Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A co powiecie koledzy o zastosowaniu oleju Shell Helix Ultra Extra

W pełni syntetyczny olej silnikowy najnowszej generacji, spełniający wymagania nowoczesnych silników benzynowych posiadających katalizator oraz silników Diesla także tych wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF).

Shell Helix Utra Extra zawiera pakiet specjalnych dodatków czyszczących, które aktywnie usuwając szkodliwe osady, chronią i utrzymują silnik Twojego samochodu w doskonałym stanie.

VW-Norm

504 00/ 507 00

ACEA C2, C3 (A3, B4)

MB Approval 229.51

BMW Longlife 04

olej jak olej, musi miec swoje parametry i tyle

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

oryginał tylko oryginał

Opublikowano

dzieki, i kto by pomyslal ze tutaj kupie olej taniej jak w PL :mysli:

Opublikowano

dzieki, i kto by pomyslal ze tutaj kupie olej taniej jak w PL :mysli:

za tyle w Pl tez kupisz

Opublikowano

5 litrow motula za nieco ponad 100zl?? no nie zaprzeczam ale wydawalo mi sie zawsze ze syntetyki sa drozsze u nas w PL

Opublikowano

bo tak było

ale jest coraz wiecej dostepnych kanałów z olejami o nizszej cenie

coraz większy import, coraz nizsze ceny

osobiście znam goscia który TIR-ami przywozi do Polski oleje, nie tylko Motula

Opublikowano

no czyli dla nas konsumentow to tylko lepiej :naughty: moj czas wymiany nadchodzi niebawem wiec i tak kupje tutaj ale jakies 9mcy temu sam placilem za banke 5l mineralnego shella jakos lekko ponad 100zl :blink: w jakims sklepie z czesciami u mnie w Zdunskiej Woli i do audika pozniej jak lalem mobila 10w 40 to tez jakos 100zl ale za 4 litry, no ale coz, kto nie wie ten placi

Opublikowano

ja 3 dni temu kupilem motula za 112 zl z przesyłką 10w40 zrobilem 50 km i narazie wszystko :good: zobaczymy co sie bedzie działo dalej :>

Opublikowano

ja 3 dni temu kupilem motula za 112 zl z przesyłką 10w40 zrobilem 50 km i narazie wszystko :good: zobaczymy co sie bedzie działo dalej :>

powinieneś zalać 5W40, chocby ze względu na turbo

patrzyłeś na opakowanie, czy ten olej spełnia normę 502.00/505.00 ?????

Opublikowano

ja 3 dni temu kupilem motula za 112 zl z przesyłką 10w40 zrobilem 50 km i narazie wszystko :good: zobaczymy co sie bedzie działo dalej :>

powinieneś zalać 5W40, chocby ze względu na turbo

patrzyłeś na opakowanie, czy ten olej spełnia normę 502.00/505.00 ?????

wiem ale mialem nalane chell 15w40 i tak odrazu na 5? na forum pisali na pisali zmienic na 10 a nastepna wymiana na 5
Opublikowano

nie słuchaj baranów którzy nie maja o tym pojęcia

do silnika Twojego auta powinien byc zalany 5W40 i żaden inny z norma 502.00/505.00

silnikowi nic sie nie stanie, ale turbina odetchnie

Opublikowano

Witam.

Od paru dni uzytkuje Fabie 1.9tdi z silnikiem ATD (posiada pompowtryskiwacze). Przebieg niby 152 tys. km. Odkupiony od 2 wlasciceila. Auto zakupione w Polsce. Przegladajac rozne papiery zauwazylem ze silnik jest jakims Castrolem 15w 40 (wymieniony ostatnio okolo miesiaca temu, przed wymiana tazke na minerlanym jezdzil) . Z tego co wyczytalem to chyba niezbyt dobry olej. Co mam teraz zrobic ? ? Na jaki olej zmienic ? mozna przeskoczyc na 5w 40 . Myslalem nad uzyciem jakiegos cleanera i zalaniem np Valvoline 5w40 spelniajacego normy 505.01

Pomozcie :)

Pozdrawiam

Opublikowano
Opublikowano

Panowie będę zmieniał olej jaki mam zalać? Serce mojej oooo to 1.9 TDI 110 AFN przejechane ma niby 200 tys ostatnio zalałem castrola 15W 40 i to był chyba mój błąd samochód od tamtej pory jest co raz słabszy. czy to może być wina oleju? jaki teraz olej zalać?

Opublikowano

Boże..... następny.... :wallbash: :wallbash:

masz zalac 5W40 norma 502.00/505.00

wlanie 15W40 do takiego silnika jak w Twoim aucie to totalna porazka :thumbdown: :thumbdown:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.