Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam mam problem stoję przed wymiana oleju

auto a4 b5 1,9tdi AFN

240tys przebieg i nie wiem czym zalać przyznam się szczerze ze zakupiłem castrola 10w40 pól syntetyk myślicie ze to dobry pomysł ?

Myslimy, ze to zly pomysl. Bo na tym forum jedyna odpowiedzia, moze byc tylko full syntetyk.

Wiecej szczegolow na samej gorze tej strony. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem stoję pr :wink4:zed wymiana oleju

auto a4 b5 1,9tdi AFN

240tys przebieg i nie wiem czym zalać przyznam się szczerze ze zakupiłem castrola 10w40 pól syntetyk myślicie ze to dobry pomysł ?

Lej 5w40 a tamten oddaj albo wymień :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslimy, ze to zly pomysl. Bo na tym forum jedyna odpowiedzia, moze byc tylko full syntetyk.

Zgadzam sie z Toba, tez jezdze na Motul full syntetyk...

Ale co maja powiedziec i co wybrac inni uzytkownicy Audi ktorzy nie sa na forum...?

Mam kolege w pracy ktory po dluzszym uzywaniu Castrolu zdecydowal sie (za moja namowa) zmienic olej na Motul.

Doradzilam mu ze jak Motul to tylko 8100 X-Cess 5W-40. Auto takie jak moje.

Wiec On najpierw sprawdzil na stronie Motulu, a potem do nich zadzwonil.

I na drugi dzien oswiadczyl mi ze jezdze na zlym oleju. Gdyz na stronie Motulu jaki i w informacji telefonicznej otrzymal odpowiedz ze najlepszy olej do AFN to Motul 6100 Synergie Plus 10W-40.

I wiekszosc osob ktore nie sa na forum A4, po takiej konsultacji na takim oleju jezdzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zalałem taki olej SHELL 5W/30 i czytając ten temat o olejach i patrząc sie teraz na opakowanie nie mam pewności czy to jest oryginał czy podróbka z Chin , na fotkach znajduje sie własnie te opakowanie i nie wiem czy szybko zmieniać na inny czy może jednak niech zostanie do następnej wymiany.

IMG_1315.jpg

IMG_1317.jpg

wklej kod kreskowy z butli - sprawdzimy co tam siedzi

dobry olej HC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA ZAPYTAM o oleje PETRONAS...

przeleciałem ten wątek ale nie zauważyłem aby ktoś pisał o tym oleju...

jestem właśnie po kapitalnym remoncie (co wlał mój mechanik jeszcze nie wiem bo dopiero od dwóch dni testuję auto i jutro jadę na kontrolę więc zapytam)...

kumpel ma A8 4.2 i po wlaniu był zachwycony, zrobił już 4 kkm i nie dolał ani kropli co przy castrolu było wręcz nieodzowne.

chcę namówić (a może sam poleci?) mojego mechanika do wlania właśnie petronasa przy pierwszej wymianie.

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JA ZAPYTAM o oleje PETRONAS...

chcę namówić mojego mechanika do wlania właśnie petronasa przy pierwszej wymianie.

co wy na to?

Mysle ze nie jest to najlepszy pomysl, ale moge sie mylic.

http://www.flpoland.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

zasieg.jpg

Obszar działania Petronas Lubricants Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Motul :cool1:

Albo inaczej , bo zapewne padnie , że np. "Motul X-clean C3 5W40" ( 505.01 ) jest lepszy od podanego wyżej oleju LM , pytanie pod jakim względem ?

Albo porównanie tegoż Motula z http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-silnikowe/olej-silnikowy-polsyntetyczny-millers-oils-xfe-pd-5w40/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zalałem taki olej SHELL 5W/30 i czytając ten temat o olejach i patrząc sie teraz na opakowanie nie mam pewności czy to jest oryginał czy podróbka z Chin , na fotkach znajduje sie własnie te opakowanie i nie wiem czy szybko zmieniać na inny czy może jednak niech zostanie do następnej wymiany.

