Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Moi mili czy stosowanie Mobil 1 ESP Formula 5W30 w silniku AWX z dołożonym DPF ma sens ? Jakie macie na ten temat poglądy ?

Wskazany 5w30, ale po co dołożony dpf nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HTHS to pomiar lepkości oleju, zwany także lepkością dynamiczną mierzona jest w mili Paskalach na sekundę (mPa*s) przy 150o C i przy wysokim ścinaniu ślizgu,ale z tego co wiem doprowadzić ten olej do takiej temperatury rzędu 150c to raczej nie bardzo możliwe,chyba że na torze na forum skody goście leją i co najciekawsze ubywa go mniej niż 5w30.
ja używam 0W30 i dla mnie rewelka,w zimie rozruch cichy jak na rozgrzanym silniku,ubytki u mnie na 10tys ubyło 3-4mm na miarce,HTHS ma na poziomie 3,08 ogólnie silnik pracuje bardziej miękko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do olejów 0W... to ja np jeżdze na Mobil 1 New Life 0W40 i tez sobie chwale. New Life 0W-40 | Mobil 1 Fakt w zime od razu ciszej chodzi po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszka ostatnio mi gadał jak mi wymieniał olej, że to lipny olej do takiego przebiegu,wole się dowiedzieć od kogoś z forum,
zmień koleżkę bo gada farmazony i powinien polonezy obsługiwać,

---------- Post dopisany at 13:35 ---------- Poprzedni post napisany at 13:34 ----------

260tkm to dopiero dotarty silnik jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszka ostatnio mi gadał jak mi wymieniał olej, że to lipny olej do takiego przebiegu,wole się dowiedzieć od kogoś z forum,
zmień koleżkę bo gada farmazony i powinien polonezy obsługiwać,

---------- Post dopisany at 13:35 ---------- Poprzedni post napisany at 13:34 ----------

260tkm to dopiero dotarty silnik jest

hehe,spoko dzięki,on mechanik jest z wyboru a nie z powołania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się na zmianą oleju na MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 aktualnie jeżdżę na Castrolu Edge czy istnieje możliwość gdy zmienię na motul mogę się spodziewać jakiś ubytków oleju dodam że nie dolewam ani grama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się na zmianą oleju na MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 aktualnie jeżdżę na Castrolu Edge czy istnieje możliwość gdy zmienię na motul mogę się spodziewać jakiś ubytków oleju dodam że nie dolewam ani grama

Jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz jak nie dolewasz to na innym też nie będziesz dolewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Castrol EDGE Turbo Disel 5W40 nadaje się do silnika AHU. Norma dla tego silnika to 505.00 a ten Castrol ma 505.01. Pytam, bo jakiś czas temu lałem owego Castrola i nie miałem problemów ani ubytków. Ale w momencie przejścia na Motul 8100 X cess 5W40 silnik zaczął wciągać ok. 1 L na 10 000. Pojawił się mały wyciek koło interkulera. Turbo mi ciągnie prawidłowo, ale swoje nalatane już ma. Jest to zbieg okoliczności czy błąd w sztuce.
przykład

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

Sprawdzić i póżniej dolewać?Nie wiem czy to jest wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się na zmianą oleju na MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 aktualnie jeżdżę na Castrolu Edge czy istnieje możliwość gdy zmienię na motul mogę się spodziewać jakiś ubytków oleju dodam że nie dolewam ani grama

Podstawa to bardzo dobre uszczelniacze w silniku... I to nie tylko uszczelka pod przykrywa zaworow, bo to najmniej kosztuje, ale rowniez np. simering pomiedzy silnikiem a skrzynia biegow.

Jesli simeringi sa stare i w zlej kondycji fizycznej, to jest duze prawdopodobienstwo ze silnik zacznie wlasnie tam cieknac...

Ludziom nalezy mowic prawde i jakie sa ewentualne konsekwencje. I ze w efekcie zmiany oleju, moze trzeba bedzie zrobic uszczelnienie silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zastanawiam się na zmianą oleju na MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30 aktualnie jeżdżę na Castrolu Edge czy istnieje możliwość gdy zmienię na motul mogę się spodziewać jakiś ubytków oleju dodam że nie dolewam ani grama

Jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz jak nie dolewasz to na innym też nie będziesz dolewać

Nie zawsze, niektóre oleje nie mają dodatków które dbają o uszczelki i najzwyczajniej olej zaczyna cieknąc.

Wlałem LM HC7 zaczęło cieknąc spod uszczelki miski, zalałem LM Top Tec 4100 przestało.

Więc zmiana może być na gorsze, chociaż trudno powiedzieć, że Castrol to dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem LM HC7 zaczęło cieknąc spod uszczelki miski, zalałem LM Top Tec 4100 przestało.

Nie wiem jakie TBN ma HC7 i 4100, ale czy to nie to moglo byc przyczyna wycieku, i tego ze przestalo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździe na LM Top Tec 4100 i zero dolewek a wcześniej na Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 i dolewałem od wymiany do wymiany 300ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździe na LM Top Tec 4100 i zero dolewek a wcześniej na Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 i dolewałem od wymiany do wymiany 300ml

Ale... wedlug mojego rozeznania to ten olej nie pasuje do Twojego auta...

Norma do Twojego silnika to chyba 507.00

No chyba ze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma DPF-a to tak

jak nie to wystarczy zwykły 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...