Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 TDI BLB. Moc ~180KM. Na baku (70 litrów) robie średnio 500 km

Siemian troche przesadziłes z tym spalaniem to mi wychodzi troche mniej niz Tobie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2.0 TDI BLB. Moc ~180KM. Na baku (70 litrów) robie średnio 500 km

Siemian troche przesadziłes z tym spalaniem to mi wychodzi troche mniej niz Tobie :tongue4:

to jak Ty Siemian jeździsz :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak Ty Siemian jeździsz

no chyba ze jeździ caly czas w godzinach szczytu po kraku a wieczorami jeździ sie poślizgać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Cuber tak mi wychodzi. No ok 500 robie do rezerwy i wtedy tankuje. Czyli załóżmy że zrobiłbym 600km na baku.

A to że troche go katuje to prawda raczej.

Aczkolwiek jak jechałem na sylwestra do pragi i chciałem sprawdzic ile mi spali przy jezdzie autostradowej przy 130km/h to na trasie bielsko-praga miałem spalanie średnie 5.1[br]Dopisany: 30 Styczeń 2009, 15:14_________________________________________________od zakupu auta zrobiłem 27 tys km i wg. komputera na tym dystansie miałem średnie spalanie coś ok. 11,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zależy kto za kierka siedzi jak moja to miasto średnio 7,5 ja siadam i trzeba dodac przynajmniej 1-1,5 .a w trasie nie miałem zbytnio okazji sprawdzic bo nie mam gdzie polatac dłużej. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zakupu auta zrobiłem 27 tys km i wg. komputera na tym dystansie miałem średnie spalanie coś ok. 11,5

Dla mnie to i tak duuuuze wartosci. Sam jezdze szybko i mam spalanie 10,3 na FIS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam a4 b6 1.9 TDI 2002r w sedanie 131k

wczesniej byłem użytkownikiem tylko i wyłącznie benzyniaków

podpowiedzcie jak poruszać się w mieście aby było jaknajmniejsze spalanie?

np na możliwie wyższych biegach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie umiejętnie ruszać ...ale nie mulić silnika....hamować silnikiem jak najwięcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jak jeździć ekonomicznie a przy okazji nie zamulić silnika?

przy jakich obrotach zmieniacie biegi ? (chodzi mi tu o diselki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio na to osobny temat .... wyszło że teoretycznie od max momentu do max mocy powinno się jeździć ale ekonomii z tego nie będzie :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczając spalanie czyli tankując samochód do pełna, wyjechać do rezerwy i znów zatankować do pełna wychodzi wedłóg matematyki średnie 6,2/100km.

FIS2 pokazuje 6,5/100km czyli duzo się nie myli :)

Na baku robie jakieś 900-1000km w większości po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczając spalanie czyli tankując samochód do pełna, wyjechać do rezerwy i znów zatankować do pełna wychodzi wedłóg matematyki średnie 6,2/100km.

FIS2 pokazuje 6,5/100km czyli duzo się nie myli :)

Na baku robie jakieś 900-1000km w większości po mieście

chyba tematy ci sie pomyliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę pochwalić, że po wymianie termostatu, przy umiarkowanie spokojnej jeździe po mieście zszedłem poniżej 15 l :PB98::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam A4 2.5tdi avant quattro (po zmianie oprogramowania na 180Km)na baku robie 960km,,,,trasa np Limanowa-Warszawa.Predkosc max 130km/h...wiekszosc drogi 100km/h....plus korki w krakowie i warszawie..zmierzylem tą trase kalkulatorem i wyszlo 6,3l.Na miejscu w zimie komputer pokazuje 8,3(wiecpewnie troszke mniej wychodzi)a mieszkam w gorach...generalnie w 7l sie mieszcze...duzo hamuje silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam A4 2.5tdi avant quattro (po zmianie oprogramowania na 180Km)na baku robie 960km,,,,trasa np Limanowa-Warszawa.Predkosc max 130km/h...wiekszosc drogi 100km/h....plus korki w krakowie i warszawie..zmierzylem tą trase kalkulatorem i wyszlo 6,3l.Na miejscu w zimie komputer pokazuje 8,3(wiecpewnie troszke mniej wychodzi)a mieszkam w gorach...generalnie w 7l sie mieszcze...duzo hamuje silnikiem...

to bardzo malo jak na Q :mysli: ja mam oske(i silnik troche swiezszy) i wychodzi mi jakei 1.5 l wiecej przy takiej w miare jezdzie, jak szaleje to i 8.5-9.5 na trasie lyka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich predkosciach jestem w stanie zejsc wlasnie do 6 z groszami, wiec realne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mowi ze nierealne :wink4: . Ja tyko twierdze jak mi ubywa pod moja noga... Ojciec jak nieraz pozycza to ma 5.5 -6.5 w trasie - mi sie nigdy nie udalo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...