Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd do X-Cessa Motul bierze bazę ?

Co za, ku**a, różnica, skad bierze bazę. Olej jest dobry, albo jest niedobry bez wzgledu na to na jakiej bazie zrobiony.

Kupujesz olej do zwykłego, starego TDI, a podniecasz się, jakbyś wymienę robił w promie kosmicznym. :facepalm:

I powiedz jeszcze, na jakiej, ku**a, podstawie polecasz innym te czy inne oleje, jak sam nie potrafisz kupić oleju do przedpotopowego TDI, jakich na świecie jest miliard?

jihaad i tak nie uzyskasz sensownej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze że wy sensownie doradzacie... :polew:

Odpowiedz jihaadowi na jakiej podstawie polecasz innym oleje a sam nie masz zielonego pojecia o istocie smarowania silnika. Moje pytanie brzmiało, czy olej jest przyczyną dymienia silnika. Doradzaj czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z Cabanmatem, bo szkoda na niego czasu i nerwów. On nie ma pojęcia o czym pisze , więc jak ma sensownie odpowiedzieć. Milczenie na jego posty jest najlepszym lekarstwem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z Cabanmatem, bo szkoda na niego czasu i nerwów. On nie ma pojęcia o czym pisze , więc jak ma sensownie odpowiedzieć. Milczenie na jego posty jest najlepszym lekarstwem :decayed:

nie wiem ile jeszcze będziemy musieli znosić brednie tego człowieka :facepalm:

cabanmat zmień forum na bravo girl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z Cabanmatem, bo szkoda na niego czasu i nerwów. On nie ma pojęcia o czym pisze , więc jak ma sensownie odpowiedzieć. Milczenie na jego posty jest najlepszym lekarstwem :decayed:

nie wiem ile jeszcze będziemy musieli znosić brednie tego człowieka :facepalm:

cabanmat zmień forum na bravo girl

albo na - bajkopisanie. pl -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wy sensownie doradzacie... :polew:

Kolego Sam doradzasz jedną słuszną markę Oliw

raffik - widzę że kolejny szczęśliwy posiadacz Motula :decayed:

marekg - można różnie to tłumaczyć... ja bym powiedział tak... tam gdzie Castrola (PL) wciągnie Ci 0,5L to Motula wciągnie 100ml rozumiesz...

Witaj Kolego....

Po pierwsze do tego typu pytań jest na naszym forum specjalny dział !

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/index301.html

Po drugie... po kiego grzyba jeździsz na 5W30 :co:

Zalewaj 5W40

Jak chcesz Motula to Specific albo X-Clean (oczywiście wszystko 5W40)

5W30 nie jest do Twojego silnika, bardziej szkodzi niż pomaga i większe koszta oliw :kwasny:

Motula na pewno będzie zdecydowanie mniej pił niż Castrola i różnice usłyszysz w zimnych rozruchach zimową porą :thumbup1:

Tutaj prawie wszyscy ganiali kiedyś na Castrolu a teraz wożą się na oliwach premium... francuski Motul, niemiecki Liqui Moli, brytyjski Millers, Amsoil,...:wink:

Więc chyba odpowiedziałem na Twoje pytanie w tytule postu :decayed:

Ponądź najlepiej wygłusza Liqui Moly ale też już jest inny cennik jak Motula :grin:

Po oryginalną i pewną oliwe wbijaj do naszych forumowych sklepów do dzika, Durasa czy TOM77

Sprzedam - ogłoszenia komercyjne dla firm

Motul Specific VW 505.01-502.00-505.00 5W40 5L OIL-LAND

Motul 8100 X-Clean C3 5W40 5L OIL-LAND

Więc w czym problem Przecież sam dobrze wiesz co Lać sam uświadomiłeś kilku na Forum co mają Lać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić olej Motul i widzę że sprawa z olejami to tak samo jak z perfumami wszedzie pełne ale trafić na oryginał to ciężko.

