Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 AJM] Regulacja drzwi kierowcy
Na krótką metę raczej nie ale jakbyś pojeździł tak dłuższy czas to zawiasy mogą się rozluzować.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
wyciągnięcie bardzo proste: demontujesz boczek konsoli przy schowku, wyciągasz zawleczkę pomiędzy tłoczkiem a kieszenią schowka,odpinasz wtyczkę, obracasz tłoczek do góry aby wyskoczył z zapięcia.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
a wystarczy w denku tłoczka dziurkę wiertełkiem 1 lub rozgrzaną igłą zrobić, będzie się mniejsze podciśnienie robić i nic pękać ani urywać się nie będzie.
-
[B6 ALT] Spadek temperatury po włączeniu klimatyzacji.
Wentylator klimy schładza również chłodnicę wody. Skoki mogą być spowodowane uszkodzonym termostatem. U mnie tak właśnie było a po wymianie termostatu temperatura na 90* cały czas stoi.
-
[ALL B8] Jak zdemontować reflektor Xenon A4 B8
no i wszystko jasne.
-
[ALL B8] Jak zdemontować reflektor Xenon A4 B8
O ile dobrze pamiętam to musisz zderzak odkręcić.
-
Co się stało ze stroną "cinemak.pl" ??
chyba ją (albo ich) przymknęli szkoda bo dużo fajnych filmów było.
-
[B5 1Z] Wymiana napinacza wieloklinowego
śruba od visco ma normalny PRAWY gwint, ty stojąc przed samochodem wkładasz klucz w śrubę tak jakby od strony kabiny wiec obracasz nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc od strony przodu auta.
-
[ALL B7] Twardy hamulec
Ja już bym takiemu mechanikowi podniósł silnik widzę jakieś nowe metody stosują Na szczęście sam naprawiam swoje auto i nie byłem u żadnego mechanika od kilkunastu lat
-
[B6 AWX] Ile zużywa wam płynu do chłodnicy ?
w moim też nie ubywa.
-
[B5 ACK] Dziwny problem ze skrzynią?? Bardzo proszę o pomoc.
Ciężko tak na odległość wyczaić Spróbujcie auto na podnośnik wrzucić, na podniesionym próbować ruszać i słuchać od spodu. może coś znajdziecie.
-
[B5 ACK] Dziwny problem ze skrzynią?? Bardzo proszę o pomoc.
Może coś nie tak z lewarkiem zmiany biegów. W pozycji na 1 bieg opiera się o coś przy przyśpieszaniu gdy silnik przechyla się do tyłu na poduszkach (same poduszki też bym obejrzał). Ewentualnie coś w skrzyni klękło.
-
[ALL B6] Wariująca elektryka
Wygląda jakby gdzieś masy nie było. Sprawdź kable masowe przykręcane do nadwozia pod maską bo tam najczęściej śniedzieje. Możliwe też, że masz zawilgocony moduł komfortu.
-
[ALL B8] Wymiana poszycia błotnika tylnego
Ostatnio miałem przyjemność wymieniać poszycie tylnego błotnika w audi a4 b8 i chciałbym pochwalić się efektem 2 dni mojej pracy Przed wami krótkie fotostory z przeprowadzonej operacji Tak autko wyglądało przed naprawą (element do uratowania, ale na takiej niuni grzech klepać i wstawiamy nówkę) Tak po zdjęciu lampy, zderzaka i paru innych elementów: Po wycięciu (odwierceniu)uszkodzonego poszycia: Po przypasowaniu, wspawaniu nowego poszycia: Po zaszpachlowaniu i zabezpieczeniu łączeń Polakierowane Naprawione,poskładane, gotowe do jazdy Sorry, za nieciekawą jakość zdjęć - (robione komórką).
-
[ALL B6] Metalowy czarny trójkat w tylnych drzwiach pasażera, obok szyby
bardzo prawdopodobne
-
[ALL B6] Metalowy czarny trójkat w tylnych drzwiach pasażera, obok szyby
ja mam jeden z pierwszych egzemplarzy i są na połysk.
-
[ALL B6] Pęknięta szybka światła przeciwmgielnego- co robić?
wystarczy,że kratkę wyciągniesz i masz dostęp do śrubek mocujących.
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
Lekkie dmuchanie to normalka. Gdy mocno daje spalinami to znaczy,że są przedmuchy z komory spalania do skrzyni korbowej.
-
[ALL B6] Metalowy czarny trójkat w tylnych drzwiach pasażera, obok szyby
Jak nie wiesz jak wyciągnąć to go oklej i pomaluj.
-
[ALL] Zchodzi bezbarwny
to zależy co widać pod schodzącym lakierem: bazę czy poprzednią warstwę lakieru.
-
[ALL B6] Przerysowany i pogięty błotnik, proszę o poradę fachowca
a mogę ja potwierdzić? dokładnie: podklepać i szpachli będzie tyle co nic.
-
[B5 ADR] Tylne lewe koło dymi
Podnieś na lewarku i sprawdź czy się swobodnie obraca,zaciągnij ręczny, opuść reczny i spróbuj ponownie obrócić. Prawdopodobnie zacisk jest zapieczony i trzyma.
-
[ALL] Zchodzi bezbarwny
Dokładnie, przesuszona baza. Aby naprawić należy zeszlifować,zapodkładować no i malować jeszcze raz.
-
[B6 AWX] Olej w płynie chłodzącym AWX
no bo dobra będzie
-
[ALL B5] Klejona gródz i nadkola??
Nie panikujcie panowie, wszędzie są bite i nie bite. Pracuję w u.k w warsztacie blacharskim i uwierzcie mi, że tutaj też się niezłe zgnioty flancuje.Tyle,że jak Polacy poklepią czy pospawają to jest o.k ale nie raz miałem przyjemność po Angolach lub nie daj boże ciapolach poprawiać