Opublikowano 25 Marca 200917 l a z minerału nie można przejść na full bo kisiel się zrobi... można płukać ale i tak jakieś ryzyko istnieje Kolego poszę nie siej wrogiej propagandy Oleje mineralne i syntetyki są mieszalne - więc z powodu zmiany bazy kisiel się nie zrobi. Jak minerał miał dobry pakiet dodatków myjących to silnik nie jest zarośnięty brudem - co najwyżej lakami. Laki ładnie rozpuszcza płukanka. Po wymianie , żeby spać spokojnie zrobić na syntetyku tak z 7-8 kkm i wymienić na świeży. Kolejny już wg. normalnego trybu wymian. LM do AFN to Synthoil 5W40. Jest na prawdziwej bazie PAO a nie HC.
Opublikowano 26 Marca 200917 l jak do swojego AFN zaleje pół syntetyka to nic mu nie bedzie chyba co nie masz pompek więc nic się nie stanie .......
Opublikowano 26 Marca 200917 l a z minerału nie można przejść na full bo kisiel się zrobi... można płukać ale i tak jakieś ryzyko istnieje Kolego poszę nie siej wrogiej propagandy Oleje mineralne i syntetyki są mieszalne - więc z powodu zmiany bazy kisiel się nie zrobi. Jak minerał miał dobry pakiet dodatków myjących to silnik nie jest zarośnięty brudem - co najwyżej lakami. Laki ładnie rozpuszcza płukanka. Po wymianie , żeby spać spokojnie zrobić na syntetyku tak z 7-8 kkm i wymienić na świeży. Kolejny już wg. normalnego trybu wymian. LM do AFN to Synthoil 5W40. Jest na prawdziwej bazie PAO a nie HC. Irku było gdzieś u nas zdjęcie silnika po przejściu z minerału na Full syntetyk i zamiast oleju był mazut w misce olejowej... może miał kolega pecha ale się tym zasugerowałem
Opublikowano 26 Marca 200917 l Szanowni forumowicze, niedawno kupiłem nowego klekota A4 i przy zakupie okazało się, że gościu miał zalanego mobila minerała 15W-40. Akurat miałem półsyntetyka Liqui Moly 10W-40 i czym prędzej wymieniłem uprzednio robiąc płukankę. Teraz wlewam syntetyk Liqui Moly 5W-40, ale gdybym miał wtedy syntetyka nie czaiłbym się i też bym wlał. Także myślę, że płukanka i syntetiko w niunie. Pozdro aha i silnik AFF wcale nie jest taki zły, jak to niektórzy użytkownicy sugerowali.
Opublikowano 26 Marca 200917 l Irku było gdzieś u nas zdjęcie silnika po przejściu z minerału na Full syntetyk i zamiast oleju był mazut w misce olejowej... może miał kolega pecha ale się tym zasugerowałem Grzesiek nie ważne na jakiej bazie był nowy olej - nawet gdyby to był minerał spełniający normę CF to i tak ruszy osady bo jakimś badziewnym Selektolu CB czy innym szajsie klasy CD. Takie rzeczy działy się w PRL jak jeździli ludzie Poldkami na krajowej oliwie, a poźniej z Pewexu kupili Mobila czy Castrola mineralnego.
Opublikowano 26 Marca 200917 l Dokładnie, dlatego należy wpierw zrobić płukanie, żeby od razu osady spuścić, bo po co mają jeździć w nowym oleju, który je także wydobędzie dzięki swym dodatkom.
Opublikowano 26 Marca 200917 l Irku... a tak z czystej ciekawości... jak mi wyjaśnisz sprawę że na butli oleju Motul 8100 X-Clean obok norm 502.00? i 505.00 jest na końcu jak wół 505.01 - mogę zrobić zdjęcie... bo mnie to trochę zdziwiło - tym bardziej że nigdzie w necie nie ma info na ten temat.
Opublikowano 26 Marca 200917 l chłopaki jka zaleje do swojego pełen syntetyk ten model http://www.allegro.pl/item572093929_liqui_moly_diesel_synthoil_5w40_5l_promocja.html to bedzie dobrze mimo że nie wiem jaki mam teraz olej w silniku przebieg 197000 rok audi 97 silnik AFN czy lepiej nie ryzykowac i lać pół syntetyka Liqui Moly jaki polecacie bo są różne opinie na ten temat i nie wiem co zrobić może jakiś mechanior mi to wyjaśni a przy okazji pomoże podjąc decyzje
Opublikowano 26 Marca 200917 l Motul 8100 X-Clean Ale to nie to samo co 8100 X-Cess Mam butlę X-Clean albo C3 muszę sprawdzić. Mojej żony Corsa na tym jeździ
Opublikowano 27 Marca 200917 l spotkałem sie z taką opinia że po zalaniu silnika niektórymi olejami dieselki ciszej pracują czy wiecie coś na ten temat i jakie to są oleje
Opublikowano 28 Marca 200917 l Ja tam szuka takiego półsyntetyka ze stajni LIQUI MOLY LIQUI MOLY SUPER LEICHTLAUF 10W40 niemcy takie leją do udiczek i jest dobrze Liqui Moly ta sama klasa co Motul tu macie stronke podajesz marke model silnik i masz olej jaki powinienieś zalać do swojego auta. http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_oelwegweiser.html
Opublikowano 30 Marca 200917 l mam pytanie a jak sie zaleje oleju ponad tan to bedą jakieś skutki uboczne bo niby wlałem akurat ale jak wszystko sciekło to na drugi dzień okazało sie że jest ponad stan i musze ten naddatek sciągnć tylko nie wiem czym weżyk jakiś i szczykawka czy jakoś innaczej
Opublikowano 30 Marca 200917 l Prawidłowo powinieneś spuścić, tak żeby stan był poniżej max, ponieważ niespalone cząstki oleju uszkodzą katalizator, mogą też go zapchać, a wtedy ciśnienie wzrasta na turbinę. Masz zmienną geometrię łopatek i dla twojej turbinki jest to szczególnie szkodliwe, ponieważ sadza i spaliny muszą mieć jak najlepsze ujście. Ja natomiast miałem ponad stan ok 2 mm i po prostu spaliłem ten olej jeżdżąc.
Opublikowano 30 Marca 200917 l Pare dni temu zmieniłem olej nie wiedziąłem jaki byl wczesniej (mam 250tys) wiec zalałem pół-syntetyk Castrol magnatec 10W-40. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów odniosłem wrażenie ze głosniej chodzi na wyższych obrotach czy jest to normalne przy świeżym oleju ?? A może to ja jestem jakoś przewrażliwiony
Opublikowano 30 Marca 200917 l Pare dni temu zmieniłem olej nie wiedziąłem jaki byl wczesniej (mam 250tys) wiec zalałem pół-syntetyk Castrol magnatec 10W-40. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów odniosłem wrażenie ze głosniej chodzi na wyższych obrotach czy jest to normalne przy świeżym oleju ?? A może to ja jestem jakoś przewrażliwiony Ło jezu Magnatec, toś wybrał , i się dziwisz
Opublikowano 30 Marca 200917 l jesli bym wrócił z full syntetyka na pół syntetyk to mógłby silnik głosniej chodzic ?? hmm powiem ze zgrzeszyłem bo jakies 1.5 tys przed dolewką dolałem z 250ml mineralnego bo nie miałem innego i chodziło elegancko ale mówie to nawet nie ja sam zauważyłem tylko mój ojciec ale ja nie jestem pewnien czy jest wielka róznica przejade jeszcze troche kilosów sie okarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto