Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

który z olejów Castrol`a będzie najlepszy do pompowtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z Castrola to Edge Turbi Diesel 5W40 (505.01), ewentualnie Edge 5W30 (507.00) - ale osobiście uważam, że lepiej tego pierwszego i wymiana regularnie co około 10 tys:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są oleje na których można przejechać ponad 20tys.km :eusathink: jeden mechanik (polecał mi taki olej i troszkę ze mnie zdarł) wlał mi taki olej, ale komp. pokazał mi wymianę po 13-stu i wymieniłem. Interesu na tym nie zrobiłem, ale czy takie wogóle są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie oleje, to tzw. Longlife ( te z normą, aprobatą VW 504.00, 507,00, 506.00, 506.01, 503.00, 503.01).

Jednak oprócz tego, że olej musi mieć taką aprobatę to jeszcze producent musi dopuszczać stosownie wydłużonych okresów między wymianami w danym silniku. Czyli np jak zastosujesz LL w B5 to i tak maks co 15 tys ( zalecenia producenta) zmiana oleju.

Zachęcam do przeczytania wypowiedzi Pana Marcina z Millersa:

https://lh5.googleusercontent.com/-DgvABVQqj9Y/T3LRH4UfQEI/AAAAAAAAAFM/C7xSw3RBLHc/s512/AN 1.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-Twg1F3lvgKQ/T3LRaOcjQ1I/AAAAAAAAAFc/zbCarjNY8c8/s512/AN%202.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-GjbFEdbwTsY/T3LRXD-Dg0I/AAAAAAAAAFU/9WlUB7zdjtQ/s504/AN%203.jpg

Nie wiem czy będzie widoczne dobrze. W razie co proszę pisać to postaram się inaczej wrzucić.

W drugim linku, końcówka odpowiedzi na 2 pytanie wyjaśnia lanie olejów LL do nieprzystosowanych jednostek!!!

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przestawilem sie kategorycznie na olej valvoline - (tanszy) z dosc drogiego motula. Na silniczkach PD, mniej ''klepie'' zaworownią i PDkami. Kolega z forum kupil B5 AFNa 1999 ori 197kkm igla i mu polecilem Motula 8100, nie jest zadowolony ze wzgledu na glosniejsza prace silnika, lub bardziej twarda prace, pozza tym stefanił jest to badz co badz sredni olej do ceny. Lobby forumowe tu czy tam robi swoje. To moja opinia nie mam zamiaru sie teraz klocic co lepsze, po prostu moja opinia.

Tu nie ma co się kłócić ponieważ motul obnażył sprawność silnika mimo że zewnętrznie igła. Żaden olej nie wyciszy silnika w temperaturze jego pracy, przy zimnym silniku owszem dlatego osoby sprzedające używane samochody przeważnie zalewają je półsyntetykiem klient ma usłyszeć cicha pracę silnika i pierwsza wymiana oleju pokazuje co się kupiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przestawilem sie kategorycznie na olej valvoline - (tanszy) z dosc drogiego motula. Na silniczkach PD, mniej ''klepie'' zaworownią i PDkami. Kolega z forum kupil B5 AFNa 1999 ori 197kkm igla i mu polecilem Motula 8100, nie jest zadowolony ze wzgledu na glosniejsza prace silnika, lub bardziej twarda prace, pozza tym stefanił jest to badz co badz sredni olej do ceny. Lobby forumowe tu czy tam robi swoje. To moja opinia nie mam zamiaru sie teraz klocic co lepsze, po prostu moja opinia.

kolega raczy żartować :decayed: przecież lobby forumowe poleca oleje różnych producentów. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum kupil B5 AFNa 1999 ori 197kkm igla i mu polecilem Motula 8100, nie jest zadowolony ze wzgledu na glosniejsza prace silnika, lub bardziej twarda prace, pozza tym stefanił jest to badz co badz sredni olej do ceny.

niech najpierw poprawnie ustawi pompe paliwa

ma w Ns Bs000 53mg sami ustawialismy... :) a poprzedni olej był gulf fullsyntetyk (w aucie sprowadzonnym) i nie "klepal" zeby nikt nie mylil z młuckarnią z 43' ...