Znalazłem sprzedawce na allegro Gdańsk MOTUL X-CESS 5W40 5W-40 5L Filtry do - 40 % (3449512290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sprzedający FILTRY_Gdansk

Gdzieś czytałem że kilka osób kupiło od tego sprzedawcy i było wszystko OK.

proszę o jakieś potwierdzenie lub ewentualnie jakieś źródło gdzie mogę jeszcze znaleźć pewnych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież przez cały wątek ludzie piszą u kogo na forum możesz kupić olej.

Masz tego sprzedawcę z Twojego linka plus 3 w dziale sprzedam. Sam brałem od dwóch z forum i narzekać nie mogę. Trzeba trochę czytać wcześniejsze posty a wtedy z pewnością dokonasz właściwego wyboru.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupić olej Motul i widzę że sprawa z olejami to tak samo jak z perfumami wszedzie pełne ale trafić na oryginał to ciężko.

Znalazłem sprzedawce na allegro Gdańsk MOTUL X-CESS 5W40 5W-40 5L Filtry do - 40 % (3449512290) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Sprzedający FILTRY_Gdansk

Gdzieś czytałem że kilka osób kupiło od tego sprzedawcy i było wszystko OK.

proszę o jakieś potwierdzenie lub ewentualnie jakieś źródło gdzie mogę jeszcze znaleźć pewnych sprzedawców.

Intercars lub znajomy sklep ktory bierze z intercars,lub znajomy mechanik ktory ma znizki w intercarsie zamowi ci olej, w moim regionie w sklepie odrazu mowia ze jak chce to zaraz mi zamowia lub na drugi dzien i ze zamowia z intercarsu,wiele rzeczy tak kupowalem i motula tez wiem ze maja,wole to niz bawc sie z allegro i miec koszmary, a o tym sklepie kolega mi mowil ze poleca bo sam tam zamawial,albo na tym forum sobie od sprzedawcow zamow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry Gdansk mają ori olej, temat sprawdzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z cabanem pogadaj ,ogarnie to po taniosci:rolleyes:

---------- Post dopisany at 20:08 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

O dev tez to potwierdza wiec wsio jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomożecie mam swoje audi dość niedlugo, silnik AVF przelot jakies 260 tys,

przy ostatniej wymianie oleju jakieś 2 tys temu, został wlany Castrol 10w40 :facepalm:

mechanik w sumie cieszący sie dobrą opinią w okolicy powiedzial "taki byl ostatnio wiec nie warto nic zmieniać, ze bedzie ok" -> i zalal tego castrola

teraz juz wiem ze ten olej nijak pasuje do tego silnika, w ksiązce serwisowej znalazlem pare wpisów ze byl lany 5w30, ostatni wpis w taką informacją był w kwietniu 2011 przy przebiegu 195 tys.

jaki zalać teraz olej zeby był dobry z dobrą normą i zeby nić sie złego niezadzialo silnikowi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma 505.01 - pierwszy post tego przepastnego wątku rozwiązuje 97% dylematów. 5w40 w tej normie będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przebrąłem przez temat,

czyli do AVFa po 10w40 moge dać np:

Motul 5W40 Specific albo X-Clen

zmienić po ok 8-9 tys a potem juz normalnie po 15.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, choć te 15 tys. to tez jest takie umowne. Zalezy jak jeździsz. Ja głównie miasto i zmieniam co 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przebrąłem przez temat,

czyli do AVFa po 10w40 moge dać np:

Motul 5W40 Specific albo X-Clen

zmienić po ok 8-9 tys a potem juz normalnie po 15.....

Sam mam AVF i jeżdżę na Motul 5W40 Specific :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przebrąłem przez temat,

czyli do AVFa po 10w40 moge dać np:

Motul 5W40 Specific albo X-Clen

zmienić po ok 8-9 tys a potem juz normalnie po 15.....

Nie po 15.. tylko po 10..wymiana oleju ,ale to już twoja indywidualna sprawa.

---------- Post dopisany at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany at 08:36 ----------

Może ktoś powiedzieć o tym oleju wygląda zachęcająco Olej 0W40 cena 79.00 PLN

oraz sa dodatki estrow ktore mozna uzyc jak ten : ATOMEX 2X Esters & Revitalizant. Cena, kup w Polsce: recenzje, opinie, sprzedaż, hurt | xado.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...