Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trasa przy 110 km/h 4.7 l, miasto 6.9 l, mieszana wychodzi mi 6.1-6.3 l/100km ogólnie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paypal, to normalne. Jest chlodniej, silnik szybciej traci temperature, ida wieksze dawki paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje najwieksze spalanie to bylo 49/100km w korku jechalem 8,5km przez 2godz40min (MASAKRA)

a jedno z najmniejszych to 5,4/100km na trasie polska-francja wtedy na zbiorniku zrobilem 1260km

przy normalnej jezdzie autostradowej.gdy podjechalem pod dystrybutor FIS pokazywal 0km do przejechanie,wsumie to mialem fuksa ze niemusialem go pchac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyższe spalanie przy niższej temp jest normalne w mieście, o tyle na trasie już nie powinno być takiej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi juz 3 raz w tym miesiacu rezerwa wlaczyla sie przy 1100 :shocked::wallbash:. we wtorek np z 900 kilometrowej trasy przestalem (podjezdzajac) ok 3 godzin w chorych korkach. rezerwa mi sie wlaczyla wlasnie tez na 1095. powoli spalanie rosnie. pali juz ciut wiecej niz 5l lub 5 l, bo na baku wysmigalem ponad 1200 :>

wiem, wiem, pompa i takie tam, ze moze szlaken trafen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe u mnie w zimie pali ok. 1-1,5 litra mniej niż w lecie :naughty:

ciekawe myslałem ze na odwrót :mysli:

pewnie zmiena z letnich 19-tek na zimowe 15-tki ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyższe spalanie przy niższej temp jest normalne w mieście, o tyle na trasie już nie powinno być takiej różnicy...

Własnie dlatego mnie to martwi. Jedyne wytłumaczenie jakie mi sie nasuwa to mimo wszystko inna temperatura powietrza które wlatuje do silnika, wieksze wiatry - opór, woda na drodze - opór, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj teścik na ekonomiczną jazde.

Mała trasa 30 km, max 120 km/h, spaliła 7.5, następnie 8 km po mieście spokojnej jazdy, do 80 km/h i spalanie wzrosło do 7,7. Jak bym tak jeżdził to pewnie zszedłbym do 9-10 l po mieście (jak niektórzy piszą), ale niestety ostatni zbiornik miejskiej jazdy wciągnęlo mi w tempie 12,2/100 km.

Spore znaczenie ma tez pewnie ile ktoś robi dziennie km po mieście. Poprzednie auto jak jeździłem dom-praca , praca-dom siorbało 15-15,5 a jak miełem pare dni po kolei po ok. 50-80 km dziennie po mieście to schodziło do 13/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zszedlbys raczej do 9 po miescie... Chyba, ze noca i bardzo spokojnie. 10-10,5 to minimum przy normalnej nie zabijajacej auta jezdzie.

7,5 do 120km/h to nie tak malo jak na 2.5Q :mysli: Widac zalezy tez od kierowcy i stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie starałem sie jechać na maxa ekonomicznie, wyprzedzałem itd, tylko nie pałowałem, max 120, taka lajtowa jazda :) po prostu cholernie lało :decayed:

Ta sama trasa 2h wcześniej bez deszczu z V 140-150 i agresaywniejszym stylem wyszło 8,4.

Zresztą ja na spalanie nie narzekam, jak bym chciał ekonomiczne Audi to kupiłbym A2 1.4 TDI i muskał pedał gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyższe spalanie przy niższej temp jest normalne w mieście, o tyle na trasie już nie powinno być takiej różnicy...

Własnie dlatego mnie to martwi. Jedyne wytłumaczenie jakie mi sie nasuwa to mimo wszystko inna temperatura powietrza które wlatuje do silnika, wieksze wiatry - opór, woda na drodze - opór, bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Zima spalanie powinno byc wyzsze:

-na krotkich trasach, podczas ktorych czas nagrzewania slinika jest znaczacy w stosu do calej trasy (na nagrznie silnika do termicznych ustalonych warunkow przy ktorych silnik jest najbardziej ekonomiczny trzeba spalac wiecej paliwa).

Ale na dluzszych trasach strata spowodowana w/w jest nieznaczna, a moga pojawic sie zyski spowodowane nastepujacymi faktami:

1. Mniej klimy uzywamy, oraz gdy uzywamy, to z mniejszym poborem mocy z silnika (w A4kach podobna sa takie "madre" sprezarki o regulowanej wydajnosci (i poborze mocy). Mniej klimy to mniej paliwa.

2. Jezdzimy na wezszych gumach (szersza guma to wieksze opory toczenia a w konsekwencji spalanie).

3. Zima jezdzimy wolniej i delikatniej hamujemy (czesciej jest mokro, a czasem nawet slisko). Im wiecej hamowania tym wiecej spalania. Im szybciej jezdzimy tym wiecej palimy.

4. W warunkach niskich temperatur zewnetrznych przy ustalonych warunkach termicznych (nagrzany silnik), nasze silniki sa bardziej wydajne (pala mniej) - nie jest to duza roznica, ale kilka procent moze wyjsc. Przyklad - silnik na hamowni przy duzej temp. zewnetrznej daje mniejsza moc, przy nizszej daj moc wieksza. Jesli daje wieksza moc to znaczy ze jest bardziej wydajny (ma lepsza sprawnosc), a wiec zadowala sie mniejsz iloscia paliwa. Dlaczego? Podstawy termodynamiki - generelanie spalanie paliwa w zimnym powietrzu jest bardziej wydajne, bo zimne powietrze jest "gestsze" a wiec zawiera wiecej tlenu w tej samej objetosci wprowadzonej do cylindra (to jest glowny powod stosowania tzw. intercoolerow).

Reasumujac - jesli nasz tryb / styl jazdy powoduje, ze czynniki 1-4 dominuja nad stratami zwiazanym z dluzszym nagrzewaniem silnika to spalamy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach użytkownia, myślę że mogę dodać też swoje "wyniki".

Na pełnym baku w mieście robię 750km czyli średnie spalanie nieco powyżej 8l - jeśli do tego włączę klimę jest 8,5/9l (te wyniki oczywiście przy spokojnej jeździe).

W najlepszym jak do tej pory wyniku w trasie bak starczył mi na 870km co daje średnie spalanie rzędu 7l (klima przez cały czas włączona, prędkości na autostradzie rzędu 130-160km/h).

FIS w trasie z włączonym tempomatem przy 110km/h pokazuje mi 5.7l.

Dla uzupełnienia: 1.9TDi, 131PS, multitronic, 17"/235/45

Generalnie jestem zadowolony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi średnio ok 4,1l/100km.

Tylko pozazdrościć takiego spalania.

Hmm ja też bym tak chciał. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...