Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Cały czas myslalem ze mam silnik z oznaczeniem BLB wiec kupiłem olej CASTROL EDGE 5w40 zgodny z normą 505.01

Jednak wczoraj dowiedziałem się że miałem robionego SWAP'a na silnik BPW z DPF'em.

Teraz pytanie czy muszę kupić olej z 5w30 z normą 504.00 - 507.00 ????

Czy moge zalac tego EDGE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja w sierpniu będę w Polsce i akurat będę musiał zrobić wymianę oleju

to przy okazji przetestuje ten MOTUL :cool1:

teraz śmigam cały czas na CASTROL EDGE 5w30 wymiana co 15 tyś km max i olej jak dla mnie pierwsza klasa :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zalałem Motula i wydaje mi się że autko jeszcze takie ciche nie było. :tongue4: Ale może to tylko tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiegoś pewnego sprzedawcę oleju np. z allegro. Wiem, że dzik jest pewny ale niestety jest w podróży poślubnej do 25 :) Szukam castrola lub motula do AJM.

pozdro

Może spróbuj tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/motul_oferta_bardzo_dobre_ceny-t53467.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lałem Valvolin 10w40.Ale kiedy dostałem b. pewną informacje że olej do silnika benzyny jest taki sam jak do diesla, tylko zmieniają nalepke i cena inna to już zwątpiłem w jakość kazdej znanej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym rozdziale. Jakiś czas temu obiecałem że podzielę się z Wami doświadczeniami na temat przejścia z minerała na półsyntetyk Motula 6100synergie+. O tuż wnioski są takie iż warto. Nie ma żadnych rozszczelnień silnika, motor pracuje o wiele ciszej.

Nadszedł czas na kolejną wymianę i na pewno będzie to motul i teraz zastanawiam się czy nie zalać niuni syntetykiem.

o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobilki !!! mam a4 1.9 tdi 110 kucy i zalany półsyntetyk castrola 10w40 przebieg 250tys .jaki olej jest dla niego w tym momencie NAJLEPSZY ????

masz w pierwszym poście napisane jakie normy do Twojego silnika .... polecam Motula ale Castrol to też świetny olej, więc jak masz pewne źródło Castrola to go lej dalej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale w poście u góry jest że pełen synt. a ja mam półsyn. to co zmieniac na fulla :mysli: bo autko ma 250tyś nadeptane ???

a silnik jak sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie korzysci, ze twoje auto ma jezdzic na full. sprezarka to delikatne urzadzenie i musi byc smarowana fullem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. podaj tylko jaki motul bo wg postu głownego to 505.00 506.00 i seri 8100 wg ciebie jaki ??? kurde zgłupiałem na temat tego wszystkiego a mechaniole to mnie wysmieja z takim przejsciem na full no cóż wszystkiego pewenie nie wiedza !!! i po takiej wymianie jezdzic na fullu do końca aż się rozsypie i płukąc i jak wiem że było ale proszę odp. indywidualną ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL serii 8100 spelniajace norme 505.00 lub 506.00

Jesli silnik jest ok to spokojnie mozesz przejsc na fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...