Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

mój za to zimą w mieście łyka 8-8,5 litra. latem w trasie przy spokojnej jeździe wyszedł śr 5,9 litra. chyba muszę udać się do jakiegoś znachora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój za to zimą w mieście łyka 8-8,5 litra. latem w trasie przy spokojnej jeździe wyszedł śr 5,9 litra. chyba muszę udać się do jakiegoś znachora

a masz quattro czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój za to zimą w mieście łyka 8-8,5 litra. latem w trasie przy spokojnej jeździe wyszedł śr 5,9 litra. chyba muszę udać się do jakiegoś znachora

a masz quattro czy nie

Masz w profilu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój za to zimą w mieście łyka 8-8,5 litra. latem w trasie przy spokojnej jeździe wyszedł śr 5,9 litra. chyba muszę udać się do jakiegoś znachora

a masz quattro czy nie

Masz w profilu ;)

czasami dane z profilu sie nie zgadzają :wink4:

w takim razie z czego taka różnica w spalaniu nie wieżę ze styl jazdy ma aż takie znaczenie.

chyba ze kilogramy robią różnice lub skrzynia automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 TDI 130PS AVF Quattro opony 205/55/R16 zima - spalanie średnie z FIS 8,5l/100km. 60% miasto 40% trasa. Jazda raczej dynamiczna, na trasach często głównie przedział 140-190km/h, w mieście jak to w mieście ..

Ogólnie liczyłem na niższe spalanie, ale chyba nie ma co narzekać, auto swoją masę ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wieżę ze styl jazdy ma aż takie znaczenie

styl jazdy ma kluczowe znaczenie :gwizdanie:

ale rozumienie stylu też należało by podzielić, jednemu się wydaje, że idzie ogniem, a drugi myli się co do emeryckiej jazdy.

Ogólnie czujeś wyniki są mało miarodajne bo każdy jeżdzi inaczej, gdzie indziej, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, poza tym miasto, mieście nie równe.

Moje splanie opisane dokładnie po kilknięciu w ikonkę spalania.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie około 6,7 litra, manual, 65% trasa i 35% miasto, na trasie średnio 110km/h (zależy jaka trasa).

Mam ori Webasto więc jak jest zimno ciągle grzeje, swoje spali ale silnik po chwili już ciepły.

Wydaje mi się że do rozgrzania silnika webasto spali mniej niż zimny silnik przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie około 6,7 litra, manual, 65% trasa i 35% miasto, na trasie średnio 110km/h (zależy jaka trasa).

Mam ori Webasto więc jak jest zimno ciągle grzeje, swoje spali ale silnik po chwili już ciepły.

Wydaje mi się że do rozgrzania silnika webasto spali mniej niż zimny silnik przez dłuższy czas.

A u mnie 6,3 spalanie na 2 liczniku zastanawiam się czy nie za dużo :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest normalne, że na odcinku ~80 km gdzie 60 km to ciągle trasa bez korków (przelotowa 100 w porywach 120km/h, jednostajna jazda, średnia wg komputera 50 km/h) i pokazuje mi spalanie 7.9l/100 przy no dosyć spokojnej jeździe?

Poza tym jak jechałem te 120 to pokazywało, że wciąga aż 7.9-8.6l/100 :/ To chyba za duży wynik jednak jes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wychodzi na przejechanym całym baku 6,2 - 6,7l/100km (liczone z litrów i przejechanych km)

Fis2 pokazuje podobne wyniki, czasami zaniża o ok 0,2l. Na fisie1 zazwyczaj schodzi do 5,3l/100km.

Jeżdżę co dziennie tą samą trasą, prędkość ok 100-110. Czasami przycisnę, ale staram się jeździć spokojnie.

