Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Niema takiej opcji żeby 1,9TDI pożarł 14l ropy. Musiałby chyba cały czas na max obrotach chodzić a kierowca nie znać innych biegów jak 1 i 2 :blink:

Ile masz ten samochód? Nagle tak czy od początku jak go masz? Niemasz tam jakiegos BOXa założonego?

Bo jesli masz podzespoły sprawne to tylko wyciek przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest taka opcja bo tyle pali - tankowane do pelna i sprawdzane. auto w automacie, nie katowane - jazda w miescie do 70km/h obroty do max 2500.

za 120km ostatnio zaplacilem 72 lub 75zl :wallbash: . najgorsze jest to, ze dzisiaj bylem u najwiekszego speca w bydg. od diesla, ktory spawdzil turbo, kat wtrysku, pompowtryski, wycieki itp. i wszystko jest idealnie jak okreslil to mechanik. Mechanik okreslil sie ,ze nie ma juz pomyslu co moze byc nie tak (wszystko oryginalne bez wies tuningow, map i innych dodatkow do podwyzszania mocy). rece opadaja...[br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 20:57_________________________________________________pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdząc po mieście dynamicznie przy niedogrzanym silniku przy -20*C spalił mi max 9l no dodajmy do automatu nawet dodatkowy litr to masz 10l a nie 14l. Z reszta to nie moja sprawa. Skoro Ci mechanik powiedział że jest ok to widocznie tak jest. :mysli:

Tak czy inaczej może ktos jeszcze wpadnie na jakiś genialny pomysł mi się skończyły :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio mialem afn 110KM z 1996 to spalenie mialem 6-6,5litra teraz 2001 silnik AJM 115KM TIPTRONIC i taki sh....t!!

sprawdzales kompresje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewny że tam żednego BOXa nie masz? Jego komp nie wykryje a będzie dolewał paliwka. Nic podejrzanego przy pompie ani przy komputerze niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr.

w tym problem że 1,9 TDI chyba nawet katowane ciągle nie jest w stanie tyle wciągnąć dlatego musisz mieć coś w liczniku walnięte lub jest jeszcze inna opcja :przebiegly: dziurawy przewód paliwowy i ucieka gdzies.

W liczniku nie jest nic walnięte - sprawdzane na zasadzie tankowania od pustego do pełna więc licznik nie ma tutaj kompletnie żadnego znaczenia. Przewody sprawdzane - nic nie cieknie, moje rokowania to przepływomierz ale o tym przekonam się w poniedziałek jak odstawię auto do mechanika.[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 17:10_________________________________________________P.S.

Właśnie wróciłem od mechanika - nic nie znalazł! Sprawdzał przepływkę, fitlr powietrza, podpinał pod Vag, wtryski i du...a! Twierdzi, że te auta tyle biorą albo...styl jazdy, z tym, że ja jeżdzę do 2-2,5tyś. obrotów więc prawie jak emeryt!

Jeśli ten mechanik twierdzi, że te auta tyle biorą to niech palnie sobie w łeb żeby ludziom nie mydlić oczu.

Koledze w A4 AJM Avant ze skrzynią manualną pali w mieście 6.5L maks, ale jeździ gorzej niż emeryt :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewny że tam żednego BOXa nie masz? Jego komp nie wykryje a będzie dolewał paliwka. Nic podejrzanego przy pompie ani przy komputerze niema?

Nie nic na 100% nie było robine - facet od, którego kupiłem miał 62 lata i był w posiadaniu auta 4 lata - zresztą mechanik sprawdzał i nie było nic grzebane.

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

ostro to wychodzi jakies 14l :kox:

dokłądnie - jestem załamany bo byłem na kompie i zero błedów, tankuję tylko na BP lub shell (dobre paliwko) co może być przyczyną takiego spalania? Dodam, że jeżdzę spokojnie do max 2,5 tyś obr.

w tym problem że 1,9 TDI chyba nawet katowane ciągle nie jest w stanie tyle wciągnąć dlatego musisz mieć coś w liczniku walnięte lub jest jeszcze inna opcja :przebiegly: dziurawy przewód paliwowy i ucieka gdzies.

W liczniku nie jest nic walnięte - sprawdzane na zasadzie tankowania od pustego do pełna więc licznik nie ma tutaj kompletnie żadnego znaczenia. Przewody sprawdzane - nic nie cieknie, moje rokowania to przepływomierz ale o tym przekonam się w poniedziałek jak odstawię auto do mechanika.[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 17:10_________________________________________________P.S.

Właśnie wróciłem od mechanika - nic nie znalazł! Sprawdzał przepływkę, fitlr powietrza, podpinał pod Vag, wtryski i du...a! Twierdzi, że te auta tyle biorą albo...styl jazdy, z tym, że ja jeżdzę do 2-2,5tyś. obrotów więc prawie jak emeryt!

Jeśli ten mechanik twierdzi, że te auta tyle biorą to niech palnie sobie w łeb żeby ludziom nie mydlić oczu.

Koledze w A4 AJM Avant ze skrzynią manualną pali w mieście 6.5L maks, ale jeździ gorzej niż emeryt :decayed:

Mechanik nie twierdzi, że te auto tyle powinno brać - on twierdz, że do 10 litrów w mieście w tiptronicu/automacie może jednak nie do 13-14.

