Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jest stosować płukankę szczególnie jak zmieniasz olej na inny, ale zdania są podzielone i związku z tym mam swoje zdanie żeby nie szukać miodu :wink:

Sam mechanik, którego się pytałem mówił żeby nic takiego nie robić

Jak to on powiedział "tu już był taki jeden który sobie przepłukał... na amen :decayed:"

Kazał nie modzić z płukankami tylko najwyżej olej wcześniej wymieniać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam mechanik, którego się pytałem mówił żeby nic takiego nie robić

kolejny erotoman-fantasta :facepalm:

robiłem płukanki w nastu autach i nic sie nie wysralo

jeżeli silnik jest zajeżdzony jak pięty Jezusa to juz tylko remont pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wujek (były fanatyk BMW, teraz Audi) mówił mi że kiedyś każdą BM-kę płukał (dużo egzemplarzy sprowadzał z Niemiec na zamówienie) i mówił żebym pamiętał że całej płukanki nie zleje i zawsze coś zostanie... Dodał że na korku wlewu oleju robił się dziwny osad...

Olej syntetyczny sam w sobie ma właściwości wysoko myjące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz analize oleju do wrzuc na forum , bo mysle ze sie mylisz z reszta to mało istotne ,

z góry wiadamo ze bedziecie obalac wzytkie olej wyłonczajac motula , bo ktos tu na nim zarabia

Przemku, pozwól ze sie z Toba nie zgodze i tak jak Ty przedstawiłes swoje zdanie tak i ja przedstawie swoje.

Oczywiscie wszystko w formie spokojnej dyskusji bez stresu i nerwów.

I tak, wydaje mi sie za analiza oleju produkowanego w PL nie jest tu potrzebna.

Oczywiscie jest to olej jak kazdy olej i smarował bedzie. Ale o ile wiem. Zeby wyprodukowac olej jest potrzebna tzw. Baza. O ktorej wczesniej pisała kolega endriuu. Bez rozpisywania sie dokładnie co to jest( mozna znalezc w google) bazy olejowe w PL maja pochodzenie z krajów z nami sasiadujacych od wschodu. Wiadomo jakie.

Niestety te nafty-ropy sa bardzo mocno zanieczyszczone, roznymi zwiazkami chemicznymi.

Ktore praktycznie jest trudno usunac przy produkcji prawdziwego oleju.

Stad jakos tego wyprodukowanego oleju nie nalezy do najdoskonalszych.

W internecie mozna znalezc duzo na temat złoz naftowych na swiecie i ktore sa złe, dobre lub najlepsze.

Swojego czasu czytalem o złozach naftowych w USA, konkretnie chodziło to chyba o Pensylwanie. Dokładnie nie pamietam. Wyprodukowane z tych baz oleje sa generalnie uwazana za jedne z najlepszych na swiecie.

Oczywiscie np. Mobil czy Castrol produkowany w stanach jest super olejem. Ale baza wydobywana jest z morza zatoki Meksykanskiej. Tam gdzie była pare lat temu ta katastrofa.

Natomiast chyba nikt nie wierzy ze dla naszego rodzimego Mobila, baza jest transportowana z USA...?

Kazdy rynek rzadzi sie jasnymi i konkretnymi prawami ekonomicznymi. Czyli musi przede wszystkim byc opłacalnie. A dla naszego rynku olejowego-rafinernyjnego tanio jest kupic jak najblizej. Czyli wiadomo gdzie. Oczywiscie cos tam kupujemy w Arabi, ale to sa małe ilosci.

Jezeli dodamy do tego ze złoza wschodnie moze nie ze sa całkiem złe. Ale do najlepszych nie naleza. To analiza jest niepotrzebna.

To tyle co ja mysle o tym. Oczywiscie ktos moze sie ze mna nie zgadzac.

Natomiast jesli chodzi o to ze ktos tu zarabia na oleju Motul... to jasne ze tak. I kazdu uzytkownik na forum wie kto to jest. Gdyz nie jest to ukrywane. Z tego co ja wiem sa to dwie osoby. Natomiast uzytkownikow na forum jest blisko 90 tys. No wiec jak to wygłada procentowo? Jak kazdy z nas gdzies pracuje niech i tym tylko dwóm osobą bedzie wolno tu popracowac. Tylko dwie, no moze trzy osoby...

