Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ze nie polecasz Castrola ;-)

Jak 80% wypowiadających się tu na forum na temat olejów.

Jednak założę się że większość nie jeździ na polecanych tu olejach. Spotkałem się nie raz ze sprzedawcami którzy dosłownie na siłę wciskają badziewie lub olej nieodpowiedni. Mówie tu głównie o lepkości. To samo z mechanikami którzy wleja Ci do samochodu pół syntetyk jak mu nie patrzysz na ręce i nie opieprzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlatego ja na wymianę jeżdżę ze swoim olejem i filtrami

Często i gęsto jestem przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zalewam motula. Teraz do diesla leje 5w40 specific

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALVOLINE VR1 RACING 5W50 - czy ten olej będzie nadawał się do afna ? Bo nie znalazłem informacji czy pasuje do tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALVOLINE VR1 RACING 5W50 - czy ten olej będzie nadawał się do afna ? Bo nie znalazłem informacji czy pasuje do tdi

Ja nie widzę norm VW.

1078211100_1395952978_thumb.jpg

"Bier X-Cessa i będziesz pan zadowolony" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALVOLINE VR1 RACING 5W50 - czy ten olej będzie nadawał się do afna ? Bo nie znalazłem informacji czy pasuje do tdi

do AFNa każdy full bedzie bardzo dobrym rozwiazaniem

pomijam tutaj pseudofulle w wykonaniu szajstrolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz DPFa lejesz 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze oleju z którego każdy byłby zadowolony. Noszę się z zamiarem wypróbowania VALVOLINE VR1 RACING 5W50 jednak brak dalej informacji o tdi. Warto próbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz osiągnąć stosując ten olej w Afn-nie ? widzę ,że na siłę szukasz "gęstszego" oleju mając nadzieję na poprawę ciśnienia oleju. To jest olej typowo wyczynowy nie mający żadnego uzasadnionego zastosowania w silniku diesla.

Jeżeli liczysz na to ,że "naprawisz" motorownię stosując olej 5W50 i liczysz na cud, zalej lepiej ten olej, na pewno będzie lepszy, lecz nie wyeliminuje twojego problemu :wink:

Millers Oils XF Longlife 5w50 | millersoils.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kazdy miałby być zadowolony?:doh: Przecież nikt tego nie pije żeby porównywać walory smakowe. Kazdy chwali to na czym jeździ. O ile olej ma odpowiednie parametry jest dobry dla silnika. Dlatego porównywanie olejów i wysłuchiwanie komentarzy "olej X jest lepszy od Y ale Z jest jeszcze lepszy" jest conajmniej śmieszne. Każdy opiera sie na dziwnych subiektywnych ocenach. Temu jest cieszej, tamtemu bardziej miękko a innemu jeszcze co innnego. Sama różnica w więku silnika może wynikac choćby z tego że wymienia się wypracowany olej na nowy. A już w ogóle 90% odczuć to placebo i jak ktoś daje 200zł za olej to musi się jakoś dowartościować że wydał taka kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dał tu propozycje wartą uwagi. Jestem zdania, że zimą olej jest zawsze gęstszy, a latem rzadszy, dlatego jak jest możliwość to dlaczego nie zapewnić silnikowi odpowiednich warunków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że olejowy onanizm trwa w najlepsze...

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! za chwile czeka mnie wymiana oleju silnikowego co prawda zostało mi jeszcze ponad 2 tysiące do wymiany ale robie tyle w miesiąc ;) wiec moje pytanie jakim olejem go zalać obecnie jest zalany tymże cudem

20140402_173458.jpg oraz tył opakowania

20140402_173522.jpg dodam jeszcze ze od wymiany do wymiany troche musiałem mu kapnąć no a przebieg jaki widnieje na blacie 225k (tak naprawde to pewnie najstorsi górale nie wieco) prosze o porade czym go teraz zalać ;):eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym dodać takie spostrzeżenie odnośnie Motula. Na początku 2 wymiany jeździłem na Specific 505.01 w AVF. Między wymianami brał jakieś 1,5 litra. Ostatnio w sklepie mieli brak Specyfika, ale polecili mi X-Clean 5w-40, jak dotąd zrobione ok 6 tyś na nim i na bagnecie 3/4 stanu a wymieniam co 15 tyś. Więc jak komuś silnik lubi sobie chlipnąć to sprubujcie x- clean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w Motulu mówili, że obserwują mniejsze znikanie oleju na Specificu niż X-Clenie dla silników z 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...