P.S.

Dzwoniłem dzisiaj do niego ponownie podpytać czy przyszło mu coś jeszcze do głowy z tym spalaniem. Powiedział, że jedynie co jeszcze można sprawdzić to fizycznie wykręcając pompowtryski, bo może ktoś jakiś czas temu założył inne wtryski-wieksze. Należałoby sprawdzić nr seryjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

nie masz za dużo oleju w skrzyni ?

czytałem ,gdzieś na forum wątek o tym ,że jak skrzynia miała za dużo oliwy to autko było mułowate i paliwożerne :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

nie masz za dużo oleju w skrzyni ?

czytałem ,gdzieś na forum wątek o tym ,że jak skrzynia miała za dużo oliwy to autko było mułowate i paliwożerne :gwizdanie:

Witaj Arturoo

Autko zbiera sięnormalne, nie jest mułowate - to również potwierdza Vag.

P.S.

Olej w skrzyni był wymieniany około miesiąca temu i po kilku dniach wróciłem do nich w celu sprawdzenia czy nie ma wycieków/poziomu oleju - wszystko gra.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jakiś czujnik odp. za podawaną dawkę paliwa typu "ssanie" caly czas podaję zły sygnał, ewentualnie jakiś czujnik temp. który podaje informację, że silnik jest zimny, niedogrzany gdzie u mnie na zegarach i faktycznie jest już dawno 90 stopni. To takie moje osobiste przypuszczenia - pytanie tylko czy Vag'iem takie coś sprawdzę? JEśli tak kupiłbym Vaga bo byłem już u 3 mechaniorów wydałem kase a nic nie są w stanei zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 1,9 tdi 115KM zalany pod korek dosłownie full aż przelałem zrobiłem 415km po miescie i zapaliła się rezerwa :/

nie masz za dużo oleju w skrzyni ?

czytałem ,gdzieś na forum wątek o tym ,że jak skrzynia miała za dużo oliwy to autko było mułowate i paliwożerne :gwizdanie:

Witaj Arturoo

Autko zbiera się normalne, nie jest mułowate - to również potwierdza Vag.

P.S.

Olej w skrzyni był wymieniany około miesiąca temu i po kilku dniach wróciłem do nich w celu sprawdzenia czy nie ma wycieków/poziomu oleju - wszystko gra.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że jakiś czujnik odp. za podawaną dawkę paliwa typu "ssanie" caly czas podaję zły sygnał, ewentualnie jakiś czujnik temp. który podaje informację, że silnik jest zimny, niedogrzany gdzie u mnie na zegarach i faktycznie jest już dawno 90 stopni. To takie moje osobiste przypuszczenia - pytanie tylko czy Vag'iem takie coś sprawdzę? JEśli tak kupiłbym Vaga bo byłem już u 3 mechaniorów wydałem kase a nic nie są w stanei zrobic...

kup kabel będziesz niezależny a kabel kosztuje śmieszne pieniądza.

druga sprawa wszelkie czujniki wywalił by vag jakby działały nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zbiera się normalne, nie jest mułowate - to również potwierdza Vag.

P.S.

Olej w skrzyni był wymieniany około miesiąca temu i po kilku dniach wróciłem do nich w celu sprawdzenia czy nie ma wycieków/poziomu oleju - wszystko gra.

Moze wedlug nich wszystko gra, ale prawda moze byc inna. Przypadkow mocnego przelania skrzyni olejem znam troche :)

Napisz do Bart-S - on pomoze Ci jak sprawdzic poziom oleju zgodnie z procedura serwisowa.

I KONIEC TEGO OT PANOWIE! Zaloz nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na 70l (wiem, wiem, A4 nie ma takiego zbiornika, dolewałem wpierw 27l potem 43 na trasę pod korek) zrobiłem 1114km co daje spalanie około 6,28l/100km :decayed: 600km z tego to trasa z ciężką nogą, około 100km miejska jazda po górskim terenie a reszta to "wkoło komina" z umiarkowanym butowaniem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz w zimie w moim AVF średnie spalanie mam od 6,3l do 6,7l.

jazda na miejscu. trasy nie dłuzsze jak 15 km

AVF-y to były(są) super silniczki.Mój pasek B5 też b.mało palił.A teraz BPW potrafi zeżreć na krótkich odcinkach 10l/100km.skąd to się cholera bierze.skoro budowa podobna,gabaryty też,a różnica w spalaniu 2-2.5l/100km jak byk :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz w zimie w moim AVF średnie spalanie mam od 6,3l do 6,7l.

jazda na miejscu. trasy nie dłuzsze jak 15 km

AVF-y to były(są) super silniczki.Mój pasek B5 też b.mało palił.A teraz BPW potrafi zeżreć na krótkich odcinkach 10l/100km.skąd to się cholera bierze.skoro budowa podobna,gabaryty też,a różnica w spalaniu 2-2.5l/100km jak byk :kwasny:

no kolego nie narzekam na spalanie mojego AVF. jeszcze nigdy nie przekroczył 7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...