Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Prof - dokladnie cos dobrego z 507.00 np specyfic z Motula.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie przeczytałem pare stron ale nie mam zamiaru czytać 200 stron.... Szykuje sie u mnie wymiana oleju w zakupionym na jesien A4 B8 2.0 TDI. Z tego co widzę Castrola polecanego przez Audi nikt zbytnio nie chwali, wiec co najlepiej - MOTUL SPECIFIC VW 507.00 ?? Dodam że nie mam pojęcia jaki olej lał poprzedni własciciel ale skoro był serwisowany w Audi to domyśląłm się że Castrol....

patrzac na forum to i tak zalejesz motula bo zaraz posty sie posypia kup motula kup motula, wcale nie mówie ze jest zła oliwa.ale jest wiel inych które nie były pewnie testowane prze forumowiczów.napweno n ie jest ten castrol jakies kompletne dno tm bardziej ze audi go uzywa w aso czy tam uzywało. napewno 507.00. moze byc motul,AMSOIL European Car Formula 5W30

Millers Oils XF Longlife 5W30,Shell Helix Ultra Extra5w30,RAVENOL 5W-30 VMP ,valvoline SynPower XL-III 5W-30 , TITAN GT1 PRO C-3 5W30 XTL tu mozna kupic Olej silnikowy FUCHS TITAN GT1 PRO C-3 5W30 , prawdopodobnie cos z 2 ostatnich zaleje na bliska wymiane. your choice man:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie, czyli Castrol odpada, tak myśle albo Motul albo Mobil bedzie najlepszy, no a powiedzcie mi jeszcze, czy ten Motul to jest też LongLife ?? Bo nie ma takiego dopisku tutaj w nazwie... Chyba lepiej LongLife a wymieniać i tak co 15 tys no nie?? Z mojej ksiązki serwisowej wynika jak tak patrze że był zalewany jakimś olejem LongLife co niecałe 30 tys... No ale to auto pochodzi z niemeic, gościu latał na długich dystansach, ja tam bede sobie wymieniał co 15 bo u mnie jazda jest inna, obecnie auto ma niecałe 80 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myśle albo Motul albo Mobil bedzie najlepszy, no a powiedzcie mi jeszcze, czy ten Motul to jest też LongLife ?? .

Mobil tez odpada...

I zapomnij o tym ze musi to byc olej LongLife.

Skoncentruj sie na takich olejach jak... Motul, Millers, LM, albo cos z USA.

PS. I uzupełnij swoj profil, bo nie kazdy bedzie szukal post gdzie napisałes jakie masz auto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawuje sie amsolin jak motor cyka??

jestem zadowolony

w sumie zadnych problemow, nic zlego nie sposob powiedziec :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla kolegow ktorzy maja auta na gwarancji i musza olej wymieniac w ASO.

Cytat z forum Skoda. Czyli grupa VW.

"Kupiłem Millers XFS 5w40, pojechałem do ASO wymienić olej i zonk. Pan powiedział, że jesli nie kupuję Castrola na miejscu u nich, to mam podpisać oświadczenie, że zalali olej niewiadomego pochodzenia i jeśli coś się stanie z silnikiem (nawet nie z winy oleju) to na 100% nie zostanie uznana gwarancja. Tłumaczyłem im, że olej jest zgodny z normami producenta, jednak oni uparli się, że w butli nie kupionej u nich nie wiadomo co się znajduje. Wkurzyłem się niesamowicie, zrezygnowałem z wymiany oleju.

Poinformowali mnie również, że jeśli sam zaleję ten olej poza ASO to przy ewentualnym uszkodzeniu silnika będzie to łatwo sprawdzić."

:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla kolegow ktorzy maja auta na gwarancji i musza olej wymieniac w ASO.

Cytat z forum Skoda. Czyli grupa VW.

"Kupiłem Millers XFS 5w40, pojechałem do ASO wymienić olej i zonk. Pan powiedział, że jesli nie kupuję Castrola na miejscu u nich, to mam podpisać oświadczenie, że zalali olej niewiadomego pochodzenia i jeśli coś się stanie z silnikiem (nawet nie z winy oleju) to na 100% nie zostanie uznana gwarancja. Tłumaczyłem im, że olej jest zgodny z normami producenta, jednak oni uparli się, że w butli nie kupionej u nich nie wiadomo co się znajduje. Wkurzyłem się niesamowicie, zrezygnowałem z wymiany oleju.

Poinformowali mnie również, że jeśli sam zaleję ten olej poza ASO to przy ewentualnym uszkodzeniu silnika będzie to łatwo sprawdzić."

:whistling:

Ja bym ich również poinformował - pocałujcie mnie serdecznie w d*pę a ewentualnie sprawdzić to możecie, jakie wasza babka ma hemoroidy. Co za bezczelne traktowanie klienta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla kolegow ktorzy maja auta na gwarancji i musza olej wymieniac w ASO.

