Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:37 ----------

Norbi tdi , co bys tam mial namazane ,to i tak wiesz ze lepiej servisowac przykładowo co 15tkm a nie 30tkm,ewentualnie urwac z LL kilka tysiączków.

Nie no oczywiście, masz rację, nie mam zamiaru jeździć więcej jak 15tyś na oleju, myślałem tylko, że jakiś tryb powinien być na wlepce :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi trzema oliwami...

Motor 1.9TDI ALH, wymagania : 505.

Tylko wiecie... a propo tych testów Ruskich... ciekawe kto je sponsorował... :co:

Zauważyliście że te rosyjskie oleje bardzo dobrze wypadły w teście :wink:

CASTROL EDGE 0W40

4615065300_1377787542_thumb.jpg

MOTUL X-CESS 5W40

9929494100_1377787573_thumb.jpg

GULF FORMUŁA G 5W40

5085310200_1377787604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem - w tej kategorii cenowej Gulf jest naprawde bardzo dobrym olejem - zalej, potestuj, opisz wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na tej oliwie na forum ?

Od Durasa mogę mieć tego Gulfa w cenie 90zł za 5L (4L+1L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej bym brał - za taką cenę nie dostaniesz oleju tej klasy, właściwosci według kart też bardzo dobre - w szwecji już kilka razy widziałem ten olej u mechanika. Jak zobaczyłem u niego bańki po motulu i zapytałem - o motul, w polsce to teraz hit sprzedaży - on walnął minę jakby w pysk dostał i do mnie - pierwszy raz to zalewałem, klient sam przyniósł, myślałem że to jakiś niskobudżetowy...

Za to prym wiedzie Mobil/Castrol, on jako mechanik poleca bardzo valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką cenę nie dostaniesz oleju tej klasy, właściwosci według kart też bardzo dobre

A czy takie parametry ma w rzeczywistości? A jesli tak, to jakie ma parametry po 5-7 tys. km?

Jak zobaczyłem u niego bańki po motulu i zapytałem - o motul, w polsce to teraz hit sprzedaży - on walnął minę jakby w pysk dostał i do mnie - pierwszy raz to zalewałem, klient sam przyniósł, myślałem że to jakiś niskobudżetowy...

Za to prym wiedzie Mobil/Castrol, on jako mechanik poleca bardzo valvoline.

I o czym to świadczy? Że Mobil i Castrol są dobre, a Motul niedobry czy o ograniczonej wiedzy Pana Mechanika na temat rynku olejów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tymi trzema oliwami...

Motor 1.9TDI ALH, wymagania : 505.

Tylko wiecie... a propo tych testów Ruskich... ciekawe kto je sponsorował... :co:

Zauważyliście że te rosyjskie oleje bardzo dobrze wypadły w teście :wink:

CASTROL EDGE 0W40

http://obrazki.elektroda.pl/4615065300_1377787542_thumb.jpg

MOTUL X-CESS 5W40

http://obrazki.elektroda.pl/9929494100_1377787573_thumb.jpg

GULF FORMUŁA G 5W40

http://obrazki.elektroda.pl/5085310200_1377787604_thumb.jpg

Cabanmat normalnie oczom nie wierze....... Ty forumowy doradca w dziedzinie olejów smarnych , masz wątpliwości co zalać najlepszego ? Przecież masz już wybraną jedyną dla ciebie słuszną markę oliwy a jakiś czas temu pisałeś ,że te testy można o kant d*py potłuc , czyżbyś zmienił zdanie. Masz przecież przyjaciela w MOTULU pana Pyrkę o którym tez kiedyś wspominałeś uderz do niego i niech cię nakieruje na jedyny słuszny trop :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba zostanę na Motulu...:facepalm:

Nie rozbierałem silnika aby ocenić co poczynił olej

Przez cały okres eksploatacji jestem z niego zadowolony, mało go ubywa, auto tak nie dymi...

Wywody jihaad przypominają mi scenę z Kilera 2 jak Ryba przesłuc**je Kilera ...

Tak więc odegraliśmy mecz - taakkk... a po co ci ten mecz ?

