Treść opublikowana przez iwadrian
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Cóż, bedę musiał na to zwrócić uwagę przy oględzinach. Swoją drogą to wstyd, że marka słynąca z trwałości takie babole robi i ich nie poprawia z czasem.
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Wspominaliscie o zmodernizowanej kapie łożyska. Mam pytanie, czy audi rozwiązało problem i czy w aucie z końca 2011r można się tej usterki również spodziewać?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
1.9 AWX 2001 rok 383000 kilometrów. kupiłem, gdy miał 270500 kilometrów prawie osiem lat temu. wymieniłem rozrzad raz, sprzęgło, czujnik doładowania, czujnik skrętu, dwa dolne wahacze (banany) tarcze i klocki a reszta to filtry i olej jak mi się przypomni. Auto wyszurane: kierownica gałka biegów, boczek fotela kierowcy, poprzecierane przyciski radia i klimy. Nigdy mnie nie zawiodła. Przymierzam się do zakupu B8 ale mówiąc szczerze trochę się boję żebym sobie czasem nie polepszył.
-
Odchodzi klar
No może do blachy to nie ma konieczności, chociaż pewnie się przetrzemy w paru miejscach. Wystarczy pozbyć się klaru, to co zostało dobrze zmatować papierem 400 na sucho bączkiem i położyć podkład. Po wyschnięciu podkład wyszlifować na sucho 400-500 poprawić 800 na mokro i można kłaść nowy lakier. Podobną operacje przeprowadzałem wielokrotnie ( na swoim aucie też). w tym wątku temat był przeze mnie poruszany: http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/all-naprawa-porysowanej-powloki-lakierniczej-118858/
-
skaczące obroty
Kolega miał podobny problem w Passacie b5 AWX. Obroty same wzrastały, wymiana czujnika temperatury cieczy chłodzącej pomogła.
-
Trzeba trzaskać drzwiami
Dokładnie, przy lekko uchylonych szybach zamykają się bez problemu.
-
Problem z tylnymi lampami LED. Pomocy !!
Tak jak napisałeś trzeba rezystory dokładać, bo diody mają inną oporność od żarówek. Poszukaj na forum bo gdzieś o tym na pewno dokładniej było.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Mam pytanie: czy w a4 b7 występują moduły kierownicy niekompatybilne z manetką to znaczy 8E0-953-549-F lub 8E0-953-549-S czy każda b7 ma już kompatybilny? Chodzi o to, że mam do kupienia kompletną kolumnę od b7 z manetkami od kierunków i wycieraczek(bez tej od tempomatu) ale nie mam możliwości sprawdzenia jaki moduł tam siedzi. Edit: znalazłem odpowiedź powyżej.
-
Fałdy na lakierze po malowaniu
O ile są to tylko rysy to do ich naprawy nie używa się szpachli. Jak zaszpachlujesz rysę to zawsze szpachla w niej po czasie siądzie. popatrz sobie tutaj http://a4-klub.pl/showthread.php?t=118858 żadnej szpachli.
-
Fałdy na lakierze po malowaniu
Zależy ile elementów do poprawki, jak masz pomalować 3/4 auta to lepiej całe zrobić ewentualnie dach odpuścić sobie. Gdy masz do pomalowania dwa elementy na boku to opłaca się cały bok prysnąć bo i tak musisz cieniować na sąsiednie elementy.
-
Opuszczone drzwi.
Powiem ci tak. Jeżeli nie masz zbyt dużego pojęcia o regulacji drzwi to lepiej się za to nie bierz. lepiej daj na piwo jakiemuś blacharzowi a on to zrobi szybciej i lepiej. Jeżeli jednak postanowisz to zrobić samemu to poczytaj sobie np. tutaj http://a4-klub.pl/showthread.php?t=221789&p=2679351#post2679351
-
Mega wysokie spalanie
Mój awx na autostradzie wychodzi 5,8-6,2 a w mieście w korkach 8-10 litrów, według fisa średnio w trybie mieszanym z przewagą miasto, korki wychodzi 8,5
-
Fałdy na lakierze po malowaniu
Zeszlifować nierówne elementy, w miejscach o dużych załamaniach użyć szpachli lub szpachli natryskowej (zależy od stopnia załamania powierzchni)lub kilka warstw podkładu, następnie wyrównać powierzchnie i ponownie polakierować.
