Treść opublikowana przez iwadrian
-
[ALL B5] Pytanie o pomalowanie plastiku
1. matujesz element i przemywasz benzyną lub zmywaczem sylikonowym 2. nakładasz podkład do plastików 3. jak podkład wyschnie nakładasz bazę aż do pokrycia elementu 4.jak baza wyschnie nakładasz lakier bezbarwny. najlepiej zrobić to w warunkach warsztatowych i przy użyciu profesjonalnych materiałów a nie sprajów.
-
[ALL B5] Pytanie o pomalowanie plastiku
przematuj ściereczką do matowania (scotch) przed zagruntowaniem to będzie lepiej trzymać. Co do warstw lakieru to zależy czym będziesz lakierował: bazą+klar czy zwykłym akrylem.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Ja liczę spalanie w następujący sposób: leję po korek, kasuję licznik i śmigam sobie, po jakimś czasie leję po korek znowu i robię proste działanie ilość wlanego paliwa pomnożyć przez 100 i podzielić przez ilość przejechanych kilometrów = średnie spalanie. ostatnio na trasie 5,6 w mieście 7,5 w trybie mieszanym ok 6.5 styl jazdy 2,5-3 tys. obr/min max lekka poprawa po czyszczeniu przepływki.
-
[B6 ALT] Bardzo dziwna usterka.
Zawsze gdy jest chłodniej to wydaje się że auto jest mocniejsze i tak w zasadzie jest, w końcu po coś intercoolery wymyślono i wloty powietrza do filtra też zawsze są wyprowadzane poza komorę silnika. dzieje się tak dlatego ponieważ zimne powietrze zawiera więcej tlenu co powoduje efektywniejsze spalanie mieszanki co ma wpływ na dynamikę silnika
-
[B5 ADR] Wymiana sprzęgła wiskotycznego w ADR bez ściągania przodu - manual
_________________________________________________ I tu napewno kolego masz rację z tym poluzowaniem śrub lecz ja oprócz ściągnięcia zderzaka przedniego nigdy nie widziałem jak się ściąga przedni pas więc starałem się to zrobić bez ruszania przodu, ale twój pomysł pewnie ułatwi wielu forumowiczom wymianę wisko i skróci czas pracy. Nie chodzi mi o śruby pod zderzakiem a te którymi przymocowany jest pas do fartuchów bocznych( nad kierunkowskazem) nawet gdy śruby pod zderzakiem zostaną przykręcone to wzmocnienie da się odchylić kilka cm do przodu
-
[B5 ADR] Wymiana sprzęgła wiskotycznego w ADR bez ściągania przodu - manual
Super opis robiłem identycznie w passacie b5 1.8 20v, 1.9 awx i a4 1.9 awx do Twojego opisu mogę dodać tylko że w wyjęciu wiatraka na zewnątrz i aby koło pasowe przeskoczyło trzpień z łożyskiem pomaga poluzowanie śrub górnych mocujących wzmocnienie czołowe (przy błotnikach) wtedy można odchylić to wzmocnienie z chłodnicami o kilka cm do przodu i wiatrak wychodzi w całości z kołem pasowym.
-
[ALL] Koszt pomalowania A4
Pomalowanie to kwestia 2 godzin na spokojnie, najwięcej czasu zajmuje rozebranie, przygotowanie pod lakier (na pewno coś poprawić trzeba) maskowanie elementów których nie możemy zdemontować, no i na koniec poskładanie wszystkiego do kupy.
-
[ALL] Zostawianie samochodu na skręconych kołach
Nie zostawiam auta na skręconych kołach, szczególnie gdy parkuję przy krawężniku z tego samego powodu dla którego składam lusterko boczne a wystające przy skręcie koło można łatwo stracić razem z połową zawieszenia.
-
[ALL B6] Opadnięta maska
tak jak nie to trzeba unieść całe wzmocnienie czołowe. no i to jest konkretna odpowiedz bo nie zawsze da sie tymi gumami wyregulowac Zazwyczaj spece od rozrządów przy składaniu przodu do kupy zapominają wyregulować wzmocnienie czołowe.( unieść przy dokręcaniu i sprawdzć czy maska z błotnikami i lampami na wysokość pasuje)
-
[ALL B5] Mega problem z hamulcami
na początek kup sobie takie coś bardzo przydatne przy wymianie klocków i regeneracji zacisków.