W celu wygrać mecz - tak a po co ? mało Ci sławy ?

Przez takie podejście nie ma jednoznacznych typów polecanych oliw...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywody jihaad przypominają mi scenę z Kilera 2 jak Ryba przesłuc**je Kilera ...

Tak więc odegraliśmy mecz - taakkk... a po co ci ten mecz ?

W celu wygrać mecz - tak a po co ? mało Ci sławy ?

Przez takie podejście nie ma jednoznacznych typów polecanych oliw...:kwasny:

To dobrze czy źle? A jesli źle, to... :decayed:

Czy nie umiesz podjąć decyzji odnośnie wyboru zwykłego oleju do zwykłego silnika? Ja umiem czytać, wyciagać wnioski, podejmowac decyzje i nie mam rozterek jak ty.

I nie potrzebuję "jednoznacznych typów polecanych oliw" do zakupu i wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutkuje to tym, że ktoś próbuje przebić nowy typ nową markę ale zostanie to już zdławione w zalążku...

Nie bo nie... i snucie teorii o parametrach po zrobieniu danego przebiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja nie napisalen, ze nie. Chodzilo o to, ze nie nalezy ufac do konca karcie produktu, a w ogole mechanikom.

Nie mam pojecia co to za olej, pewnie dobry...

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechnikom nie ufac?

Siedze u znajomego w warsztacie wymienia wachacz odszedł ogladam końcówki drazkow ledwo cieple klocki od wewnętrzne same blachy mowie: a o tym gosciowi mowiles a on do mnie nie wpier.. daluj sie dzis za to 150 za tydzień skoncza mu się hamulce 100 a za dwa miechy prosto wozu nie utrzyma i znowu 100. A dzis bym musiał wszystko za 200 zł.;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tablice znamionowe produktów to są rzeczy dla normalnego człowieka nie do sprawdzenia. Wiec tym bym się tylko kierował troche a nie wierzył że jak ten olej ma większy taki i taki parametr to juz jest lepszy.

Nikt nie oddaje takich olejów do laboratorium żeby coś takiego sprawdzać. Obudźmy się. A podobno tylko świnia nie zmienia poglądów wiec kolega caban może wraca na dobrą drogę:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taką cenę nie dostaniesz oleju tej klasy, właściwosci według kart też bardzo dobre

A czy takie parametry ma w rzeczywistości? A jesli tak, to jakie ma parametry po 5-7 tys. km?

Jak zobaczyłem u niego bańki po motulu i zapytałem - o motul, w polsce to teraz hit sprzedaży - on walnął minę jakby w pysk dostał i do mnie - pierwszy raz to zalewałem, klient sam przyniósł, myślałem że to jakiś niskobudżetowy...

Za to prym wiedzie Mobil/Castrol, on jako mechanik poleca bardzo valvoline.

I o czym to świadczy? Że Mobil i Castrol są dobre, a Motul niedobry czy o ograniczonej wiedzy Pana Mechanika na temat rynku olejów?

Świadczy o tym że mechanik nie ma kontraktu z żadną marką z branży olejowej, zalewa to co klient przyniesie lub u niego zamówi - a powiedział że najczęściej przynoszą mobil i castrol.

Pierwszy raz przynieśli Motul - czy to świadczy o jego ograniczonej wiedzy - nie sądzę. Bardziej pokazuje fakt że motul i jego sława rozdmuchana na forach w polsce nie ma żadnego odniesienia za granicą. Sami zadajcie sobie pytanie gdzie i kiedy dowiedzieliście się o motulu...

Żeby nie było że jestem jakimś przeciwnikiem motula - nie uważam go za zły olej - ale też nie jestem fanem tekstów że motul jest najlepszym miodem dla silnika czy coś ala niedawna stopka u cabanmata odnośnie bezdomych i castrola vs motul...:wink:

A jeśli chodzi o np Gulfa - może i po 7 czy 9 tys straci na jakości itp. Inne oleje też tracą, testy rosjan wyraźnie pokazują że wraz z jakością oleju(adekwatnie u drogich marek) wzrasta wytrzymałość czasowa, przeciwzużyciowa oleju. Więc lejąc tańszy olej kierujmy się tym aby spełniał odpowiednie normy i wymieńmy go szybciej niż zakładane 15 tys/km.

