100km (dzwinie szybko opadała wskazówka poziomu paliwa) była to tylko jazda na krótkich odcinkach po mieście, i nie była to jazda emerycka. Nieraz na zimnym silniku musiałem depnąć (rozgrzewa sie po jakis 10km - chyba dobrze nie?) no i dzis kiedy licznik wybił 100km podjechałem na stację i wlałem 13,7 litra... troche kur*** dużo :shocked: ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920km na 45 litrach (Warszawa --> Szczawnica --> Warszawa). Polowa tej trasy odbywala sie na trasie nr. "7", reszta zadupiami. Chyba dobrze, nie? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mobile, zrobiłem test spalania zimowego. Zalałem niunie do pełna, przejechałem 100km (dzwinie szybko opadała wskazówka poziomu paliwa) była to tylko jazda na krótkich odcinkach po mieście, i nie była to jazda emerycka. Nieraz na zimnym silniku musiałem depnąć (rozgrzewa sie po jakis 10km - chyba dobrze nie?) no i dzis kiedy licznik wybił 100km podjechałem na stację i wlałem 13,7 litra... troche kur*** dużo :shocked: ;(

A juz myslalem ze jestem sam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920km na 45 litrach (Warszawa --> Szczawnica --> Warszawa). Polowa tej trasy odbywala sie na trasie nr. "7", reszta zadupiami. Chyba dobrze, nie? :>

Nie wierzę. To wychodzi 4,8L/100km.

Albo jechałeś non-stop 90km/h i nie wyprzedzałeś ani nic, albo coś Ci się pomieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920km na 45 litrach (Warszawa --> Szczawnica --> Warszawa). Polowa tej trasy odbywala sie na trasie nr. "7", reszta zadupiami. Chyba dobrze, nie? :>

Nie wierzę. To wychodzi 4,8L/100km.

Albo jechałeś non-stop 90km/h i nie wyprzedzałeś ani nic, albo coś Ci się pomieszało.

4,8 mozna uzyskac jadac bardzo plynnie, szalenstwa pewnie nie bylo, ale 120 na luzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalenstwa nie bylo. Raczej cos pomiedzy 80-90km/h(ale nikt mnie nie wyprzedzil, raczej ja od czasu do czasu jakiegos marudera). Nie bylo korkow, KRK bardzo szybko, A4 tak samo, zakopianka jak marzenie. Spokojna jazda, delikatne operowanie gazem. Zatankowalem w Warszawie 45l (ORLEN na pulawskiej) i wrocilem do Warszawy zeby zatankowac na BP na pulawskiej. Mam rachunki jak ktos nie wierzy :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,8 mozna uzyskac jadac bardzo plynnie, szalenstwa pewnie nie bylo, ale 120 na luzie ;)

Murzyn, ale to jest AVF.

Ja uzyskałem 4,8L/100km na trasie długości 50km, jadąc na tempomacie 95km/h.

On zrobił 920 km i to część na drogach gorszej jakości.

Dziwne te spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,8 mozna uzyskac jadac bardzo plynnie, szalenstwa pewnie nie bylo, ale 120 na luzie ;)

Murzyn, ale to jest AVF.

Ja uzyskałem 4,8L/100km na trasie długości 50km, jadąc na tempomacie 95km/h.

On zrobił 920 km i to część na drogach gorszej jakości.

Dziwne te spalanie :)

ASZ pali mi mniej niz AJM (tu min spalanie 70km/h z tego co pamietam 3,2-3,4l/100 ciagle 70km/h), to tylko +200Kg ma jakies tam znaczenie.

Wynik jak dla mnie mozliwy do osiagniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja przy jezdzie mieszanej 1.9 tdikiem 90 konnym robie 1200 km do 3 tys obrotow (54 litry) :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan: :a4fan:

AHH 90KM to jak jest dobry to wącha ropę, a nie ją bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...