Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

No ja poczytałem komentarze na 1 i 2 stronie i zrezygnowałem. Jest weekend i nie można się denerwować:)

Najgorsze że potem takie auto z olejem po 50 tys bez wymiany może ktoś z nas kupić ;/ ;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam takie pytanko, czy wlanie oleju 5w50 zamiast obecnego 5w40 do V6 2.5 tdi, jest w stanie zmniejszyć jego spalanie ?? Wymieniłem niedawno turbo i niestety dalej spala olej...

P.S. Dana ja się cieszę że wróciłaś :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg teorii XW50 jest w stanie ograniczyć spalanie oleju w porównaniu do XW40. Ale to niestety trzeba sprawdzić i nie da się powiedzieć na bank. Tylko 5W50 jakieś dobrej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy wlanie oleju 5w50 zamiast obecnego 5w40 do V6 2.5 tdi, jest w stanie zmniejszyć jego spalanie ?? Wymieniłem niedawno turbo i niestety dalej spala olej...

P.S. Dana ja się cieszę że wróciłaś :) Pzdr

porób uszczelnienia, a nie łataj bardziej lepkim olejem. 5W-50 to wolnobiezne oleje - nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] ale kilka to masakra co piszą;/ Po prostu załamać się idzie. Najlepszy z tym silnikiem benzynowy co ma prawo 1L oleju na 1000 km palić. :)

zazycieoleju.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że instrukcje tak mówią to wszyscy wiemy:) Ale no przecież to paranoją by było. Nie oszukujmy się że producenci się tak zabezpieczają przed ewentualnymi reklamacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] ale kilka to masakra co piszą;/ Po prostu załamać się idzie. Najlepszy z tym silnikiem benzynowy co ma prawo 1L oleju na 1000 km palić. :)

Jak silnik "kaput"... to tak, 1 litr na 1000 km moze byc.

Ale w dobrym "szczelnym" np. AFN-ie... to 0.5 do 1L na 10-12 tys. to maksimum.

Piszac AFN... mam na mysli silniki z przebiegiem około 400 tys. +/- 50

Wiec takie zuzycie oleju jest raczej czyms normalnym.

Tak mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska !!!!!

Danka żyje !!!!!!!!!!

a juz myślałem że zmianiłaś auto i forum :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie naczytają się szczególnie takich komentarzy bo przecież w artykule źle mówią a ludzie są alfa i omega. I taki jeden z drugim jadą do mechanika, mechanik zobaczy to się złapie za głowe jakie spustoszenie w silniku ale przecież mówili żeby nie wymieniać bo to strata pieniędzy, no przecierz naukowcy udowodnili i jakis profesor na politechnice mówił.

Oj szkoda mi tych wszystkich "dzieci neostrady" ale co poradzić głupich nie sieja tylko się rodzą.

Pozdrawiam wszystkich z IQ powyżej temperatury pokojowej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska !!!!!

Danka żyje !!!!!!!!!!

a juz myślałem że zmianiłaś auto i forum :decayed:

Czesc Tomeczku...

No cos Ty... bez Ciebie sie stad nie rusze... :wink:

Pozdrawiam

Oj szkoda mi tych wszystkich "dzieci neostrady" ale co poradzić głupich nie sieja tylko się rodzą.

Pozdrawiam wszystkich z IQ powyżej temperatury pokojowej :decayed:

Zobacz ze na forum A4 jest około 80 tys. ludzi, a ile aut w Polsce i tych ktorzy przeczytaja ten artykuł tam gdzie on jest...

I potem kazdy powie, a zmienie sobie olej co 50 tys... Albo wogole.

A po 5 latach auto do sprzedania na allegro... i ktos nieswiadomy kupi... :facepalm:

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska !!!!!

Danka żyje !!!!!!!!!!

a juz myślałem że zmianiłaś auto i forum :decayed:

Czesc Tomeczku...

No cos Ty... bez Ciebie sie stad nie rusze... :wink:

Pozdrawiam

Oj szkoda mi tych wszystkich "dzieci neostrady" ale co poradzić głupich nie sieja tylko się rodzą.

Pozdrawiam wszystkich z IQ powyżej temperatury pokojowej :decayed:

Zobacz ze na forum A4 jest około 80 tys. ludzi, a ile aut w Polsce i tych ktorzy przeczytaja ten artykuł tam gdzie on jest...

I potem kazdy powie, a zmienie sobie olej co 50 tys... Albo wogole.