Acha, i zeby oddac prawde, to sprzedajacy olej na forum... nie sprzedaja tylko Motula. Ale rowniez te "gorsze" przez nas nie lubiane oleje.

Poza tym, jak popatrzec na skład chemiczny Motula to nie jest on taki zły i smiało moze konkurowac z olejami tzw. lepszymi np. LM, Millers czy oleje z USA. Natomiast cena napewno jest konkurencyjna.

To tyle co ja o tym sadze. Mysle ze mnie nikt za to tu nie rozszczela.

Pozdrawiam

PS. Gdyby ktos chciała sie odniesc do tego co napisałem... to prosze nie kopiowac calej mojej wypowiedzi. Gdyz widzialem juz tu na forum... kopiuj z kopiuj i kopiuj z kopiuj... a do tego dwa zdania od siebie. Fatalnie to wyglada.

PS. I jako ciekawostka...

Pępkowe u Tomasza Karolaka. Jednym z honorowych gosci był:

Dariusz Krawiec, dyrektor generalny koncernu PKN Orlen. :whistling: (z Onet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przytoczę mój przykład... Byłego Castrolowca...

Chciałem zmienić olej bo silnik bardzo pił Castrolka

Na forum ogólnie były polecane oleje : Motul, Millers, LM.

Uporządkowane są według wzrastającej ceny ;)

Za Motulka płacę 150zł za bańke, Millers i LM to już wydatek rzędu ponad 200zł za bańkę.

Przeszedłem na Motulka nie robiąc płukanek.

Silnik znacznie mniej pije oleju.

Zrobiłem na nim 5 tyś km i ubyło mi tylko pół miarki oleju.

Silnik podczas zimnego rozruchy nie robi głośnego kle kle tak jak na Castrolu.

Auto również nie kopci tak przy zimnych rozruchach.

Tyle moich odczuć... PS. Nie jestem handlarzem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Motulka płacę 150zł za bańke, Millers i LM to już wydatek rzędu ponad 200zł za bańkę.

Dokładnie tak jest jak napisałes.

Ale mozna tez zapłacic za 5L bańke 130 zl bardzo dobrego oleju QUAKER STATE 5W40

Tez jest jakas alternatywa. Nie musi byc tylko Motul.

Omijajmy raczej tylko Mobil i Castrol, bo to nawet nie wiadomo "czasami" co jest w butelce.

Ale jak ktos chce, to dlaczego nie. "Kazdy kowalem swego losu bywa sam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie dla kolegow ktorzy maja auta na gwarancji i musza olej wymieniac w ASO.

Cytat z forum Skoda. Czyli grupa VW.

"Kupiłem Millers XFS 5w40, pojechałem do ASO wymienić olej i zonk. Pan powiedział, że jesli nie kupuję Castrola na miejscu u nich, to mam podpisać oświadczenie, że zalali olej niewiadomego pochodzenia i jeśli coś się stanie z silnikiem (nawet nie z winy oleju) to na 100% nie zostanie uznana gwarancja. Tłumaczyłem im, że olej jest zgodny z normami producenta, jednak oni uparli się, że w butli nie kupionej u nich nie wiadomo co się znajduje. Wkurzyłem się niesamowicie, zrezygnowałem z wymiany oleju.

Poinformowali mnie również, że jeśli sam zaleję ten olej poza ASO to przy ewentualnym uszkodzeniu silnika będzie to łatwo sprawdzić."

