Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam :audi: a4 1.9 TDI 131km 2002r jaki polecacie mi olej? w niedługim czasie muszę wymienić a chcę być zadowolony i proszę o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane na górze strony WILEKIMI CZERWONYMI LITERAMI :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy polecają motula,właśnie taki zamówiłem tylko zastanawiam się czy przed wymianą nie dodać tego środka czyszczącego ponieważ auto było serwisowane w trybie longlife,czy aby nie rozszczelni silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie rozszczelni.Jeżeli auto jeździło na pełnym syntetyku i teraz też wlejesz pełny syntetyk tylko innej firmy to nic nie szkodzi a środek czyszczący dobrze wlać swoją drogą żeby wypłukać wszystkie syfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie rozszczelni.Jeżeli auto jeździło na pełnym syntetyku i teraz też wlejesz pełny syntetyk tylko innej firmy to nic nie szkodzi a środek czyszczący dobrze wlać swoją drogą żeby wypłukać wszystkie syfy.

od oleju to wiem że nic nie będzie,mialem na mysli ten srodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem i już ponad 30 tys.km od tego czasu zrobiłem i wszystko jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja odsyłam do oficjalnej dokumentacji techn. koncernu VAG , gdzie tego oleju nie ma na liście spełniających specyfikację 505.01 i nie ma też mowy o zamienianiu jej na wyższą 507.00 , a to że na swojej stronie Mobil zaleca to ich bajka

norma 507.00 weszla dopiero po wprowadzeniu DPF.

poniewaz jest to jedyny olej ktory jest dopuszczony do stosowania z DPF, a nie wszyscy stosuja LL, oraz DPF to nie tylko PD, musi spelniac wszystkie normy wstecz a wiec i 505.01 oraz 506.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi a4 2,5TDI 150PS i chciałbym się dowiedzieć jaki olej zastosować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi a4 2,5TDI 150PS i chciałbym się dowiedzieć jaki olej zastosować???

przeczytaj trzeci punkt w pierwszym poście tego wątku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę cały czas na Castrol 5W-30 i jest wszystko :good: moja audiczka ma już przekręcone 175tyś/km i jak narazie jest wszystko OK. A olej wymieniam średnio co 3,5 miesiąca :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego jest taka duża różnica cenowa :mysli:

nap:olej w Polsce http://moto.allegro.pl/item546983539_castrol_edge_5w30_5_l_orginal.html a ten sam olej w Belgi kosztuje 89-92 euro/ 5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak sprawdzić czym samochód został zalany w fabryce??? Na stronach www gdzie wpisuje się VIN i wyskakują info o aucie jest tylko norma ztego co kojarzę a jaki dokładnie typ oleju nie ma.....

"Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO" - czy coś takiego leją też w fabryce jak w ASO???

Chodzi o silnik BRE 2.0 TDI. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO" - czy coś takiego leją też w fabryce jak w ASO???

Chodzi o silnik BRE 2.0 TDI. Pzdr

myślę że na pewno :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO" - czy coś takiego leją też w fabryce jak w ASO???

Chodzi o silnik BRE 2.0 TDI. Pzdr

myślę że na pewno :wink4:

to jakby tak lać i teraz to będzie dobrze??? oczywiście wymiana co 10 max 15 tys.

zalałem z 4 tys. km temu Mobilem 1 ESP Formula 5W-30 507.00 i się zastanawiam czy nie wrócić do fabrycznego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...