Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Qurrrrr, sory, zapomniałem... :facepalm::polew:

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Nie do końca :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dopisany 10-09-2013 at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2013 at 21:33 ----------

Zaraz dostanę zyebkę z góry na dół ale czemu nie spróbować? :-)

Co sądzicie o olejach nazwijmy to producentów paliw? Chodzi mi o takie marki jak shell, statoil. Lotos już był wcześniej omawiany. Mowa oczywiście nie o tych najtańszych tylko spełniających normy które najczęściej są poruszane w tym wątku. Ostatnio 3 moich znajomych przywiozlo samochody i 2 z nich brykaly na shellu a jeden bodajże na fuchsie.

Stąd moja ciekawość i pytanie. Dodam też że kilku znajomych w okolicy i kilku mechaników chwalilo oleje shella...

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

shell sie przezył kilka lat temu fuchs tez nic ciekawego

Opublikowano
Co sądzicie o olejach nazwijmy to producentów paliw? [...] Dodam też że kilku znajomych w okolicy i kilku mechaników chwalilo oleje shella...

Olej nie jest dobry, ani nie jest zły tylko dlatego, ze jego producent jest jednocześnie duzym producentem / dystrybutorem paliw.

No i po raz kolejny powtórzę, że opinia znajomych to jedno, ale opiniami mechaników czy innych sprzedawców to akurat W OGÓLE bym się nie sugerował.

Opublikowano

To akurat wiem. Mam trochę pojęcia na temat marketingu itp.

Bardziej chodziło mi o wyrażenie opinii tych użytkowników którzy używają oleje przeze mnie wspomniane. Wiem że za jakością oleju stoją parametry i zdolność do ich utrzymania.

Producentów "paliwowych" okreslilem tak ze względu na ich wiadome konotacje i pochodzenie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

Shell miał jakąś wpadkę parę lat temu z proporcjami minerał syntetyk. Jak pamiętam to były bardziej mineralne nawet te niby full syntetyczne.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano

No to byłaby dość mocna wpadka...

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

A co możecie powiedzieć o oleju ELF EXCELLIUM LDX NF 5W40 , którego można już mieć za ok 80zł? Dobry olej? Są jakieś lepsze syntetyki w tej cenie?

Opublikowano

statoil sam rozwazam do któregos zalania, patrzac w karty tych oliw to nawet pikne dane, ale dane nie smaruja,a przekonac sie mozna,

Opublikowano

Co możecie powiedzieć o oleju Millers Energy Efficient EE LongLife C3 5w30?

Opublikowano

mam pytanie: zawsze lałem motula specific 507.00 5w30, tylko teraz wyciąłem DPF i nie wiem jakiego oleju motula używać od teraz, może coś z 5w40 dla lepszej ochrony silniczka?

Opublikowano

PD czy CR ??

Opublikowano

CR

Opublikowano

5w40 wystarczy

Opublikowano

tylko że motul jeśli chodzi o klasę lepkości 5w40 to ma tylko olej z normą 505.01 czyli do pompowtrysków

Opublikowano

Zapomnialeś o xcessie

Opublikowano

ano jest X-cess i X-clean - który lepszy?

Opublikowano

wojtekz...

Dla zwykłej pompy:

Motul 5W40 X-Cess (502.505.)

Dla pompowtrysków :

Motul 5W40 Specific (502.505.505.01)

Motul 5W40 X-Clean (502.505.505.01)

Teoretycznie X-Cess będzie najlepszym olejem do ochrony silnika z pośród podanych przeze mnie wyżej, jest bogaty w związki (popioły siarkowe, fosfor, siarka) które chronią lepiej silnik, lecz oleje dla pompo-wtryskiwaczy są już w takowe związki niestety uboższe.

X-Cess ma też największy współczynnik TBN (Liczba zasadowa)

http://motoroils.pl/docs/Klasy_ACEA_i_Produkty.pdf

Ponadto X-Cess jest oliwą typu Full Saps, a X-Clean i Specific są Mid Saps.

:hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.