Cytat z forum Skoda. Czyli grupa VW.

"Kupiłem Millers XFS 5w40, pojechałem do ASO wymienić olej i zonk. Pan powiedział, że jesli nie kupuję Castrola na miejscu u nich, to mam podpisać oświadczenie, że zalali olej niewiadomego pochodzenia i jeśli coś się stanie z silnikiem (nawet nie z winy oleju) to na 100% nie zostanie uznana gwarancja. Tłumaczyłem im, że olej jest zgodny z normami producenta, jednak oni uparli się, że w butli nie kupionej u nich nie wiadomo co się znajduje. Wkurzyłem się niesamowicie, zrezygnowałem z wymiany oleju.

Poinformowali mnie również, że jeśli sam zaleję ten olej poza ASO to przy ewentualnym uszkodzeniu silnika będzie to łatwo sprawdzić."

:whistling:

He he co to za ASO? Powiedz im że zadzwonisz do importera że nie chcą Ci zalać oleju ktory spełnia normy VAG a którego nei mają niestety w swojej ofercie. Zawsze do ASO przywoże swój olej i filtry i nigdy nie było problemu czy to auto na gwarancji czy już po. Jeszcze każe im wpisać dokładnie na fakturze jaki olej wlali, bo sami to piszą olej dostarczony przez klienta i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak uległes PROF87 i motula lejesz, to z którego roku te b8 ze 80 tys. roczny albo 2leti , bo jak drugie tyle to prawdziwy przbieg to raczej z 180 :naughty:

CIEKAWY ART . Z INNEGO FORUM

zastanawialiście się co w fabryce Audi czy VW wlewają do silników i skrzyń biegów do autek zjeżdżających z taśmy?

Hmm niestety nie Mobila (ta marka jest wlewana do większości samochodów za oceanem i do Merców o zacięciu sportowym), Motula i LM także się tam nie wlewa. Koncern VW wybrał na swojego dostawcę olejów firmę FUCHS. FUCHS wspólnie z inżynierami z VW dobiera dokładnie parametry swoich olejów dedykowanych do smarowania podzespołów VW/AUDI. FUCHS podobnie produkuje oleje dla BMW, Mercdesa i innych producentów aut.

Pojawiło się pytanie dlaczego w ASO sprzedawane są oleje Castrol? To już kwestia marketingu. Niestety FUCHS jest mało znaną marką w sektorze detalicznym i nie jest tak powszechną jak Castrol czy Mobil. VW nie może sobie pozwolić polecać oleju, który nie jest dostępny w najdalszym zakątku naszego globu. Castrol jest raczej wszędzie. Acha, Castrol też niekiedy jest zalewany na pierwszy wlew, ale nie do wszystkich silników.

A co znajduje się w butelkach oryginalnych olejów VW np. w przekładniowym G50 ? - domyślcie się sami.

Fuchs na swojej stronie (podobnie jak inni producenci) ma wyszukiwarkę olejów, która może pomóc w znalezieniu odpowiedniego oleju. Mimo, że ta wyszukiwarka oparta jest na tej samej licencji na której pracują inni producenci olejów, to jedynie LM może dorównać wyborem olejów FUCHSowi, szczególnie w olejach przekładniowych.

Z doborem oleju jest jak z jedzeniem - możesz całe życie jeść w McDonaldzie lub jadać zdrową żywność - o efektach takiego wyboru nie muszę chyba pisać. Silnik czy skrzynię też możesz zalać "jakimś" olejem lub dobrać olej po rekomendacjach producenta samochodu. Rekomendacje są wydawane po spełnieniu przez producenta oleju wielu norm i przejściu wielu testów, dlatego nie są dawane za piękne oczy. W nowszych silnikach niezmiernie istotne jest stosowanie olejów rekomendowanych przez producenta (nie mylić ze stosowanymi w ASO), ponieważ pakiet dodatków w oleju jest tak dobrany, żeby zapewnić silnikowi i innym smarowanym elementom optymalne warunki. Inne dodatki stosowane są np. do silników common rail inne do silników z pompowtryskiwaczami. To nie fanaberie tylko wymagania techniczne. Skrzynie biegów też mają swoje wymagania.

Na koniec prośba do Murzyna ? dopisz do swojej listy firm produkujących pełne syntetyki firmę FUCHS (a tak dla formalności - Mobil1 to marka oleju i produkuje ją ExxonMobil)

Jako ciekawostkę podam wam, że FUCHS jest największym na świecie tzw. niezależnym producentem olejów, który nie posiada własnych złóż ropy. Dopóki BP nie kupiło CASTROLA był zaraz za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę podam wam, że FUCHS jest największym na świecie tzw. niezależnym producentem olejów, który nie posiada własnych złóż ropy. Dopóki BP nie kupiło CASTROLA był zaraz za nim.