rikardo jest prawda w tym co piszesz, ale nas i kolegi to nietyczny co do braku diagnostyki i rendgena :)

Musashi nie no ja tam nic nie mam, ze co "drugi" post w odpowiedzi o olejach w stopce to handel Motulem. Ja tylko wypowiedzialem swoje zdanie na temat Motula jako oleju, że jest b.drogi do jakości jednak. Pomimo ze dystrybutor na miejscu za mniej niz praktycznie wszedzie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi nie no ja tam nic nie mam, ze co "drugi" post w odpowiedzi o olejach w stopce to handel Motulem.

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko forum, każdy może stosować olej jaki tylko chce, ale opinie warto poczytać :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi a4 b5 1.9tdi silnik 1Z przebieg 330000. jaki polecacie olej do takiego przebiegu ??? teraz mam zalany olej SHELL HELIX PLUS HX7 10W40. Czy dalej go zalewać czy dać coś lepszego dla swojej niuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takiej kwestii. Nie wiem jaki olej był zalany wcześniej do mojego auta a zaświeciła mi się kontrolka oleju. Czy jak doleje inny olej oczywiście spełniający normy do mojego 1.9 awx stanie się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takiej kwestii. Nie wiem jaki olej był zalany wcześniej do mojego auta a zaświeciła mi się kontrolka oleju. Czy jak doleje inny olej oczywiście spełniający normy do mojego 1.9 awx stanie się coś?

ja na twoim miejscu wymienił bym cały olej :thumbup1: a nie dolewał :thumbdown: jak nie wiesz jaki był olej to i pewnie nie wiesz ile km ktoś zrobił na tym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że ja jestem w NL i muszę jechać za tydz na święta do PL a motul już leży w domu tylko muszę do niego dojechać więc stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że ja jestem w NL i muszę jechać za tydz na święta do PL a motul już leży w domu tylko muszę do niego dojechać więc stąd moje pytanie.

to zmienia postać rzeczy. Chodzi tylko o dojazd do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Musze zjechać, olej i filtr już mam w domu tylko właśnie czy zaszkodzi to silnikowi jak wleje jakiś inny olej spełniający normy wiadomo. I co mogło byś powodem zaświecenia kontrolki? Niby olej zmieniany 7 tys temu i co zjadłby tyle oleju? Bo nigdzie nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi a4 b5 1.9tdi silnik 1Z przebieg 330000. jaki polecacie olej do takiego przebiegu ??? teraz mam zalany olej SHELL HELIX PLUS HX7 10W40. Czy dalej go zalewać czy dać coś lepszego dla swojej niuni.

Pomoże kto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalał syntetyk Motul X-cess 5W40, zmiana po 5 tys km a potem już normalnie 12-15 tys zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zalał syntetyk Motul X-cess 5W40, zmiana po 5 tys km a potem już normalnie 12-15 tys zmiana.

Kolego a nie troche za rzadki?? ten olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takiej kwestii. Nie wiem jaki olej był zalany wcześniej do mojego auta a zaświeciła mi się kontrolka oleju. Czy jak doleje inny olej oczywiście spełniający normy do mojego 1.9 awx stanie się coś?

a olej wymieniałeś czy kupiłas auto juz po wymianie? jezeli zakupikas samochod, nie wierzylbym zbywcy, i wymienil olej.

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI w pierwszym poście zamieściłem jakie oleje można stosować. Do twojego silnika syntetyk 5w40 z norma 505.01.

Dorażnie mozna dokonac dolewki, w NL zapewne stosowano 5w30 507.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz ten sam zalac po co silnik zamulac mineralnym... lejesz 10W to niech lata dalej na 10W... Valvoline maxlive 10W40 tani dobry godny polecenia... osobiscie do swojego AFN'a 240kkm leje Valvoline SYNpower 5W40. i nie przychodzi mi nawet do głowy aby zamulać motor czymś gęstszym... jestem jedynie ciekaw olei Millers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...