Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak, 5W40 z normą dla pompo-wtryskiwaczy VW505.01

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Pomimo tego, że we wlepce jest oznaczenie o "wydłużonych przeglądach"? 

Opublikowano

No i co z tego?

Opublikowano

ktoś z was może używał firmy  LIQUI MOLY ? do TDI

?

 

Opublikowano
ktoś z was może używał firmy  LIQUI MOLY ? do TDI
LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40 ?
 
Słaby olej. Po 8k traci właściwości.
Opublikowano
5 godzin temu, nitroo napisał:
14 godzin temu, STTRacings napisał:
ktoś z was może używał firmy  LIQUI MOLY ? do TDI
LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40 ?
 

Słaby olej. Po 8k traci właściwości.

A to nie każdy olej traci swoje właściwości po 10k km ?

Opublikowano
2 hours ago, k232 said:

A to nie każdy olej traci swoje właściwości po 10k km ?

Dołączam się do pytania:)

Opublikowano

Każdy, ale ten szczególnie. Seria TopTec jest słaba. Poczytajacie forum

Opublikowano

http://allegro.pl/valvoline-allclimate-5w40-diesel-c3-5l-vw-505-01-i6417458189.html            Pewny sprzedawca.

 

Mam trzy samochody AFN ,AWX,BPW,taki olej używam w nich.

Edytowane przez Leopold27

Opublikowano

Olej w tej cenie za 5L nie ma prawa być nic więcej niż średni

Opublikowano
2 minuty temu, Rabbi napisał:

Olej w tej cenie za 5L nie ma prawa być nic więcej niż średni

Ale silniki działają.AFN ma na blacie 781 tyś km przebiegu.

Edytowane przez Leopold27

Opublikowano

Ja tam tym razem zainwestuje w ori olej VW, 5w40 kosztuje 160zł, więc różnicy wielkiej niema. 

Opublikowano
10 minut temu, Leopold27 napisał:

Ale silniki działają.AFN ma na blacie 781 tyś km przebiegu.

AFN to pancerna maszyna:decayed:

Opublikowano
25 minut temu, BartriczkoSM napisał:

Ja tam tym razem zainwestuje w ori olej VW, 5w40 kosztuje 160zł, więc różnicy wielkiej niema. 

ORI olej to jest to samo co w sklepach. VW nie robi olejów tylko zleca komuś produkcję i nakleja swoje naklejki. 

Dodatkowo ORI olej zmienia się często bo zależy kto im zaproponuje lepsze warunki. Raz Castrol, raz Shell, raz Mobil itp.

Edytowane przez KierowcaTadek

Opublikowano
34 minuty temu, Leopold27 napisał:

Low Saps. Ja bym nie brał jak nie masz DPF.  W silnikach PD, popiół w olejach opowiada za smarowanie.  Nie ma sensu lać oleju low saps do silnika PD jeżeli można wlać mid saps. Kiedyś robili też full saps i ten najbardziej dbał o pedeki ale chyba już takich nie ma bo DPF i inne eko wynalazki.

Edytowane przez KierowcaTadek

Opublikowano
1 godzinę temu, KierowcaTadek napisał:

Low Saps. Ja bym nie brał jak nie masz DPF.  W silnikach PD, popiół w olejach opowiada za smarowanie.  Nie ma sensu lać oleju low saps do silnika PD jeżeli można wlać mid saps. Kiedyś robili też full saps i ten najbardziej dbał o pedeki ale chyba już takich nie ma bo DPF i inne eko wynalazki.

Do PD chyba nie ma FullSapsa, tylko MidSaps. Ale do VP są FullSaps 5w40 VW505.

Użytkownikom CR zalecamy wycięcie DPF-u i przejście na olej 5W40 505, np. Motul X-Cess, Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40.

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
49 minut temu, cabanmat napisał:

Użytkownikom CR zalecamy wycięcie DPF-u

 

W tych czasach ryzykowanie. Coraz więcej się czyta o kontrolach spalin. DPF out to i dowodzik out i jeszcze jakiś mandat się oberwie.  

Sam bym wyciął ale coś się boję, że kiedyś na mnie trafi kontrola i będzie problem. 

Opublikowano

Kontrola spalin to tylko kwestia czasu potem wszyscy się zdziwią jak trzeba będzie wpakować kupę kasy na : DPF,FAP,KAT(WYDECH PRZELOTOWY Z NIERDZEWKI),ZMIANY MAP ITD,teraz ci którzy usuwają potem będą płakać i będzie kupę złomu stało wszędzie bo naprawa będzie przewyższać wartości większości pojazdów.

Edytowane przez Helga

Opublikowano
3 godziny temu, cabanmat napisał:

 

Użytkownikom CR zalecamy wycięcie DPF-u i przejście na olej 5W40

 Bezsens.DPF w Audi z CR nie stwarza problemów

Opublikowano
Do PD chyba nie ma FullSapsa, tylko MidSaps. Ale do VP są FullSaps 5w40 VW505.
Użytkownikom CR zalecamy wycięcie DPF-u i przejście na olej 5W40 505, np. Motul X-Cess, Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40.
Jeśli się nie mylę to Red Line 5w40 jest Full Saps z normą 505.01. Baza oleju to grupa V (estry). Na karcie charakterystyki wygląda konkretnie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.