-
[ALL B6] Opadnięta maska
tak jak nie to trzeba unieść całe wzmocnienie czołowe.
-
[B5 ADR] Czy to rozrusznik ?
Masz uszkodzoną sprężynę w kostce stacyjki. Nie odbija i stacyjka pozostaje w pozycji na rozruch. wymień kostkę a do czasu wymiany, po rozruchu pamiętaj by zawsze cofać kluczyk bo możesz uszkodzić rozrusznik lub wieniec na kole zamachowym.
-
[ALL B5] Blokujęce tylne koło
:polew: A nie lepiej od razu samochód? Maniek, sprawdź to, co napisał Pablo. Mechanizm ręcznego, a do tego rozruszaj tłoczek. Po zimie często się zapiekają. no jasne już raz rozruszał...
-
[ALL B6] Trzecie światło stopu - przerywa.
Ja kiedyś w lampce kolegi rozciąłem plastik, i poprawiłem luty,teraz działa jak należy.
-
[B6 AVF] Niepokojący dzwięk po naglym ujeciu gazu
wszyscy to mamy i jest o.k tak ma być i już. Jak kupiłem swoją a4 i po czasie usłyszałem ten dźwięk to po dwóch latach dalej to słychać a fura fruwa jak ta lala
-
[ALL B6] Demontaż boczka bagażnika (sedan)
Musisz zdjąć osłonę plastikową na na tylnym pasie,odkręcić uchwyty do mocowania bagażu (o ile są) i wyjąć plastikowy kołek w górnej części boczka, odgiąć metalowy haczyk i pociągnąć.
-
[B5 ADR] Pasek wieloklinowy
Sprawdź czy rolki stoją w jednej linii i czy nie mają żadnych odchyleń.
-
[ALL B5] Problem ze śrubą - hamulec tylny
czasem i palnikiem nie puści :gwizdanie: prawda, czasem pozostaje tylko wymiana a wystarczy czasami zajrzeć i sprawdzić stan osłonek i ewentualnie przesmarować prowadnice.
-
[ALL B5] Problem ze śrubą - hamulec tylny
chodzi ci o zapieczoną prowadnicę? Powinna się lekko wsuwać i wysuwać, brakuje na niej gumowej osłonki. najlepsza metoda to obstukać dookoła młotkiem, potraktować WD 40 i próbować rozruszać. W ostateczności palnik i grzejemy Niedawno z taką walczyłem w pasacie b6. przy montażu trzeba dobrze nasmarować oraz upewnć się czy osłonki gumowe są całe.
-
[ALL B5] Blokada kierownicy!!????
może stacyjka do końca nie odbija albo jakiś problem z zapadką.
-
[ALL B5] Blokujęce tylne koło
wymień zacisk.
-
[B5 AFN] Jak bezpiecznie odłączyć węże od chłodnicy
wysuwasz zabezpieczenie (najlepiej całkiem zdjąć) i zdejmujesz węże. Pracuję na warsztacie i wiele razy to robiłem. Czasem trzeba się posiłować ale jeszcze nigdy nie miałem aby nie wyszło
-
[ALL B5] Czy szyba może się sama z siebie rozszczelnić, bez dzwona?
O ile była ori to ciężko aby się odkleiła, jeżeli była zmieniana to wszystko możliwe :gwizdanie: Puki cała proponuję wyciąć, oczyścić, dobrze primerem przesmarować i wkleić na nowo.
-
[B5 AFN] Jak bezpiecznie odłączyć węże od chłodnicy
z durexem pójdzie jak po maśle
-
[B5 AFN] Jak bezpiecznie odłączyć węże od chłodnicy
Czasem bywa z tym problem jak długo nie było zdejmowane. Ja aby uniknąć takich problemów zakładam te złączki na wazelinę techniczną Cierpliwości i pójdzie na pewno tylko nic na siłę bo króćce połamiesz.