Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
22 minuty temu, marcinq82 napisał:

Witam, panowie A4B7 BPW 2.0 TDI po wycince DPF, czy to będzie dobry wybór http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html ?

Bardzo dobry olej, gdyby nie cena i jeśli silnik nie łyka oleju.

Czasem można trafić po okazyjnych cenach ale trzeba szukać

 

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
10 godzin temu, Rabbi napisał:

Jak najbardziej

Nie, bo nie ma 505.01

Opublikowano

Panowie... Skoda silniczek 1.9TDI VP ASV 110KM, na liczniku 300kkm. Aktualnie zalane Valvoline 10W40, robić przesiadkę na 5W40 czy nie ruszać ?

Opublikowano
6 minut temu, cabanmat napisał:

Panowie... Skoda silniczek 1.9TDI VP ASV 110KM, na liczniku 300kkm. Aktualnie zalane Valvoline 10W40, robić przesiadkę na 5W40 czy nie ruszać ?

Caban, od wczoraj jesteś na forum czy Ci się rozum codziennie rano resetuje? 

Opublikowano
38 minut temu, Dev napisał:

Nie, bo nie ma 505.01

A faktycznie,nie zauważyłem,choć i tak wolał bym go zalać niż każdy 5w30 z normą

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano
Panowie... Skoda silniczek 1.9TDI VP ASV 110KM, na liczniku 300kkm. Aktualnie zalane Valvoline 10W40, robić przesiadkę na 5W40 czy nie ruszać ?
Tak mądrze wszystkim co chwilę doradzasz, a sobie nie potrafisz pomóc????
Opublikowano
14 minut temu, Rabbi napisał:

A faktycznie,nie zauważyłem,choć i tak wolał bym go zalać niż każdy 5w30 z normą

Wystarczy Specyfic 505.01 lub Xclean 5W40

Opublikowano
10 godzin temu, cabanmat napisał:

Panowie... Skoda silniczek 1.9TDI VP ASV 110KM, na liczniku 300kkm. Aktualnie zalane Valvoline 10W40, robić przesiadkę na 5W40 czy nie ruszać ?

Valvoline ma 10W40 w pięciu odsłonach wiec stosuj je naprzemiennie zależy co kupisz w dobrej cenie.

A tak na poważnie jaki olej stosujesz ? 

Opublikowano

Do ALH którego mam od 6 lat lałem Motyl X-Cess 5W40, teraz Valvoline SynPower 5W40.

ASV będzie drugim samochodem, nie znam stanu silnika, wiem tylko że ma zawieszkę Valvoline 10W40.

I pytanie.. czy ktoś łał 10W40 bo dla niego przebieg 300kkm to dużo, czy były już jakieś problemy z przeciekaniem :/

Opublikowano
2 godziny temu, cabanmat napisał:

 

I pytanie.. czy ktoś łał 10W40 bo dla niego przebieg 300kkm to dużo, czy były już jakieś problemy z przeciekaniem :/

co ma z tym wspólnego? 

Opublikowano
4 godziny temu, cabanmat napisał:

ASV będzie drugim samochodem, nie znam stanu silnika, wiem tylko że ma zawieszkę Valvoline 10W40.

Często widuję te silniki zalane 10W40, w większości serwisów u dojczlandów to prawie standard.

Zapewne 5W40 będzie z korzyścią dla silnika.

Można obejrzeć silnik czy gdzieś nie ma przecieków.

Jak ma przeciekać to i tak zacznie olej nie ma na to wpływu.

Wiem, że są cwaniacy co cieknące silniki zalewają minerałami z dodatkiem gęstych motodoktorów ale to działanie na chwilę.

 

Opublikowano

1.9 TDi, BRB, 2006r. 284 tys, lalem Castrol Edge 5w40, moze jakis Motul?

Opublikowano

Panowie pod maską jest zawieszka że zalany jest olej 5W30, czy mogę mu odrazu zalać 5W40 ? I jakie filtry od razu wymienić oprócz filtru oleju ?

Opublikowano
7 minut temu, marcinq82 napisał:

I jakie filtry od razu wymienić oprócz filtru oleju ?

Jak nie wiesz jakie filtry były wymieniane przez poprzedniego właściciela to najlepiej wymień wszystkie, ewentualnie przy wymianie oleju wymień filtr paliwa, żeby na zimę był spokój a po zimie wymień sobie komplet.

Edytowane przez k232

Opublikowano
W dniu 16.01.2018 o 15:28, marcinq82 napisał:

Panowie pod maską jest zawieszka że zalany jest olej 5W30, czy mogę mu odrazu zalać 5W40 ? I jakie filtry od razu wymienić oprócz filtru oleju ?

Komplet, filtr oleju, paliwa, powietrza, kabiny

 

W dniu 15.01.2018 o 13:34, wena napisał:

1.9 TDi, BRB, 2006r. 284 tys, lalem Castrol Edge 5w40, moze jakis Motul?

Kolego.. pompowtryski ? DPF ?

Opublikowano
2 godziny temu, cabanmat napisał:

kolego.. pompowtryski ? DPF ?

tak, nie. 

Pozdrawiam

 

Opublikowano
12 minut temu, wena napisał:

 

Dla Ciebie dwa najlepsze oleje to Valvoline Syn Power MST C3 5w40 lub Motul Specyfic 505.01 5w40 

Opublikowano
2 minuty temu, Daniel85 napisał:

dziekuje kolego

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Siemka, po przeczytaniu wątku mam wątpliwości jaki olej powinienem zalać do mojej A4 z silnikiem Avf. Od zawsze był lany castrol 5w30, lecz po przeczytaniu wątku wywnioskowałem, że powinienem zalać 5w40 tak?  Silnik ma nalatane 250 tyś,  i jest kod we wlepce OG1.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.