Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze... :shocked: mi zżera po 10000...leje zawsze do 3/4 i na koniec przy wymianie jest jeszcze nieco ponad 1/2 :blink: a mam naQlane 223800... a co do tej uszczelki to tez zapomnialem raz nasmarowac :wallbash: ale kapnalem sie :disgust: i wolalem jeszcze raz go spuscic aby nie miec problemiQw :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehe, problem w tym, że ja się zorientowałem jak któregoś pięknego dnia jak wszedłem do kanału i zobaczyłem zalaną belkę :shocked: przetarłem szmatą i po prostu częściej sprawdzam stan i uzupełniam w miarę potrzeb :) niedługo czeka mnie wymiana rozrządu to zrobi się komplet :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... :shocked: mi zżera po 10000...leje zawsze do 3/4 i na koniec przy wymianie jest jeszcze nieco ponad 1/2 :blink: a mam naQlane 223800... a co do tej uszczelki to tez zapomnialem raz nasmarowac :wallbash: ale kapnalem sie :disgust: i wolalem jeszcze raz go spuscic aby nie miec problemiQw :gwizdanie:

Czyli co dużo mi wpiernicza oleju? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamow u dzika wlasciwy. moze sie wymieni z Toba. Jak znam Dzikusa - moze pojsc na taki uklad. Albo oddaj tacie... :cool1:

Czy na butli Motula jest jakiś hologram mówiący o oryginalności produktu? Jak powinno wyglądać opakowanie od 505.01? starą butlę od krakowskiego przedstawiciela Motula wyrzuciłem :wallbash:

kolego ja bym ci radzil kupić u Dzika. Dzik sciaga Motula z Niemiec. Sam osobiscie jezdzi i ciagnie Transporterem. To jest jedyny wiarygodny kontakt. zadne allegro.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

To ja już nie rozumiem, wcześniej endriuu pisałeś że ten olej z allegro od Net Hurtu to jest podróbka a teraz proponujesz aby miron1970 wysłał do Dzik-a ten olej i zamienił się z nim na podróbkę którą komuś dalej wciśnie?

juz Dziku rozpoznałby czy ori czy nie.

A chlopak wozi z Niemiec od bezposredniego importera Motula w tym kraju. Zaden Turas nawet nie stal przy tym oleju.

Patrząc na Twoje wypowiedzi to coraz bardziej dochodzę do wniosku że Ty i Dzik to jedna i ta sama osoba albo jesteście bardzo skoligaceni :mysli:

A myślisz że inni to nie potrafią pojechać do Niemiec czy nawet do fabryki i kupić tira np. raz na miesiąc i mieć jeszcze większe rabaty niż mały przedsiębiorca z Polski jadący osobiście dostawczakiem po towar do naszych zachodnich sąsiadów?

A co do Turków to mało prawdopodobne aby żaden z nich "nie stał przy tym oleju" jak ich jest co krok u szwabów :polew:

Ch

Chcesz zaoszczedzic kilka zlotych czy co? :blink:

Nie mozesz kupic z forum od dzika albo Toma? O opinie na ich temat nie musiszmpytac bo juz sporo osob pisalo raczej same pozytywne wiec po co cudowac??

A po co przepłacać jak można mieć to samo ale taniej

Dzisiaj przyszła przesyłka z Net Hurtu i sprawdzałem kolor i lepkość z oryginalnym motulem kupionym niecałe pół-roku temu i niczym się nie różni (kolor, lepkość i miesza się bez problemu) a za olej i filtr z przesyłka zapłaciłem 148zł :good: Niczym nawet się nie różni od motula 3 lata temu kupionego od naszego Admina

Po ostatnich moich postach odezwało się kilka osób na PW i GG z opiniami o jak to nazwał autor jednej z nich "forumowymi naganiaczami" którzy za wszelką cenę promują swoich kolesi a sprawdzonych sprzedawców na aukcjach czy ze sklepów netowych nazywają oszustami handlującymi podróbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... :shocked: mi zżera po 10000...leje zawsze do 3/4 i na koniec przy wymianie jest jeszcze nieco ponad 1/2 :blink: a mam naQlane 223800... a co do tej uszczelki to tez zapomnialem raz nasmarowac :wallbash: ale kapnalem sie :disgust: i wolalem jeszcze raz go spuscic aby nie miec problemiQw :gwizdanie:

Czyli co dużo mi wpiernicza oleju? :(

no wiesz TomQ...moj tata ma audi 80 1.9 tdi 90 Qcy :) i jak leje ponad 3/4 to przed wymiana ma nieco ponad 1/4, ale on ma naQlane...uwazaj bo Cie :shocked: 418...lub teraz 419000 wiec cos masz chyba nie :no: tak. A Ty ile masz napykane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niego brałem juz kilka razy olej(x-cess) i moge tego sprzedawce polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wetknąłem kij w mrowisko, ale dzięki za trafne spostrzeżenia.