:whistling:

dziwne - ja bym się wściekł

jeżdżę ze swoimi zakupami (ostatnio ASO Toruń) i słowem się nie zająknęli

tylko spojrzeli na normy

gość nawet powiedział, że niezły wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak uległes PROF87 i motula lejesz, to z którego roku te b8 ze 80 tys. roczny albo 2leti , bo jak drugie tyle to prawdziwy przbieg to raczej z 180 :naughty:

Ja się zasadniczo nie znam, nie jestem jakimś fachowcem, a zależy mi żeby dobrze serwisować dobre auto i zbać o nie, jeśli wiekszość ludzi poleca MOTUL i mówią że jeden z najlepszych wyborów to po co kombinować.... A auto jest z 2009, przebieg 80 tys. jest na bank autentyczny, ja go kupiłem w sierpniu ale dużo nie zrobiłem nim póki co, długo szukałem takiego egzemplarza i musiałem wyłożyć za nie swoje pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie przymierzam sie w niedlugim czasie do wymiany oleju i filtrow, od 4 lat jak mam samochod zawsze wlewany byl olej MOTUL SPECIFIC VW 505.01 auto juz ma przejechane 272 tys, czy zmienic moze olej na jakiegos innego motula. Jakis namiar bym poprosil od kogo mozna zamowic olej z forum i filtry mann.

dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz analize oleju do wrzuc na forum , bo mysle ze sie mylisz z reszta to mało istotne ,

z góry wiadamo ze bedziecie obalac wzytkie olej wyłonczajac motula , bo ktos tu na nim zarabia

Przemku, pozwól ze sie z Toba nie zgodze i tak jak Ty przedstawiłes swoje zdanie tak i ja przedstawie swoje.

Oczywiscie wszystko w formie spokojnej dyskusji bez stresu i nerwów.

I tak, wydaje mi sie za analiza oleju produkowanego w PL nie jest tu potrzebna.

Oczywiscie jest to olej jak kazdy olej i smarował bedzie. Ale o ile wiem. Zeby wyprodukowac olej jest potrzebna tzw. Baza. O ktorej wczesniej pisała kolega endriuu. Bez rozpisywania sie dokładnie co to jest( mozna znalezc w google) bazy olejowe w PL maja pochodzenie z krajów z nami sasiadujacych od wschodu. Wiadomo jakie.

Niestety te nafty-ropy sa bardzo mocno zanieczyszczone, roznymi zwiazkami chemicznymi.

Ktore praktycznie jest trudno usunac przy produkcji prawdziwego oleju.

Stad jakos tego wyprodukowanego oleju nie nalezy do najdoskonalszych.

W internecie mozna znalezc duzo na temat złoz naftowych na swiecie i ktore sa złe, dobre lub najlepsze.

Swojego czasu czytalem o złozach naftowych w USA, konkretnie chodziło to chyba o Pensylwanie. Dokładnie nie pamietam. Wyprodukowane z tych baz oleje sa generalnie uwazana za jedne z najlepszych na swiecie.

Oczywiscie np. Mobil czy Castrol produkowany w stanach jest super olejem. Ale baza wydobywana jest z morza zatoki Meksykanskiej. Tam gdzie była pare lat temu ta katastrofa.

Natomiast chyba nikt nie wierzy ze dla naszego rodzimego Mobila, baza jest transportowana z USA...?

Kazdy rynek rzadzi sie jasnymi i konkretnymi prawami ekonomicznymi. Czyli musi przede wszystkim byc opłacalnie. A dla naszego rynku olejowego-rafinernyjnego tanio jest kupic jak najblizej. Czyli wiadomo gdzie. Oczywiscie cos tam kupujemy w Arabi, ale to sa małe ilosci.

Jezeli dodamy do tego ze złoza wschodnie moze nie ze sa całkiem złe. Ale do najlepszych nie naleza. To analiza jest niepotrzebna.

To tyle co ja mysle o tym. Oczywiscie ktos moze sie ze mna nie zgadzac.

Natomiast jesli chodzi o to ze ktos tu zarabia na oleju Motul... to jasne ze tak. I kazdu uzytkownik na forum wie kto to jest. Gdyz nie jest to ukrywane. Z tego co ja wiem sa to dwie osoby. Natomiast uzytkownikow na forum jest blisko 90 tys. No wiec jak to wygłada procentowo? Jak kazdy z nas gdzies pracuje niech i tym tylko dwóm osobą bedzie wolno tu popracowac. Tylko dwie, no moze trzy osoby...

