Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 AEB] Jak sprawdzić działania regulatora alternatora
Podepnij miernik pod akumulator, i sprawdź napięcie na włączonym silniku . Napięcie ładowania powinno wynosić w okolicach 13.8-14,5V
-
[B6 AWX] Kontrolka silnika
U mnie nie zapala się wogóle, chociaż podczas testowaniu kontrolek vag-iem się pokazuje
-
[ALL B5] Błąd na zegarach FUSE??
sprawdź ten: 10A -zespol wskaznikow, sterowniki (instrument cluster) nie wiem jak w b5 ale w b6 ma on nr 15 i po jego wyjęciu wyświetla się fuse.
-
Strefa Śmiechu
http://www.wykop.pl/ramka/359973/hity-polskiego-internetu/
-
[B5 AFB] Szarpie przy ruszaniu
Niby jak w hydraulicznym układzie?U mnie na takie same objawy pomogła wymiana kompletu. Samo szarpanie oznacza kończący się dwumas.
-
[ALL] Rysy i magiczna kredka
Rysy nie wypełniasz tylko zeszlifowujesz, podkładujesz miejsce po rysie. http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/all_naprawa_porysowanej_powloki_lakierniczej-t133807.0.html;new#new
-
[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor
odpal auto bez napinacza i paska klimy i będziesz wiedział czy to napinacz czy nie.
-
[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor
Nie wiem. Jeśli nie jest zbyt drogi to go wymienię w ciemno.. Możesz go wymontować i sprawdzić zanim kupisz drugi.
-
[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor
czyli napinacz jednak?
-
[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor
Mi to brzmi jak rolka napinacza.
-
[ALL B5] Jak sprawdzić czy lusterko składa się elekrycznie...
Zdejmij obudowę i będziesz widział czy jest silniczek.
-
[ALL] Rysy i magiczna kredka
Jeżeli chodzi o rysy to zasada jest prosta. 1. Jeżeli rysa jest na tyle płytka, że zawiera się w lakierze bezbarwnym to można próbować ją spolerować. 2. Jeżeli jest głęboka do lakieru bazowego,podkładu lub metalu należy ją zeszlifować, miejsce po usunięciu rysy zapodkładować i dalej wiadomo. 3.nigdy nie wypełniamy rys szpachlówką ponieważ szpachlówka i podkład lubią w rysie siadać i po czasie rysa znowu (chociaż nie tak głęboka będzie widoczna na farbie bazowej pod warstwą lakieru bezbarwnego.
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
mylisz nieszczelność układu podciśnienia z nieszczelnością układu hydraulicznego.w przypadku nieszczelności układu hydraulicznego następuje wyciek płynu hamulcowego, pedał idzie do podłogi. w przypadku nieszczelności układu podciśnienia pedał jest twardy, bierze wysoko a siła hamowania jest bardzo mała.
-
[B5 AFN] Wymiana łożysk sprzęgła wiskotycznego
Seger jest od przodu auta więc wyciągasz łożysko w stronę przodu.
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania po wymianie płynu
Mi to wygląda na pompę ale pewności nie mam.
-
[B5 ANA] Naprawa połamanego lusterka
Przełożysz obudowę. Po wyjęciu lustra widać zatrzaski które należy odpiąć i obudowa zejdzie.
-
[B6 AVF] Parowanie tylnych lamp
Mam to samo, w wolnej chwili wymontuję lampy i obejrzę uszczelki pomiędzy obudową a wkładką z żarówkami bo podejrzewam, że tam jest jakaś nieszczelność.
-
[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?
Za śrubę centralną na wale korbowym, za śrubę na wałku rozrządu, pchając na biegu (wysokim),rękami za koło pasowe na wale też da radę ale trzeba to robić powoli z przerwami bo kompresja trzyma.
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania po wymianie płynu
Czyli nie ma obiegu, gdy wymusiłeś ruch wody w układzie ręcznie to pojawiło się ogrzewanie. Coś dalej ta pompa mi się nie podoba, może wiatraczek pompy na ośce luźny Kolega z forum w silniku BLB miał tak samo: brak ogrzewania, auto się nie przegrzewało a okazało się, że pompa papa powiedziała. Mimo,że nowa ja bym się jej przyjrzał. Czy układ zapowietrzony, sprawdź czy po zdjęciu węża z nagrzewnicy woda z niej wypłynie.
-
[ALL B6] Przerysowany i pogięty błotnik, proszę o poradę fachowca
Jeśli zawioze same dokładki, to wtedy kolor dobierze po kodzie lakieru? Dobierze. Dla pewności możesz mu zostawić klapkę od wlewu paliwa do porównania.Przed malowaniem można zrobić natrysk próbny.
-
[ALL B7] Ściąganie auta przy hamowaniu...
Sprawdź siłę hamowania, jeżeli np. jedno z kół hamuje słabiej to też będzie ściągać.
-
[B5 AFN] Brak ogrzewania po wymianie płynu
Sprawdź czy nagrzewnica jest drożna, to,że leci z dziurki na wężu nie znaczy, że jest obieg przez nagrzewnicę.Jak depniesz nie powinien łapać więcej niż 90- 95, Mi to wygląda jakby pompa nie chodziła ale jak piszesz,że nowa
-
[ALL B6] Przerysowany i pogięty błotnik, proszę o poradę fachowca
Tak jak koledzy powyżej piszą dokładki wystarczy dokładnie skotchem (taka ścierka do matowania) przelecieć,położyć podkład do plastików i polakierować,( niektórzy dodają uelastyczniacza do lakieru). Co do różnicy w kolorze na plastikach to gdy lakier jest dobrze dobrany będzie ledwo zauważalna.
-
[ALL B6] Brak wkładki od strony kierowcy
w sumie racja Nie głupi pomysł, zaślepiona wkładka to zawsze jakieś utrudnienie dla złodzieja.
-
[ALL B6] Brak wkładki od strony kierowcy
Kup sobie lewą klamkę z anglika będziesz miał zaślepione.