Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jacuś, może się komuś przyda moja informacja ?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Znam Volvo z motorem D5 które na Castrolu jeździło do przebiegu 600tyś km i poszło do ludzi w dobrej jeszcze kondycji

Opublikowano

Problemem Castrola jest popularność a więc i częste podrabianie.Oryginalny Castrol być może nie jest zły

Opublikowano
12 godzin temu, Rabbi napisał:

....Oryginalny Castrol być może nie jest zły

jest taki sam jak podrabiany

Opublikowano

Polski Castrol, różni się od tego przeznaczonego na rynek Niemiecki ?

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
1 godzinę temu, cabanmat napisał:

Polski Castrol, różni się od tego przeznaczonego na rynek Niemiecki ?

Może z olejami jest podobnie jak z kawą czy winem, każdy rok przynosi nową nutę smaku.

A tak na poważnie wielokrotnie oglądałem podczas zalewania oleje Castrola: USA, na rynek niemiecki i z polskiego marketu.

Różnią się barwą i zapachem, może dodatki są podobne ale bazy już nie.

Najmniejsze różnice oraganoleptyczne zaobserwowałem w olejach 0W... lub 10W50/60.

Jak ktoś kupi to zalewam ale osobiście kupowałem Castrola jak nie był jeszcze pod brandem BP.

Nawet najgorszy olej jest lepszy od jego braku dla silnika.

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał:

jest taki sam jak podrabiany

:decayed: nie przesadzaj.Też nie jestem fanem Castrola ale te droższe oryginały z DE muszą być lepsze od rozlewanych w kurnikach

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Jak wymieszam motula x clean z xcess a mają takie same parametry i normy to coś się stanie? Zalewalem auto x cleanem do tej pory ale jakimś cudem mam 1l xcessa i nie wiem czy w razie czego mogę mieć jakby trzeba było dolać. Obydwa 5w40 więc powinno być ok ale zawsze lepiej zapytać. 

Opublikowano

nic sie nie stanie. kazdy olej silnikowy jest ze soba mieszalny.

Wysłano z prodiża

Opublikowano
23 godziny temu, Awra napisał:

Jak wymieszam motula x clean z xcess a mają takie same parametry i normy to coś się stanie? Zalewalem auto x cleanem do tej pory ale jakimś cudem mam 1l xcessa i nie wiem czy w razie czego mogę mieć jakby trzeba było dolać. Obydwa 5w40 więc powinno być ok ale zawsze lepiej zapytać. 

Jak wymieszasz X-Cleana z X-Cessem to powstanie Specific :grin:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Witam chciałbym dolac trosze oleju poniewaz spadło mi do minimum mam wlany liqui moly 5W-30 czy mogł bym dolac na przykład castrola 5-30 oczywiscie by spełniał takie same normy

 

Opublikowano

Castrol to zły wybór. Jak musisz to wlej cokolwiek, ale jak coś to tylko LM, Motul, Valvo, RedLine

Opublikowano

Mam caga czyli 2.0 tdi na cr ale bez dpf i zalewam millers ee 5w40 tylko że on ma normę 505.01 i czy to nie jest mój błąd że nie leje normy 507? Zalałem nim że względu na lepsze właściwości w wysokich temperaturach. 

Opublikowano
Mam caga czyli 2.0 tdi na cr ale bez dpf i zalewam millers ee 5w40 tylko że on ma normę 505.01 i czy to nie jest mój błąd że nie leje normy 507? Zalałem nim że względu na lepsze właściwości w wysokich temperaturach. 
szczerze mowiac to powinienes zalewac olej a3/b4 z norma 505.00. np liqui moly diesel synthoil, motul xcess, valvo synpower. wszystkie 5w40. mozesz tez zalac motul xmax 0w40 i zrobisz jeszcze lepiej.. 507.00 to oleje ekologiczne c3 do dpfow. slabo chroniace silnik oleje.

Wysłano z prodiża

Opublikowano
Godzinę temu, endriuu napisał:

szczerze mowiac to powinienes zalewac olej a3/b4 z norma 505.00. np liqui moly diesel synthoil, motul xcess, valvo synpower. wszystkie 5w40. mozesz tez zalac motul xmax 0w40 i zrobisz jeszcze lepiej.. 507.00 to oleje ekologiczne c3 do dpfow. slabo chroniace silnik oleje.