Lato felgi 18", zima 15", spalanie bardzo podobne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ostatnich przymrozków w przerażenie wprawił mnie widok jak szybko wskazówka baku zmierza ku zeru. Pali około 15-16 litrów na 100 km. 100% miasto. Do pracy. Do przedszkola z dzieckiem. Nie więcej niż odcinki 4 km czyli non top na zimnym. Jak startujecie rano to odpalacie i czekacie aż złapie trochę temperatury czy od razu w drogę ?? I czy ma to w ogóle jakiś wpływ na silnik i na spalanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Mysłowice-Wisła - 7 litrów (4 osoby, bagaż, a od Ustronia trudne warunki na drodze i 50km/h, aż do Wisły praktycznie). Z powrotem cały czas 90/100 km/h - spalił 6 litrów.

Ja odpalam i po ustabilizowaniu obrotów jadę spokojnie i trzymam obroty na każdym biegu od 1600 do 2000.

Tu masz link do tegoż właśnie tematu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241435.0

Dodatkowo wstawiłem sobie przed chłodnicę styropian i autko szybciej się nagrzewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ostatnich przymrozków w przerażenie wprawił mnie widok jak szybko wskazówka baku zmierza ku zeru. Pali około 15-16 litrów na 100 km. 100% miasto. Do pracy. Do przedszkola z dzieckiem. Nie więcej niż odcinki 4 km czyli non top na zimnym. Jak startujecie rano to odpalacie i czekacie aż złapie trochę temperatury czy od razu w drogę ?? I czy ma to w ogóle jakiś wpływ na silnik i na spalanie ??

Podręcznik użytkownika wyraźnie zaznacza, że nie powinno się rozgrzewać silnika na postoju - jednak zawsze czekam aż początkowa dawka paliwa i obroty spadną poniżej 1000rpm (czas oczekiwania ok 1 minuty). Potem ruszam i do osiągnięcia 90 stopni płynu chłodniczego (zegary) nie wkręcam się powyżej 2000rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodaj Bartek że do tych 2000obr to też można pedał w podłogę... a to nie o to chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest normalne, że na odcinku ~80 km gdzie 60 km to ciągle trasa bez korków (przelotowa 100 w porywach 120km/h, jednostajna jazda, średnia wg komputera 50 km/h) i pokazuje mi spalanie 7.9l/100 przy no dosyć spokojnej jeździe?

Poza tym jak jechałem te 120 to pokazywało, że wciąga aż 7.9-8.6l/100 :/ To chyba za duży wynik jednak jes?

normalny wynik, w koncu masz multitronica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest normalne, że na odcinku ~80 km gdzie 60 km to ciągle trasa bez korków (przelotowa 100 w porywach 120km/h, jednostajna jazda, średnia wg komputera 50 km/h) i pokazuje mi spalanie 7.9l/100 przy no dosyć spokojnej jeździe?

Poza tym jak jechałem te 120 to pokazywało, że wciąga aż 7.9-8.6l/100 :/ To chyba za duży wynik jednak jes?

normalny wynik, w koncu masz multitronica

Za dużo Michu. Multi powinno palić w okolicach osiągów manuala - sprawdziłbym czy nie ma przelanego ATF w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2 komp pokazuje 7,8 jak bylo cieplej to 7,3 ale robie odcinki max 15 km do pracy i wtedy wychodzi od 7,5-8 l czy to normalny wynik dla quattro skrzynia manual po programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 2 komp pokazuje 7,8 jak bylo cieplej to 7,3 ale robie odcinki max 15 km do pracy i wtedy wychodzi od 7,5-8 l czy to normalny wynik dla quattro skrzynia manual po programie?

masz bardzo dobre spalanie według mnie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest normalne, że na odcinku ~80 km gdzie 60 km to ciągle trasa bez korków (przelotowa 100 w porywach 120km/h, jednostajna jazda, średnia wg komputera 50 km/h) i pokazuje mi spalanie 7.9l/100 przy no dosyć spokojnej jeździe?

Poza tym jak jechałem te 120 to pokazywało, że wciąga aż 7.9-8.6l/100 :/ To chyba za duży wynik jednak jes?

normalny wynik, w koncu masz multitronica

Za dużo Michu. Multi powinno palić w okolicach osiągów manuala - sprawdziłbym czy nie ma przelanego ATF w skrzyni.

Napisz proszę jak sprawdzić czy nie ma za dużo płynu w skrzyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...