-
Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?
osiem godzin od poniedziałku do czwartku i pięć w piątek
-
Jakie imię dla syna
Mojemu synkowi dałem Adam.
-
Jaka przyłbica samościemniająca?
Polecam Speedglas, mam taką i jestem bardzo zadowolony. http://solutions.3mpoland.pl/wps/portal/3M/pl_PL/Speedglas/Home/ProductInfo/9000Shield/
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
To ja wam powiem tyle, że mam to samo, lekko szarpanie przy ruszaniu w ciepłe dni a gdy jest deszczowo to rusza jak po maśle. Dodam, że mam założone nowe LUK-owskie sprzęgło.Co ciekawe na starym sprzęgle tego nie było a na nowym zaczęło się po kilku tygodniach użytkowania. Pomaga chwilowe przytrzymanie auta na półsprzęgle i przez jakiś czas (2-3 ruszania) jest spokój. Moim zdaniem może to być jakaś wada fabryczna sprzęgłą, krzywa tarcza, odkształcenia pod wpływem temperatury, nierówne okładziny tarczy, albo jakiś problem z dociskiem. Dwumas bym raczej wykluczył bo nic nie stuka przy zmianie obciążenia ani przy odpalaniu i gaszeniu auta.
-
Polecane opony letnie
Ostatnio założyłem oponki NANKANG AS-1 w rozmiarze 225/45/17 94W XL asymetryczny bieżnik. Bardzo ciche w porównaniu do poprzednich continentali, Dają bardzo fajną trakcję, auto jest przewidywalne, dobrze się zachowują na suchej jak i mokrej nawierzchni. Nie mogę nic powiedzieć na temat zużywania się bieżnika bo jeszcze za krótko je użytkuję. Moim zdaniem dobry stosunek ceny do jakości. https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQK0JAnMB_LO26ON6qfSQf_ETzPGGv0slT7RGF_O-jutddYkZ9f
-
Dlaczego klocek stuka?
No popatrz i obyło się bez wymiany jarzma.
-
Wymiana poszycia oraz parę pytań.
Jako poszycie określasz sam płat zewnętrzny czy całą skorupę drzwi bez ramki i bebechów? Prościej jest całe drzwi wymienić bo wymiana samego poszycia (płata zewnętrznego) to dość skomplikowana operacja i trudno jest równo brzegi obrobić i zakonserwować. Tylne drzwi o ile dobrze pamiętam mają inną ramkę.
-
Dlaczego klocek stuka?
Trzy blaszki z tyłu klocka te wchodzące w środek tłoczka mogą być luźne. Rozegnij je aby ciasno wchodziły na miejsce.
-
Spasowanie zderzaka i lamp po demontażu
Powinno wszystko pasować. Pierwszy krok to prawidłowe ustawienie szpar pomiędzy błotnikami a maską, potem wzmocnienia czołowego względem fartuchów błotników. lampy powinny równo dolegać do gniazd w błotnikach. Jest tam sporo miejsca na manewrowanie. Jeżeli po ustawieniu wzmocnienia są dalej szpary to musisz to skorygować ustawieniem samych lamp na mocowaniu do wzmocnienia. Następnie ustawiasz szczeliny między lampami a maską ( unieść lub opuścić wzmocnienie) a na końcu zamontować zderzak.
-
[ALL B5] Regulacja drzwi
Gdy drzwi opadły tu należy wyregulować drzwi aby zamek celował prawidłowo w rygiel a nie przestawiać rygiel (jego położenie się raczej nie zmieniło)
-
[B5 ADR] Dziwne "puknięcie" podczas hamowania po wymianie klocków i tarcz
Dokładnie. Jak włożyłem rękę i poruszałem klockiem to miał luz. Po rozgięciu blaszek luz zniknął i przestało stukać i piszczeć.
-
[B5 ADR] Dziwne "puknięcie" podczas hamowania po wymianie klocków i tarcz
Miałem to samo z pukającymi klockami i piszczeniem w końcowej fazie hamowania jak Ikarus. Wystarczy wymontować klocki i rozciągnąć sprężynę wchodzą do środka tłoczka hemulcowego (te trzy blaszki na rewersie klocka).