Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 1Z] Brak biegów tylko jest pierwszy bieg
Przyspawaj kawałek rurki do śruby z łbem na klucz 17 (np takiej jaką jest przykręcone koło w audi) i już masz klucz do odkręcenia korka wlewu oleju w skrzyni
-
[ALL B6] Kontrolka żarówki i napis "CENTER BREAK LIGHT"
Racja, środkowe(center) światło stopu.
-
[ALL] Uszkodzenie błotnika jak to naprawić
Pracuję na warsztacie i uwierz mi,że naprawa takiego uszkodzenia to kwestia 2-3 godzin w czym sama robota to godzinka a reszta to czas schnięcia podkładu i lakieru.
-
[ALL] Uszkodzenie błotnika jak to naprawić
Poszpachlowali i zapyłę zrobili tylko zamiast za 200 to za 534 a te 334 to za umycie
-
[B5 1Z] Brak biegów tylko jest pierwszy bieg
Obstawiam jednak sprzęgło,bynajmniej u mnie tak było,wymieniłem i biegi paluszkiem wchodzą. Też się stało nagle i podczas jazdy było o.k ale wbić pierwszy a po nim drugi ciężko było i to samo wsteczny. Przy padniętym sprzęgle wyższe biegi zawsze lżej się wbija a przy odrobinie wprawy w operowaniem pedałem gazu to biegi bez sprzęgła (bez zgrzytnięcia) da radę wbijać czego oczywiście nie polecam robić.
-
[B6 AKE] Dziwna sprawa po zimie - moduł komfortu?
Pewnie jakiś problem z manetkami lub kostkami do nich podpiętymi.Może styki zaśniedziały.
-
[ALL B6] Czerwone kreski na liczniku
Bardzo możliwe,że chodzi o prędkości dopuszczalne a 30 to może po osiedlach
-
[ALL B6] Co to za kontrolka?
Esp- jak kontrolka świeci to znaczy, że jest wyłączony lub z jakiegoś powodu nie działa. Jak miga to znaczy,że jest aktywne w danej chwili (auto w poślizgu lub boksuje przy ruszaniu)
-
[B6 AVJ] Zblokowane przednie hamulce
nie pisz głupot Kolego, ten element nie ma nic z tym wspólnego nie no jasne...
-
[B6 AVJ] Zblokowane przednie hamulce
Sprawdź czy łącznik przewodu podciśnieniowego w ścianie grodziowej się nie spłaszcza.
-
[AHU B5] Pomyliłem płyny; do płynu hamulcowego płyn do chłodnicy.help!
Jak nie widać wyraźnego wycieku na zewnątrz to prawdopodobne jest rozszczelnienie pompy i wyciek płynu do servo.Wyciągnij z servo przewód podciśnieniowy i sprawdź jakimś cieńkim wężykiem czy nie ma w nim płynu.
-
[B5 AHU] Czy można umyć lampę przednią od wewnątrz?
Spróbuj lepiej powietrzem pod ciśnieniem wydmuchać.Woda może lustro zniszczyć.
-
IO 2010 Vancouver
panczenistki :oklaski: :oklaski: :oklaski: :thumbup:
-
IO 2010 Vancouver
Justyna zajechała terminatora :>
-
[ALL] Zielony syf wzdłuż szyb
Randap na chwasty a tak na poważnie to przy każdym myciu wystarczy dobrze wodą pod ciśnieniem przelecieć również w celu usunięcia drobinek piasku z pomiędzy uszczelek i szyb aby zapobiegnąć ich rysowaniu.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
czyżby rewanżyk
-
[B6 AWX] Gwizd, świst, rolka alternatora stoi.
Napisz jaśniej co i jak.Z twojego opisu wynika ,że rolka obraca się w jedną stronę czyli pewnie w tą w którą działa sprzęgiełko a w stronę w którą powinien kręcić się wirnik alternatora jest duży opór. Jeżeli tak to pewnie któreś z łożysk alternatora klękło.
-
[B6 AWX] Pytania...
w b6 nie ma kodów klimatronica.
-
[ALL] Czy słyszeliście o tym preparacie "seafoam" ?
Podobno w USA jest to bardzo popularny środek do czyszczenia silników.Aplikuje sie bezposrednio przez przewod podcisnienia i ładnie usuwa syf z silnika. jaki syf konkretnie usuwa?
-
[ALL] Jak usunąć resztki z oznaczeń tylniej klapy [foto]
Musiałbyś przy tym zasnąć chyba żeby lakier spalić
-
[ALL] Jak usunąć resztki z oznaczeń tylniej klapy [foto]
Do usuwania resztek taśmy używa się specjalnego kółka na wiertarkę (wkrętarkę).Kółko jest zrobione z gumy coś jak gumka do mazania. Używam tego na codzień na warsztacie.Szybkie, skuteczne, bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia lakieru. (Patrz link podany przez kolegę Przeemas stronę wcześniej)
-
[B5 AFN] Uszkodzony czujnik w tylnej części silnika
Jak z nakrętką to faktycznie świeczka od grzania płynu
-
[B5 AFN] Uszkodzony czujnik w tylnej części silnika
Czujnik temperatury cieczy. Po to tam jest ponieważ ma tam być i ma być sprawny
-
[B6 ALT] Ile za wymianę klocków hamulcowych?
To zależy kto z jakiego powodu panikuje.Jest napisane,że co dwa lata wystarczy i kropka. Ja się tego trzymam ale jak napisałem powyżej jak ktoś uważa,że to za długo, to na pewno częściej wymienić na złe nikomu nie wyjdzie. Ten 1 na 30 to pewnie akurat taki w którym ktoś sprawę całkowicie olał i nie wymieniał płynu od długiego czasu.
-
[B6 ALT] Ile za wymianę klocków hamulcowych?
wystarczy poluzować odpowietrznik aby upuścić stary płyn z zacisków i po bólu, oczywiście kontrolując stan płynu w zbiorniczku aby pompy przy tym nie zapowietrzyć dopiero po tym wziąć się za wymianę klocków.Chociaż z tym płynem to też bym za bardzo nie panikował ale nie zaszkodzi