Fajny artykulik...

A ja jako ciekawostke podam ze olej firmy Fuchs jest rowniez produkowany w PL.

Podobnie jak Castrol przez firme Orlen. Bazą jest Rosyjska nafta. Podobno jedna z najgorszych na swiecie.

Az dziw ze ASO leje Castrol do nowych aut, i nie chce lac innego. Ale z drugiej strony to normalne. Castrol kupią w PL po najnizszych kosztach własnych. A czy silnik wytrzyma 100 czy 300 tysiecy to jest im juz calkiem obojetne. W koncu business musi sie krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkowany w gliwicach co wcale nie oznacza ze kiepski a wrecz bdb. i nie jest to wbrew opinom polska firma a niemiecka powstała 1931 roku , a to co jest w gliwicah powstało w 1996 z przejscia innej firmy pod fuscha. vw bmw mercedes leje to na startcie, uznana marka na swiecie , w Arabi I saudyjskiej np.

---------- Post dopisany at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

mysle ze to nie jest tak ze obojetne czy tyle wytrzyma czy tyle , to mozna gdybac ze odeszli od starych tdi na nowsze bardziej zaawansowane po to zeby tez szybciej sie zj**...ły,najbarzdiej to szkodzi silnikowi tryb Ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myśle albo Motul albo Mobil bedzie najlepszy, no a powiedzcie mi jeszcze, czy ten Motul to jest też LongLife ?? .

Mobil tez odpada...

I zapomnij o tym ze musi to byc olej LongLife.

Skoncentruj sie na takich olejach jak... Motul, Millers, LM, albo cos z USA.

PS. I uzupełnij swoj profil, bo nie kazdy bedzie szukal post gdzie napisałes jakie masz auto.

Pozdrawiam

A Mobil dlaczego odpada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkowany w gliwicach co wcale nie oznacza ze kiepski a wrecz bdb.

Niestety ale to wlasnie oznacza, ze jest kiepski. Oleje po to sa produkowane w Polsce aby obnizyc koszty, a obniza sie na skoncentrowaniu i ilosci bazy syntetycznej, dodatkow oraz na taniej sile roboczej. Potem handluje sie tymi olejami na wschod od Odry.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie patrze teraz nawet na Castrola...

Kiedyś jeździłem bo każdy mówił : Castrol Castrol

Kupiłem na próbę Motula i teraz tylko na nim latam ;)

Ostatecznie z takich "otłuczonych" kupiłbym jeszcze Mobila...

Osobiście jeżdżę na Motulu (Made in France), znajomym polecam również Liqui Moly (Made in Germany) i Millersa (Made in England)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha... no to podpowiedzcie prosze co ja mam teraz zalac do mojego silnika. mam 2.0 tdi, przebieg 250 tys. jestem w sumie po wymianie oleju, po czym zostal usuniety filtr dpf. a zalalem go Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00 . czy nadal zalewac silnik tym olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wywaliłeś syfa to możesz zapodac z norma 505.01

jak chcesz to lej 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkowany w gliwicach co wcale nie oznacza ze kiepski a wrecz bdb.

Niestety ale to wlasnie oznacza, ze jest kiepski. Oleje po to sa produkowane w Polsce aby obnizyc koszty, a obniza sie na skoncentrowaniu i ilosci bazy syntetycznej, dodatkow oraz na taniej sile roboczej. Potem handluje sie tymi olejami na wschod od Odry.

Wysłane z prodiża.

jak masz analize oleju do wrzuc na forum ,bo mysle ze sie mylisz z reszta to mało istotne ,

z góry wiadamo ze bedziecie obalac wzytkie olej wyłonczajac motula , bo ktos tu na nim zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym syfem ? Chodzi o Mobil ?

Jak chcesz Motulka to te dwa :

657_1.jpg504507---_rxhwseh.jpg

Oczywiście 5W30 będzie droższy i jest lepszym olejem;)

Można jakąłś płukaneczke, ale są podzielone zdania... ja nie stosowałem.

PS. Ja śmigam na Specificu 5W40, nie wiem czy nie przesiąść się na X-Cessa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, bankowo zostane przy 507.00 ale jeszcze nie wiem jakim...

---------- Post dopisany at 22:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:29 ----------

O co chodzi z tym syfem ? Chodzi o Mobil ?

Jak chcesz Motulka to te dwa :

http://www.k1racegear.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/6/5/657_1.jpghttp://s2.ifotos.pl/img/504507---_rxhwseh.jpg

Oczywiście 5W30 będzie droższy i jest lepszym olejem;)

Można jakąłś płukaneczke, ale są podzielone zdania... ja nie stosowałem.

syf - dpf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...