Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! wczoraj w sklepie ktory sprzedae oleje Valvoline sprzedawca powiedział ze firma juz nie produkue Dura Blend 5-40 i polecił mni Valvoline All-Climate SAE 5-40 C3. Czy ktos z was wie cos o takim oleje? w sieci nie znalazlem o nim nic, a nie produktu, a nie opinii na interesujancy temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie, od kilku sezonów zalewałem olej Motul specific 5W40 505.01 (samochód audi a4 b7 1.9 TDI BKE z PD) , mechanik zalał mi teraz olej Motul specific 5W30 504.00, 507.00

jak taka zamiana oleju będzie miała wpływ na silnik ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drastycznie zmienią sie parametry silnika. a na powaznie - nic sie nie stanie. ale nie ma potrzeby stosowania oleju uniwersalnego jakim jest 5w30 c3. powinienes lac 5w40 505.01.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mechanikowi podałem żeby zalał mi Motula, byłem pewny że zaleje 5w40, a tu 5w30, trudno, przejade 10 tys km i wymienie na 5w40 jesli taka zamiana nic powaznego niespowoduje

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze kupuje na własną rękę olej. Mechanicy wlewają co mają pod ręką lub mogą wziąć najlepszą prowizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki powiem ze u mnie jest zaprzyjaźniony zakład co też trudni sie zmianą oleju.

Jak pojedziesz do nich to zaleją co chcesz ale tak jak sie nie odezwiesz dostajesz olej z beczki.

Ostatnio kolesiowi doradziłem zalać paserratti x-cess-em właśnie u nich to dowalili taką cenę za sam olej ze kupił bańkę u dziaka ze wszystkimi filtrami prócz paliwa pojechał do innego mechanika zapłacił ok 40zł za zmianę oliwy wraz z filtrem oleju bo resztę sam wymienił i wyszedł jeszcze na plus :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej Valvo albo LM. Co się tak na tego Motula uparliście? Macie coś z polecania tego oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki olej do silnika CAGB 136 km.... czytam i chyba nie polecacie castrola?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego motula powinienem zalać do A4 b8 2.0 TDi 5w40 ? i z jakimi oznaczeniami ? Czy moze lepiej Castrola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...