Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że to zależy głównie od techniki jazdy a w szczególności od sposobu rozpędzania się.

masz rację... choć od silnika również :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mnie właśnie wyszło 12,2/100 - głównie trasa i kawałek miasta :>

Co prawda było sporo mniej takiego pałowania jak w drodze do Bukowiny, ale i 2 paczki na ekspresówce czasami też bywało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem inaczej ostatnio zrobiłem dwa razy trase Poznań - Zielona Góra i w trasie spaliła mi 6,4 litra natomiast po mieście pali mi od 12 do 13,5 litra - taka różnica!!!!! 100 % Czym to jest podyktowane???????

korkami i płynnością jazdy, choć myślę że róźnica jest ciut za duża między trasą a miastem. ja jak stoje w korkach i co chwila podjeżdżam tylko na pierwszym biegu to 12-13 murowane, natomiast jak tylko światła mnie zatrzymują a dalej w miarę normalny ruch to nawet dociskając pedał gazu mocno nie wyjdzie ponad 11, także korki, korki i jeszcze raz korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...natomiast po mieście pali mi od 12 do 13,5 litra - taka różnica!!!!! 100 % Czym to jest podyktowane???????

Za maly silnik do budy B5, wiec chla sporo przy miejskim odpychaniu sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...natomiast po mieście pali mi od 12 do 13,5 litra - taka różnica!!!!! 100 % Czym to jest podyktowane???????

Za maly silnik do budy B5, wiec chla sporo przy miejskim odpychaniu sie.

dokladnie :good: . ten silnik sie meczy poprostu.

proszę bez zbędnego OT w tym temacie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ostatnio sprawdzałem na Gazie, tankowałem do pełna po przejechaniu 100 KM znowu do pełna

przy nie ekonomicznej jeździe w miescie spaliła mi 13,5L gazu myślę ze to dobry winik

jadać na wakacje Wałbrzych -> Rewal, prędkość od 90 do 170 przejechałem na 40L gazu 460Km i przełączył sie na benzyne(dobrze ze ja mialem :P bo do stacji bylo kawałek:)

w lato pali mi ok 12L w miescie w trasie ok 8L

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieluń-krak 6,5 no i jazda po mieście 8,2 odczyt z fis-a :gwizdanie:

dodam, że nikt mnie nie wyprzedził :evil::polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ który mi sprowadził mówił że jak go przyprowadzal z niemiec to zszedł na 5.2l ale on naprawde ekonowmicznie jezdził bo przewiózł mnie kawałek wiec przy takim stylu jazdy nie moze dużo palić :tongue4:

Niestety ja tak zamulac nie potrafie i przy moim stylu jazdy nie zeszłem jeszcze poniezej 6 litrów jazda mieszna. Dodam ze od 3tys kilomtetrów na trasie wyprzedził mnie jeden samochód :polew:

A wiec pali mi 6-7 litrów, ale wiem ze mozliwe jest wyrabianie magicznych 5 litrów tylko to już nie jest jazda :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraków-kielce +tor kielce - kraków - reszta baku po mieście -> 11.01

jednak gdybym chciał jechać tempem a6 3.0 tdi, które napotkałem po drodzę całą trasę to zapewne wynik byłby bliższy 17-18 :kox:

po kilku testach przyspieszeń z wyższych prędkości i przelocie 220 przez teren zabudowany odpuściłem, zdecydowanie mam za słabe nerwy na taką jazdę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa-Zakopane plus na miejscu do 120 km/h 6,8 l/100

Powrót deptany do 160 km/h 7,5 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu zajdę "sportowcom" za skórę...

Wczoraj trasa Elbląg - Warszawa (Okęcie) - Elbląg

Oponki sprawdzone przed wyjazdem 205/50/16 - 2.3Bara

Nowe paliwko VPower Diesel (z jakimś syntetycznym dodatkiem - u nas od 1 kwietnia) wlane do pierwszego strzału

i zmieszane w proporcji 2/3 do 1/3 starego VPowera... bo bak nie był pusty...

Jazda EMERYCKA bo nigdzie mi się nie śpieszyło, a chciałem koniecznie sprawdzić ile wyjdzie...

zawalidrogą nie byłem... non stop 110 - 130... ze 3 razy 150km/h a raz nawet 2 chwilowo z przodu była...

7 przerw na papierosa bez gaszenia silnika (piszę bo chyba to liczy do średniej prędkości) + duża przerwa w Płońsku na KFC (jakieś 30 minut)

dystans pokonany 626km (w tym 24km po Elblągu przed wyjazdem) no i dojazd przez Warszawę do Okęcia i z powrotem (a trochę tego jest)...

FIS pokazał 5.1 L / 100 km ale że zawsze zawyża to i tym razem go sprawdziłem...

rano podjechałem na tą samą stację, ten sam dystrybutor (wąż) i zalałem 29,53l ....

co po przeliczeniu wychodzi 4,72 L / 100 km

nie umieszczam tego po to żeby coś udowadniać i się kłócić... ale z pewnością nowym może się przydać...

mam filmik nagrany dziś rano telefonem (z FIS) - jak ktoś chce to mogę umieścić... ale to żaden dowód jak wiadomo...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętochłowice - Praga - Świętochłowice , równe 1000km, na pokładzie 4 osoby

-650km autostradą 150-170km/h

-300km drogami jednopasmowymi 90-140km/h

-50km miasto z czego 10km duzy korek w Pradze

Srednie od zalania do zalania na tej samej stacji : 5,78L[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 22:49_________________________________________________

nie umieszczam tego po to żeby coś udowadniać i się kłócić... ale z pewnością nowym może się przydać...

Mysle ze tym nowym srednio sie to przyda. Samochód mam ponad rok, miałem juz rozne warunki jazdy, nigdy nie udało mi sie zejsc do takiego wyniku. Min to 4,95L i to tylko dlatego ze kolega miał zepsute auto i nie mozna było przekraczac 90km/h. Z tego co czytam na tym forum jestes jedynym z takim egzemplarzem co pali jak VW Lupo :polew: wiec lepiej niech sie sugerują srednią 5,5-8L :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec lepiej niech sie sugerują srednią 5,5-8L :good:

może i masz racje...

dodam jeszcze że klimatyzacji raczej nie używałem - bo było 19 na zewnątrz... no i w jedną stronę 4,5 godziny (z KFC) a w drugą 3,5 godziny

było ciężko bo tym autkiem chce się jeździć szybciej... ale uparłem się :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misto Kraków średnie spalanie 9-9,5 l/100 km :kox: :kox: :kox: jazda w stylu emeryt niedowidzący :gwizdanie: eco-driving

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...