IMG_1315.jpg

IMG_1317.jpg

wklej kod kreskowy z butli - sprawdzimy co tam siedzi

jesli potrafisz rozszyfrować kod kreskowy to bardzo prosze :

IMG_1328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell UK Oil Products Limited

c/o SSSC Glasgow Limited

G1 3WR Glasgow

United Kingdom

Tel:(0151) 357 1161

Fax:(01513) 501 630

Chociaż często jest to siedziba firmy , a nie gdzie go rozlano :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell UK Oil Products Limited

c/o SSSC Glasgow Limited

G1 3WR Glasgow

United Kingdom

Tel:(0151) 357 1161

Fax:(01513) 501 630

Chociaż często jest to siedziba firmy , a nie gdzie go rozlano :wink4:

zawsze tak jest. takze rozlany mogl byc w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male OT.

Ogladalam w ubieglym roku w Niemieckiej TV program, w ktorym pokazano jak w jakiejs Ukrainskiej fabryczce produkowano "pewne" tabletki. Reporterzy TV przesledzili droge tych tabletek.

I okazalo sie ze TIR z dostawa pojechal do firmy Bayer w Niemczech. Wiec weszli na teren fabryki pod pretekstem sfilmowania produkcji. I co sie okazalo ze to co przyszlo z Ukrainy zapakowano w originalne opakowania firmy Bayer i wyslana do aptek jako Bayer aspirin nie tylko w Niemczech.

Z naszymi olejami rowniez tak moze byc. Dostaja ori opakowania i jest fajnie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male OT.

Ogladalam w ubieglym roku w Niemieckiej TV program, w ktorym pokazano jak w jakiejs Ukrainskiej fabryczce produkowano "pewne" tabletki. Reporterzy TV przesledzili droge tych tabletek.

I okazalo sie ze TIR z dostawa pojechal do firmy Bayer w Niemczech. Wiec weszli na teren fabryki pod pretekstem sfilmowania produkcji. I co sie okazalo ze to co przyszlo z Ukrainy zapakowano w originalne opakowania firmy Bayer i wyslana do aptek jako Bayer aspirin nie tylko w Niemczech.

Z naszymi olejami rowniez tak moze byc. Dostaja ori opakowania i jest fajnie.

Pozdrawiam :)

to wcale nie musi być szwindel. Bayer powiedzmy nie wyrabia się i zleca komuś robienie dla siebie pigułek a później je pakuje i sprzedaje. Ze wszystkim tak jest nie tylko z tabletkami ale wszystkimi produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mowie ze to jest szwindel... to jest teraz normalka w EU.

Firma Castrol, Mobil, itp. zlecaja np. Orlenowi produkcje, pakuja w swoje opakowania i sprzedaja w Polsce.

I pewnie dlatego olej np. Castrol w Niemczech 5l banka kosztuje 50 euro, a u nas 100zl. :hi:

ps. a moze to dotyczy rowniez Motulu, ktory na Zachodzie kosztuje ponad 50 euro, a u nas dziwnym trafem ok. 120 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest jedną z nielicznych firm, ktora robi swoje produkty w jednej rafinerii - we Francji. Jest to tak niszowa produkcja, ze nie oplaca sie trzepac tego gdzie indziej.

Nie mowimy oczywiscie o podrobkach z allegro, ktore sa robione Bog wie gdzie.[br]Dopisany: 21 Listopad 2011, 13:01_________________________________________________

Dobry olej HC. Oczywiscie nie nalezy sie bac HC i demonizować tego typu olejów. (oczywiscie pomijam tu oleje HC takie jak Castrol, Mobil - mam na mysli oleje z dodatkami HC)

Np. PAO dadzą niskie temp. płynięcia, stabilną lepkość, Estry poprawią wł. wysokotemp., odparowalność, HC poprawią wytrzymałość i wyciszą silnik i mamy produkt idealny (w ogromnym uproszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4: Zalałem Motul 505.01 5w40 silnik lepiej kręci - o wiele płynniej, zauważyłem tylko jedno że szybciej po wyłączeniu silnik traci swoją temperaturę, nie wiem czy mam się niepokoić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue4: Zalałem Motul 505.01 5w40 silnik lepiej kręci - o wiele płynniej, zauważyłem tylko jedno że szybciej po wyłączeniu silnik traci swoją temperaturę, nie wiem czy mam się niepokoić?

Motul lepiej odprowadza ciepło po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...