Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
13 godzin temu, k232 napisał:

A masz jakieś problemy z silnikiem od tego oleju?

NIE

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
2 godziny temu, Wotek2 napisał:

NIE

To jaki problem Cię dręczy??

Opublikowano

Żaden :)

 

Edytowane przez Wotek2

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Pany. 1.9tdi avf z dpf przelatane 240km jaki olej lac?

Opublikowano

Silnikowy. Pierwszy post przeczytać to nie łaska?

Opublikowano
55 minut temu, nitroo napisał:

Silnikowy

:decayed: Ten wątek powinien być już kilka lat temu zamknięty

Opublikowano
3 godziny temu, nitroo napisał:

Silnikowy. Pierwszy post przeczytać to nie łaska?

No co ty ze silnikowy? to ze pierwszy post jest to wiem tylko jeden mowi ze ten dobry drugi ze ten trzeci ten zły a chodzi mi konkretnie 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a jeździ ktoś na oryginalnym oleju? Jaki jest prawidłowy numer OE - G052167? Czy potwierdzone na 100% jest że to Castrol? Jeżdżę na Motulu ale korci mnie przejść na ORI

Opublikowano

Witam , mam ostatnio delemat że względu na temat oleju jaki powinien być zalany do silnika 2.5TDI V6 AKE z roku 2004 znam normę VW 505.01, VW 505.00 lecz są dwa podawane jeden to 5W30 a drogi 5W40 . I tu jest problem bo one się od siebie różnią grubością filmu olejowego. W serwisie podawali mi że powinno się lać 5W30 taki jest niby orginalny olej , że względu na hydrauliczne popychacze itp. Czy ktoś zna zalecenie producenta jaki powinien być wkoncu zalewany ? Bo w necie szukałem ale nic nie mogłem znaleźć konkretnego. 

Opublikowano

2.5TDI V6 to norma pod pompy VW505

Lej 5W40, przecież jak Twój silnik wychodził z fabryki.. to nie wiem czy 5W30 był w ogóle na rynku :)

Opublikowano

Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40, Motul X-Cess 5W40, Valvoline SynPower 5W40,...

Opublikowano

Ok też mi tak się wydaje że szybciej 5W40 a ciekawy jestem jakie jest zalecanie producenta jak one wyjeżdżały jako nowe 

Opublikowano

Szukałem przez strony dobierz olej do swojego samochodu to mi coś takiego wyskakuje 

 

Silnik (DT) (AKE)

5.3
Mobil 1 ESP 0W-30
Mobil 1 ESP Formula 5W-30
Mobil 1 FS 0W-40 

 

http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx

Edytowane przez Namiot_N1

Opublikowano

Nie patrz na te szukajki... one do wszystkiego zalecają 5W30

Jak nie masz rozeznania w olejach a chcesz coś kupić.. to wybierz któryś z olei które Ci zaproponowałem, w zależności od grubości portfela, do tego komplet filterków i jeździć nie modzić :)

Jak chcesz zadbać o silnik.. to wymiana co 10tyś km, jak trochę mniej.. to co 15tyś km i fruwać

http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html

http://pro-choice.pl/8100-xcess-5w40-5l-p-10.html

http://pro-choice.pl/synpower-5w40-5l-p-1359.html

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

W30 to ekogówno stosowane do DPF... lej 5W40, a jak chcesz lepszego smarowania w zimie to 0W40 :P. Jak dużo jeździsz to 0 na zimę a 5 na okres letni i będzie dobrze :P

olej „30” wytwarza mniejsze opory i pozwala zaoszczędzić minimalną ilość paliwa, ale jego wadą jest to, że silnik jest gorzej chroniony przed przeciążeniami niż w przypadku użycia oleju „40” 

0W-40 zapewnia najłatwiejszy rozruch i najszybciej dociera do węzłów smarowania, 5W-40 jest pod tym względem trochę gorszy, ale może się okazać, że na 0W zacznie Ci podciekać tu i ówdzie... 

Opublikowano

U mnie silnik jest szczelny i nie cieknie z niego a latam teraz ma 5W40 , więc myślę że może być spoko rozwiązanie te 0W40

Opublikowano

Panowie co z n/w polecicie aby spełniał normy 507 m.in. :

coś  lotosa, orlen czy mannol ?

w/w z motulem/ori castrolem z aso mają się jakoś czy to odpady wg. Was ?

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.