Zamierzam wymienić olej a mam zalany Castrol i teraz nie wiem, który lepszy. Rekomendowany przez forum czy oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niego brałem juz kilka razy olej(x-cess) i moge tego sprzedawce polecić.

ja kupuję u nich olej(SPECIFIC 505,01) i filtry, porównywałem bańkę z olejem zakupionym u wilczura i wszystko jest ok,

czytałem na "spotach pomorskich" że koledzy z trójmiasta też tam kupują

http://allegro.pl/my_page.php?uid=12038671

http://www.filters.com.pl/kontakt.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze... :shocked: mi zżera po 10000...leje zawsze do 3/4 i na koniec przy wymianie jest jeszcze nieco ponad 1/2 :blink: a mam naQlane 223800... a co do tej uszczelki to tez zapomnialem raz nasmarowac :wallbash: ale kapnalem sie :disgust: i wolalem jeszcze raz go spuscic aby nie miec problemiQw :gwizdanie:

Czyli co dużo mi wpiernicza oleju? :(

no wiesz TomQ...moj tata ma audi 80 1.9 tdi 90 Qcy :) i jak leje ponad 3/4 to przed wymiana ma nieco ponad 1/4, ale on ma naQlane...uwazaj bo Cie :shocked: 418...lub teraz 419000 wiec cos masz chyba nie :no: tak. A Ty ile masz napykane??

Pisałem ile mam nalatane :wink4: 224 000 ale może turbina wpiernicza. Zapomniałem :wallbash: Mechanior jak robił mi rozrząd to wymienił mi siemeringi na kółkach rozrządu ale powiedział że jeszcze jakieś są do wymiany (niby gdzieś między silnikiem a skrzynią biegów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niego brałem juz kilka razy olej(x-cess) i moge tego sprzedawce polecić.

Co do allegrowicza "FILTRY_Gdansk" to mogę również polecić tego sprzedawcę u którego kupowałem olej i nigdy nie było żadnych problemów z oryginalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do tego mojego silniczka :naughty: jaki byście olej wlali :mysli:

dodam że jeżdżę na

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

i trochę bierze :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do tego mojego silniczka :naughty: jaki byście olej wlali :mysli:

dodam że jeżdżę na

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

i trochę bierze :mysli:

Zaraz Ci tu napiszą, że po wlaniu MOTUL'a nic nie będzie Ci brało ;]

Ja mam Motula 8100 X-CESS 5w-40[ od Marcina "Dzik" - przy okazji pozdrawiam kolegę :decayed:] i nic nie dolewam... Prędzej miałem (jakiegoś tam) Castrol'a... (chyba nawet mineral) i też nic nie dolewałem ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobry olej to moze ciut miej brac ale jak bierze to bedzie bral bo ma gdzies ujscie np turbo pierscienie zawory wycieki itp

cudow nie ma dobry olej smaruje lepiej i sa mniejsze opory ruchu czesci wiec jest lepszy dla silnika co nie zmienia faktu ze jak gdzies uscie jest to ze olej napewno go nie zalata :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie motorki powinny tylko i wyłącznie na dobrych oliwkach jeździć , a nie na 10w :sick3: .

Moj tez smiga na pelnym syntetyku i jest caly suchy bez rozszczelnień, to nie polonezy tylko :audi::yeah: :yeah: :yeah: .

No dobra ale Twoje wozidło jest 5 lat młodsze.

ale mam wiecej przejechane i nie zaluje go nic a nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie motorki powinny tylko i wyłącznie na dobrych oliwkach jeździć , a nie na 10w :sick3: .

Moj tez smiga na pelnym syntetyku i jest caly suchy bez rozszczelnień, to nie polonezy tylko :audi::yeah: :yeah: :yeah: .

No dobra ale Twoje wozidło jest 5 lat młodsze.

ale mam wiecej przejechane i nie zaluje go nic a nic

Ja to będe musiał dokładnie poszukać czy nie ma kajś wycieków chociaż pod autem plam nigdy nie było. Pewnie turbo zżera albo pierścienie do wymiany mam.

Ale co do oleju to myśle że bede brał tego Motula :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do tego mojego silniczka :naughty: jaki byście olej wlali :mysli:

dodam że jeżdżę na

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

i trochę bierze :mysli:

Motul Specific 5W30 504/507

[br]Dopisany: 23 Styczeń 2011, 01:02_________________________________________________

5W-40 505.01 w zupelnosci wystarczy

oky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul, motul, motul.... :gwizdanie: ok jest dobry

a czy ktos z was testował oleje Panolin?

Osobiście nie używałem, ale możliwe że robią bardzo dużo oliwy dla kogoś innego pod cudzym brendem. Sądzę że jako szwajcarski wyrób powinien być dobrej jakości, w sumie firma ma duże doświadczenie w olejach przemysłowych. Pewnie zaraz wyznawcy "motulizmu" podniosą krzyk, że to shit, bo marka nie znana ;) Karta produktu powinna wszystko wyjaśnić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...