Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeciak syfu typu 5w30 nie stosuje i nie będę stosował. Powiem Ci tylko tyle, że na nowym Mobilu 1 5W50 silnik VP chodził głośniej i to zdecydowanie jak na przejeżdzonym Motulu 8100 X-Cess 5W40. Tak samo wszyscy, których znam i przeszli na Motula 505.01 w 1.9 TDI PD twierdzą, że silniki chodzą ciszej jak na dotychczasowych olejach (Shell VX, Castrol, Mobil, Texaco, ...). Wszystkim na uszy siadło?

Powtórzę Ci jeszcze raz Mobil Synt S 5w30 to nie jest prawdziwy syntetyk tylko hydrokrak!!!

Jak już to lać Mobila 1 ESP.

dokladnie pozdro dla kolegi, tez sie zdecydowalem na zmiane oliwki http://www.allegro.pl/item954290764_motul_specific_505_01_5w40_mega_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeciaq decyzja słuszna :good:

Jako dostawcę oliwy polecam kolegę "dzik" z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz zakupilem w OILCARS Wrocław dosc tano maja. od dzika w przyszlym roku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę Ci jeszcze raz Mobil Synt S 5w30 to nie jest prawdziwy syntetyk tylko hydrokrak!!!

Jak już to lać Mobila 1 ESP.

potwierdzam.

jezeli mobil, to tylko mobil 1 esp formula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci teraz się nie poci, to po zmianie też nic się nie stanie.

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyk będzie lepszy, ponieważ gdy olej jest gorący i ma +/- 120*C to syntetyki mają wyższą lepkośc,

a co za tym idzie grubszy film olejowy.

Lej 5W-40 Liqui Moly, Motula, Mobil 1, Valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat jest dość obszerny i nie mam czasu przeglądać ponad 100 stron więc proszę o pomoc. Autko w którym będe zmieniał olej to audi a 4 z silnikiem 1.9 tdi avf, przebieg 215 tysięcy. Nie wiem na jakim oleju jeździł do tej pory ponieważ dopiero go sobie sprowadziłem i żadnej karteczki nie ma ani adnotacji w książce serwisowej. Kupiłem olej CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40. Spełnia normę 505 01, jest to syntetyk. Pytanie do Was czy ten olej nadaje się do tego silnika z tym przebiegiem? Nic się nie rozszczelni? Wymianiam olej za 2 dni więc w razie co jest czas na oddanie do sklepu i wzięcie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przesiadka z Shella 10w40 na motula x-cess 5w40 nie zaszkodzi jednostce ?? chodzi mi o to czy silnik sie nie rozszczelni ?? mowa tutaj o motorze o oznaczeniu AFN

czytales ten watek? :wallbash:

Podobnie jak kolega wyzej. Czy Castrol edge 5w30 podpasuje do 1.9 tdi AVF? Kolega ma do sprzedania okazyjnie wiec wolalbym sie upewnic czy sie nada

jak wyzej - czytales ten watek? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego frugodh olej masz dobry biorąc pod uwagę normę 505.01, bo Castrol rozlewany w Polsce to już inna bajka :gwizdanie:

Rozszczelnieniem silnika też się nie przejmuj przy tym przebiegu...

ps. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na Castrola to Motul Specyfic jest polecany dla twojej A4 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola już kupilem, w Niemczech moja a 4 była serwisowanaq w aso audi i troche w aso vw więc podejrzewam że cały czas na castrolu jeździł. Jak ogładałem to nigdzie się nie póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi sory ale tak jak kolega wyzej pisal, nie mam czasu, zeby miec mozliwosc przesledzenia 119str. Silniki diesla to nowa przygoda, do tej pory wysokoobrotowa benzyna, wiec spokojnie, daj mozliwość wdrązenia sie w temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę poznać czy mam orginalnego Castrola czy rozlewanego w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś Castrola w Polsce to najprawdopodobniej jest on rozlewany u nas (co wcale nie znaczy, że nie jest on oryginalny), w tym wątku jest sporo negatywnych opinii o Castrolu a pozatym nie jest to w pełni syntetyczny olej...a do twojej A4 tylko full syntetyk :cool1:

Skoro już kupiłeś to możesz zalać a później przeczytaj ten wątek i sam podejmiesz decyzję czy chcesz dalej jeździć na Castrolu... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem swoja A4t obyl wlasnie zalany Castrolem z ASO, i co 1 -1.5tysi km musialem dolac 100-200ml, jad po 10tkm dolalem 1 problem zaczol powoli mijac i minol jak wymienilem calkowicie na mobil1 5w30 synt S. teraz zdecydowalem sie na motula zobaczymy jak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wlali mi CASTROLA 15W40 :sick3: na co najlepiej zmienic ???

przewin na sama gore watku wybierz silnik i wlej odpowiedniego MOTULA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem poczadkujacym posiadaczem Audi z DPF i tu pytanie moje...

myslalem ze do dpf'a trzeba lac long-life po czym dobry kolega wyjasnil mi ze to tylko jest znaczenie tego ze olej wymienia sie co 30tys. albo co 2 lata.

jezeli samochod byl zalywany caly czas long-life moge teraz przejsc na normalny olej naturalnie norma 504 00 - 507 00 ?

i po za olejem Motul mozna cos innego polecic do zakupu w Niemczech?

dzieki za wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...