A po 5 latach auto do sprzedania na allegro... i ktos nieswiadomy kupi... :facepalm:

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Uważam, że sam artykuł jest całkiem sensowny, a czemu sie podniecacie komentarzami trolli, to już zupełnie nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy wlanie oleju 5w50 zamiast obecnego 5w40 do V6 2.5 tdi, jest w stanie zmniejszyć jego spalanie ?? Wymieniłem niedawno turbo i niestety dalej spala olej...

P.S. Dana ja się cieszę że wróciłaś :) Pzdr

porób uszczelnienia, a nie łataj bardziej lepkim olejem. 5W-50 to wolnobiezne oleje - nie polecam

Endriuu, mógłbyś rozwinąć trochę temat, co rozumiesz poprzez określenie "wolnobieżne oleje"? I dlaczego nie polecasz?

Obecnie leję Motul x-cess 5w40 i moje Audi łyka go w zależności od stylu jazdy około 150ml/1000km. Zastanawiałem się właśnie nad Mobilem 1 5w50, jako iż jeżeli dobrze główkuję powinien lepiej zachowywać się w wysokich temperaturach.

Liczyłem na przynajmniej delikatny spadek poboru oleju, chociaż aktualny wcale na groźny nie wygląda i od roku się nie powiększył (czasem potrafi wziąć mniej, np. 100ml/1000km). Poziom mierzę regularnie. Przebieg na blacie to 207 tysięcy, sam zrobiłem już ponad 30 tysięcy. Pewnie około 300 tysi ma realnie, jak to w życiu bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czytam tego posta i się trochę pogubiłem. Jaki byście mi polecili olej do mojego 1.9TDI AWX przebieg 230tys? widzę że mi lekko turbo pluje na zewnątrz olej ( jakby spod uszczelki przy turbo wyciekało) ale silnik nie kopci i po przejechaniu 10 tys km łyknął około 1l oleju lub nawet mniej.

w tej chwili mam zalany jakiś castrol do diesli nie pamiętam jaki konkretnie. Jaki waszym zdaniem warto zalać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam zalany jakiś castrol do diesli nie pamiętam jaki konkretnie. Jaki waszym zdaniem warto zalać?

Pozdrawiam

Norma jak zawsze 505.01... a marka oleju dowolna.

Polecane sa oczywiscie takie oleje jak Motul, Liqui Moly, Millers, Valvoline itp.

Zresztą zobacz tu...

http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/ankieta-jakim-oleju-jezdzi-239455/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czytam tego posta i się trochę pogubiłem. Jaki byście mi polecili olej do mojego 1.9TDI AWX przebieg 230tys? widzę że mi lekko turbo pluje na zewnątrz olej ( jakby spod uszczelki przy turbo wyciekało) ale silnik nie kopci i po przejechaniu 10 tys km łyknął około 1l oleju lub nawet mniej.

w tej chwili mam zalany jakiś castrol do diesli nie pamiętam jaki konkretnie. Jaki waszym zdaniem warto zalać?

Pozdrawiam

kolego - wybierz cos z tego a bedzie dobrze:

PD

505.01

polecane oleje:

Motul 8100 X-clean C3 5w40 lub Motul Specyfic 505.01 5W/40

Amsoil AFL 5W/40

Liqui Moly Top tec 4600 5W-30 lub Top Tec 4100 5w40

Millers XFE PD 5W40

lub oleje 0W-30 506.01

Motul Specific 506.01

-------------------------------------------

DPF

Mid SAPS.

504.00/507.00

Motul Specyfic 504.00/507.00 5W-30 lub X-clean+ 5W-30

Amsoil 5W-30 AEL

Millers XF LONGLIFE 5w30

Liqui Moly TOP TEC 4200 5W-30

-----------------------------------------------------

tak gwoli przypomnienia:

VP

505.00 lub dobry syntetyk bez normy VW.

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Amsoil 5W-40 DEO

Millers XFD 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

nie wiem jak to mój silnik zniesie bo nie wiem na czym jeździł stary właściciel ,a po kupnie pierwsze co to wymiana oleju i poleciał jakiś castrol, teraz po 13 tys będzie Motul 8100 X-clean C3 5w40 i na tym poprzestanę, ale takie częste zmiany producentów mogą coś napsocić z silnikiem czy to kolejny mit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tkm to jest Twoim zdaniem czesta zmiana ?

ja wymieniam po 7 tkm

devastation częsta w sensie , że co zmianę co innego do silnika leje, raz to co było wlane przez starego właściciela, potem castrol a teraz motul, bo na nieco się zdecydowałem, w ty sensie częste. Przy motulu zostanę. nie wiem czy silniki lubią co chwile na innym oleju jeździć? czy im to służy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...