Acha, i zeby oddac prawde, to sprzedajacy olej na forum... nie sprzedaja tylko Motula. Ale rowniez te "gorsze" przez nas nie lubiane oleje.

Poza tym, jak popatrzec na skład chemiczny Motula to nie jest on taki zły i smiało moze konkurowac z olejami tzw. lepszymi np. LM, Millers czy oleje z USA. Natomiast cena napewno jest konkurencyjna.

To tyle co ja o tym sadze. Mysle ze mnie nikt za to tu nie rozszczela.

Pozdrawiam

PS. Gdyby ktos chciała sie odniesc do tego co napisałem... to prosze nie kopiowac calej mojej wypowiedzi. Gdyz widzialem juz tu na forum... kopiuj z kopiuj i kopiuj z kopiuj... a do tego dwa zdania od siebie. Fatalnie to wyglada.

PS. I jako ciekawostka...

Pępkowe u Tomasza Karolaka. Jednym z honorowych gosci był:

Dariusz Krawiec, dyrektor generalny koncernu PKN Orlen. :whistling: (z Onet.pl)

+ dla ciebie za podtrzymanie konwersacji ,porprostu tez troche prowokuje dialog olejowy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie maja np oleje total np seria 9000 , i havoline czy ma ktos doswiadczenie , i czy sa syntetyczne 100% w i ich szeregach, wsumie nie przetrawiałem tego jeszcze .

a tu do poczytania z innego forum ciekawe ciekawostki:naughty: :: Zobacz temat - Oleje silnikowe syntetyczne i "syntetyczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi tu kto na milersie? jakies przeciw czy za ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi tu kto na milersie? jakies przeciw czy za ?

ja jeżdżę na Millersie xfe pd 5w40.po raz pierwszy i ostatni go zalałem.przy następnej wymianie wracam do Motula specyfic 5w40 na którym mój silnik chodzi ciszej i równiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie wierze w oleje castrol,zalalem taki niby kupiony w sklepie po 300km silnik padl.nie bylo jak udowodnic ze po oleju ale u kolegi adamm z vwgolf.pl gdzie silnik wymienialem znalazlem butelke po castrolu i nawet kolory etykiety sie roznily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kupc cos na www pro choice ktos tu polecał stronek to pewnie pewne oliwy mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Motulka płacę 150zł za bańke, Millers i LM to już wydatek rzędu ponad 200zł za bańkę.

Dokładnie tak jest jak napisałes.

Ale mozna tez zapłacic za 5L bańke 130 zl bardzo dobrego oleju QUAKER STATE 5W40

Tez jest jakas alternatywa. Nie musi byc tylko Motul.

Omijajmy raczej tylko Mobil i Castrol, bo to nawet nie wiadomo "czasami" co jest w butelce.

Ale jak ktos chce, to dlaczego nie. "Kazdy kowalem swego losu bywa sam"

Z tym mobilem co forum to inna historia. Ja własnie kończe 15tys. km na mobilu ESP i póki co jest bdb. Stan oleju od wymiany do dnia dzisiejszego w normie, ani razu nie dolewałem, ubytek oleju minimalny, z tym, że silnik igła i ori przebieg. Na dniach zaleje motula, wypowiem się po miesiącu, liczę, ze równie pozytywnie jak reszta kolegów. A zachwalają tego motula jakby prowizje od sprzedaży mieli :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc mobil1 to pełnosyntetczne i dobre , tu cos ciekawego czytałem :: Zobacz temat - Oleje silnikowe syntetyczne i "syntetyczne"

w sumie mało kto ci napisze wrazenia z inncyh oliw bo motulama wiekszosc , mnie ciekawi jeszcze total n[p 0w30 i oliwy havoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzi tu kto na milersie? jakies przeciw czy za ?

ja jeżdżę na Millersie xfe pd 5w40.po raz pierwszy i ostatni go zalałem.przy następnej wymianie wracam do Motula specyfic 5w40 na którym mój silnik chodzi ciszej i równiej

A mogłby kolega podac jaki silnik (kod) ma w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...