Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wlej Co chcesz, tam cudów nie ma

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
38 minut temu, Dev napisał:

Wlej Co chcesz, tam cudów nie ma

Polecisz mi jakiś pewny olej z pewnego źródła?

Opublikowano

Sorry mea culpa nie napisałem, że to do silnika CAYC poniżej dedykowane oleje:

Ravenol 0W30 VSW , 5W30 VMP lub SMP

LM 4200

Millers 5W30 EE Longlife, lub XF Longlife a może Trident Longlife

lecz widuję, że wlewają różne 10W40

a na co teraz masz w silniku ?.

Edytowane przez KINIAM

Opublikowano
6 minut temu, KINIAM napisał:

Ravenol 0W30 VSW , 5W30 VMP lub SMP

LM 4200

Millers 5W30 EE Longlife, lub XF Longlife a może Trident Longlife

lecz widuję, że wlewają różne 10W40

a na co teraz masz w silniku ?.

Samochód świeżo po kupnie. Obecnie wlany jest Catrol Edge 5W30 lecz został usunięty dp... Silnik ma 140 tys nalotu, do końca serwisowany w ASO.

Opublikowano

Chcesz powiedzieć, że masz 23 letniego diesla z przebiegiem 140k?

Opublikowano
W dniu 20.04.2020 o 10:02, Langista napisał:

Chcesz powiedzieć, że masz 23 letniego diesla z przebiegiem 140k?

Samochód ma niecałe 10 lat (2010) - napisałem oznaczenie silnika (CAYC), one zresztą były montowane od 2009 roku więc nawet jakbym chciał nie wychodzi mi 23 lata :decayed:

Co do przebiegu to tak, jest 140 tys potwierdzone książką serwisową i telefonicznie w serwisie Skody po numerze VIN. 

Edytowane przez bialas14

Opublikowano

A to tego akurat już nie przeczytałem, spojrzałem tylko co masz w profilu. Jak serwisowane w aso dobrze było by kamerką spojrzeć na gładź cylindrów, jak nie są zjechane to lać co jest.

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Przymierzam się do wymiany oleju i wszystkich filtrów.

Jeśli chodzi o olej to raczej zdecydowałem się na VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W40 a filtry waham się pomiędzy FILTRON a MANN. Różnica w cenie spora. 

W dniu 31.03.2020 o 19:04, Dev napisał:

zadzwon do mnie jutro to podam Ci swój nr klienta w ICarsie

kupisz czesci na moich upustach i to co bedziesz chciał

Jeśli możesz się podzielić to ja chętnie skorzystam. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dobry wieczór :) mnie również czeka wymiana oleju w 1.9 TDI BRB (przejechane ok 13-14k km na oleju MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30, wg producenta normal 15k/max 30k km no ale wiadomo...). Lać mu to samo czy może Valvoline SynPower 5W30? Widziałem również jakąś wersję MOTUL 8100 x-Clean EFE 5W30, ktoś to lał do swojego samochodu?

Opublikowano

Do Twojego Motul Specyfic 5W40 505.01 C3, nic innego

Opublikowano

Hmm, nie wiem czy ma to znaczenie ale z tego co wiem to nie ma DPF (7GN na wlepce), dziwie mnie natomiast fakt że cały czasy był zalewany Motulem 5w30 który także wg producenta oleju jest dedykowany pod ten silnik.

Edytowane przez kamilozo

Opublikowano

BRB ma DPF-a fabrycznie,więc  507.01.Chyba,że już nie ma,to 505.01 można.

Opublikowano
6 godzin temu, kamilozo napisał:

Hmm, nie wiem czy ma to znaczenie ale z tego co wiem to nie ma DPF (7GN na wlepce), dziwie mnie natomiast fakt że cały czasy był zalewany Motulem 5w30 który także wg producenta oleju jest dedykowany pod ten silnik.

I co z tego ?

Opublikowano
2 godziny temu, bouzuki napisał:

BRB ma DPF-a fabrycznie,więc  507.01.Chyba,że już nie ma,to 505.01 można.

507.01 ????

 

Opublikowano
10 minut temu, Dev napisał:

I co z tego ?

W zasadzie to nic, po prostu analizuję numerki, nie jestem fachowcem w tym temacie więc wolę dopytać dwa razy fachowca :P będzie zatem 5W40 z normą 505.01, dzięki!:) jeszcze jakby mi ktoś wskazał, gdzie pod maską mogę stwierdzić czy na 100% nie ma dpfa to byłbym w pełni usatysfakcjonowany :grin:

Edytowane przez kamilozo

Opublikowano
1 godzinę temu, kamilozo napisał:

W zasadzie to nic, po prostu analizuję numerki, nie jestem fachowcem w tym temacie więc wolę dopytać dwa razy fachowca :P będzie zatem 5W40 z normą 505.01, dzięki!:) jeszcze jakby mi ktoś wskazał, gdzie pod maską mogę stwierdzić czy na 100% nie ma dpfa to byłbym w pełni usatysfakcjonowany :grin:

Olej który Ci.podalem spełnia normę dla DPFa 

Opublikowano

Ale dla wersji bez DPFa też będzie dobry jak rozumiem? bo w moim samochodzie na 99% go nie ma.

Edytowane przez kamilozo

Opublikowano
Godzinę temu, kamilozo napisał:

Ale dla wersji bez DPFa też będzie dobry jak rozumiem? bo w moim samochodzie na 99% go nie ma.

Tez

Opublikowano
11 godzin temu, bouzuki napisał:

BRB ma DPF-a fabrycznie

nie każdy 

 

5 godzin temu, kamilozo napisał:

Ale dla wersji bez DPFa też będzie dobry jak rozumiem? bo w moim samochodzie na 99% go nie ma.

dobry, ja z kolei polecam Valvoline SynPower MST C3 5w40 (wiele lat lałem motula 5w40 specific). Różnicy między nimi nie widzę, ale na papierze (karta prod.) valvo wypada ciut lepiej ;) Pzd

Edytowane przez M@rcin

Opublikowano

I poleciało zamówienie na Valvo SynPower MST C3 5w40, dzięki za sugestie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.