Poza tym mimo że mamy zbite z cabanmata - czemu sam jest sobie winien ale mimo wszystko szuka on możliwie taniego i dobrego oleju. Oczywiście że gdyby miał kasę to wlałby coś pełno syntetycznego od millersa, amsoila czy valvo.

Ostatnio temat przybrał jeden bieg - najlepszy olej/marka. A nie każdy ma kasę a może chce zalać możliwie najlepszy w jego funduszach olej?

Pyta o dobre oleje w danym przedziale cenowym to podaję przykład Gulfa - po co się doszukiwać problemów w oleju za ok 100zł po przebiegu 7 - 8 tys/km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caban zostan przy xcess ,bedziesz miał silnik czysty. czemu klikasz ze ktos test ruskich sponsorował, ruscy uzytkownicy aut tez nie chca byc oszukiwani przez olejarzy, jest kasa jest zabawa, takich testów jest multum,i wcale nie jest tak ze rosyjskie olej tylko dobrze wypadły, taki xenum ,valvo, BP,BMW nie sa rosyjskie jak to klikasz a tez ładnie wyszły co niektore, a co myslisz ze tylko w UE dobre oliwy robia ,a i w UE i na wschodzie dodatki do oliw biora czesto z tego samego miejsca,a ze mix robi ktos lepiej a ktos gorzej to inna bajka ,a że w miare znam rosyjski łatwiej jest mi u nich szukać, wiec zapodam wam jeszcze to.

test płukanek Промывки двигателя. Стоит Ни промывать двигатель? | Oil-club.ru

Test 8 olei na identycznych fordach Ôîęóńű ń ěŕńëîě

---------- Post dopisany at 01:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:19 ----------

Wywody jihaad przypominają mi scenę z Kilera 2 jak Ryba przesłuc**je Kilera ...

Tak więc odegraliśmy mecz - taakkk... a po co ci ten mecz ?

W celu wygrać mecz - tak a po co ? mało Ci sławy ?

Przez takie podejście nie ma jednoznacznych typów polecanych oliw...:kwasny:

To dobrze czy źle? A jesli źle, to... :decayed:

Czy nie umiesz podjąć decyzji odnośnie wyboru zwykłego oleju do zwykłego silnika? Ja umiem czytać, wyciagać wnioski, podejmowac decyzje i nie mam rozterek jak ty.

I nie potrzebuję "jednoznacznych typów polecanych oliw" do zakupu i wymiany oleju.

własnie wyciagajmy wnioski i decyzje bierzmy na bary ,oparcie w dostarczeniu wiedzy mamy w postaci forum i nie tylko , a decyzje sa nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma różnicy to po co przepłacać... jeżeli Gulf jest taki sam jakościowo jak Motul to biorę Gulfa... 45zł w kieszenie względem Motula.

Pytam się bo wierząc testom to Gulf wypadł lepiej niż Motul.

Do Castrola raczej nie wrócę .. to byłoby zbyt proste :grin:

Skąd do X-Cessa Motul bierze bazę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabanmat Człowieku przez te twoje posty zjeba.y jest cały wątek. Zadajesz tylko głupie pytania na które odpowiada wyszukiwarka Google. Lej Motul bo jestes jego fanem. Piszesz, że auto tak nie dymi... myślisz, że przyczyna dymienia to olej ??? Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd do X-Cessa Motul bierze bazę ?

Co za, ku**a, różnica, skad bierze bazę. Olej jest dobry, albo jest niedobry bez wzgledu na to na jakiej bazie zrobiony.

Kupujesz olej do zwykłego, starego TDI, a podniecasz się, jakbyś wymienę robił w promie kosmicznym. :facepalm:

I powiedz jeszcze, na jakiej, ku**a, podstawie polecasz innym te czy inne oleje, jak sam nie potrafisz kupić oleju do przedpotopowego TDI, jakich na świecie jest miliard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...