Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w całych tych wszystkich oznaczeniach nie mam oznaczenia 7gg wiec wynika z tego ze nie mam tego filtru dzięki antonio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki [br]Dopisany: 31 Sierpień 2010, 10:28_________________________________________________sprawdzilem wszystkie oznaczenia i tak nawiasem pisze bo moze byc ktos jeszcze zaiteresowany ze oznaczenie 7GN to Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra DPFa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego MAJKI moze wiesz jak sprawdzic czy autko ma DPFa ?

7GG = Emissions concept EU4 - with DPF

0GG = Emission standard EU4 - without DPF

Jezeli jest w aucie to ikona filtra pojawia się na FISie w momencie zapełnienia pow 50% i rozpoczętej procedury wymuszonego wypalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co takie cuda zobacz za silnikiem czy masz tak wielka banie z kabelkami i bedziezs wiedzal jesli nic nie ma tylko prosta rura do katalizatora nie masz dpf jesli jest taki jak by tlumnik zaraz za turbina to masz sfakanego dpfa

kody to moga rozne byc a jak byl dokladany to nie bedzie w kodzie! a moze miec dpfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

AUDI A4, oznaczenie AHU, moc 90km, silnik1.9tdi. przebieg ok 230 000 tys., JAKI OLEJ i FILTRY. Teraz mam wlany olej MOBIL 1, filtr FILTORN. Proszę o informacje jakim olejem najlepiej zalać gdyż zbliża się już wymiana. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź za co z góry dziękuję.[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2010, 12:17_________________________________________________Witam!

AUDI A4, oznaczenie AHU, moc 90km, silnik1.9tdi. przebieg ok 230 000 tys., JAKI OLEJ i FILTRY. Teraz mam wlany olej MOBIL 1, filtr FILTORN. Proszę o informacje jakim olejem najlepiej zalać gdyż zbliża się już wymiana. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź za co z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chce zaśmiecać kolejnym pytaniem ale chciałem się tylko zapytać jaki olej mam wlać. Wcześniej miałem mobil 10W40 i jeszcze 500km i wymiana czy zalewać takim samym jeżeli przez ten cały okres 10tys km musiałem dolać 2/3 litra pozdrawiam. Dodam że duże trasy tak co 2 miesiące 2000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli ktoś ma wątpliwości jaki olej wlać do swojego samochodu i czy syntetyk czasami nie spowoduje wycieków chciałem napisać że ja też się zastanawiałem czy po wymianie nie będzie problemów ale nie było. Zalałem Motul Specific 5W40 100% synthetic używając wczesniej motul engine clean oraz filtr knecht i przejechałem 4000 km (włączając w to trasę z Polski do Irlandii ) i nie musiałem nic dolewać a silniczek chodzi wyraźnie ciszej. Naprawdę polecam oleje full synthetic bez względu na przebieg. Ja mam u siebie 200 000. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientuje się ktoś może czy, czym róznią się oleje

Motul 8100 X-Clean C3 5W-40

i

MOTUL SPECIFIC 5W40 505.01

Cena jest podobna, a z opisu trudno jednoznacznie wyczytać w czym jest różnica.

Pozdrawiam

Ten drugi spelnia norme PD

Do Twojego autka chyba wybralbym ten pierwszy chociaz gdybys zalał tym drugim to napewno tez nic zlego by sie nie stalo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...