Wysłano z prodiża
 

Dzięki za info. Jakoś zaufałem millersowi a następnym mogę tym zalać?  http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-samochodowe/millers-oils/cfs-nt/millers-nanodrive-nt-cfs-5w40-5l,p1559579299  on nie ma normy podanej.

Opublikowano

to jest olej do wyczynowych silnikow startujacych w wyscigach. na pewno nie do diesla. z millersem jest problem bo nie maja w nowych formulacjach oleju a3.b4. same c3.

zalej np LM Diesel Synthoil i zrobisz bdb silnikowi:

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

Opublikowano
5 godzin temu, endriuu napisał:

to jest olej do wyczynowych silnikow startujacych w wyscigach. na pewno nie do diesla. z millersem jest problem bo nie maja w nowych formulacjach oleju a3.b4. same c3.

zalej np LM Diesel Synthoil i zrobisz bdb silnikowi:

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

To lm spróbuję. Niby w tym wyścigowym jest napisane że do diesla ja mam w swoim caga teraz około 220km i to nie oszczędzam. Millersem teraz zrobiłem siódmą wymianę tym ee 5w40 i jest niby ok. Jest ee 5w30 dla vw. Ruszyłem temat ponieważ ktoś mi powiedział że na zimno mi szklanki słychać i to wina oleju i dlatego się trochę zmartwiłem. Dzięki endriu za radę. Kasa nie gra roli wymieniam co 10 tyś i chce najlepszy olej stosować. Mam aktualnie 310 tys. 

Opublikowano

Ja powiem tyle: miałem olej X 15w40. Po poprzednim właścicielu... Przeszedłem na 10w40 markowy (tak często zaglądam, że nie pamiętam jaki... ?). Jeżdżę na nim od kilku lat (2-4). Oczywiście w między czasie zmieniałem olej, żeby nie było. ? Po zastosowaniu 10w40 wyszło kilka kwiatków... No cóż. Poradziłem sobie. Teraz jest już sucho. I znowu chcę przejść na inny a mianowicie 5w40 i zostawić go docelowo. I stąd moje pytanie... Jakiej marki olej lać? 

A no i tam ktoś wspomniał o płukance ON. Wiem jak tylko się trochę obawiam, aczkolwiek... to w końcu naturalne paliwo diesla... Proszę o radę czy warto? Czy może lepiej zrobić plukankę drogim (drozszym od ropy) środkiem który nie wiemy co zawiera?

Opublikowano
7 godzin temu, endriuu napisał:

to jest olej do wyczynowych silnikow startujacych w wyscigach. na pewno nie do diesla. z millersem jest problem bo nie maja w nowych formulacjach oleju a3.b4. same c3.

zalej np LM Diesel Synthoil i zrobisz bdb silnikowi:

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

Endriu pomyliłem się chodziło mi o ten http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-samochodowe/millers-oils/cfs-nt/millers-nanodrive-nt-cfs-5w40-5l,p1654083126 on jest do diesla i ma a3 b4. Co wy na to? Znalazłem takie testy tylko nie wiem czy to miarodajne https://youtu.be/BLJzEPd6ruY

Edytowane przez Kodzak33

Opublikowano
W dniu 5.11.2017 o 17:59, Dudasz666 napisał:

Ja powiem tyle: miałem olej X 15w40. Po poprzednim właścicielu... Przeszedłem na 10w40 markowy (tak często zaglądam, że nie pamiętam jaki... ?). Jeżdżę na nim od kilku lat (2-4). Oczywiście w między czasie zmieniałem olej, żeby nie było. ? Po zastosowaniu 10w40 wyszło kilka kwiatków... No cóż. Poradziłem sobie. Teraz jest już sucho. I znowu chcę przejść na inny a mianowicie 5w40 i zostawić go docelowo. I stąd moje pytanie... Jakiej marki olej lać?

Brać ze względu na grubości portfela :) i filterek Knechcika

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

http://pro-choice.pl/8100-xcess-5w40-5l-p-10.html

http://pro-choice.pl/synpower-5w40-5l-p-1359.html

Edytowane przez cabanmat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.