Treść opublikowana przez rhinbac
-
Kontrolka cisnienia oleju
Jaki olej zalales ? Plukanke robiles? Wysłane z mojego Nokia_X przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana napinacza łańcucha rozrządu z nastawnikiem ARG, ADR, AVV
Wiem tylko ze pokrywa 10 Nm
-
Ssanie silnika
Z tymi czujnikami to róznie bywa, czesto zamienniki od razu nadaja sie do wyrzucenia, a reduktor do sprawdzenia z tego wzgledu ze moze weżem podcisnienia puszczać gaz do dolotu, po dłuższym postoju gaz sie tam gromadzi i potem jak chcesz zapalić to tworzy sie mieszanka PB z LPG i ciezko mu zaskoczyć, Najpierw byś wyeliminował gaz albo odłączajać ten waż podcisnienia albo zakrecajac gaz na butli.
-
kopcenie na bialo.
Pewnie katalizatora juz dawno nie masz dlatego tak kopci a wczesniej tego w cieplejsze dni mogłes poprostu nie widziec, jak nie ubywa płynu chlodniczego oleju to nie ma czyms sie przejmować u mnie to samo, wali jak z lokomotywy na biało
-
Ssanie silnika
Kolego masz na mysli czujnik temp. 4 pinowy ?? U mnie ssanie w zimne dni utrzymuje sie dość długo własnie około 3-4 minut po nocnym postoju z tenmp. zblizonymi do zera, w cieplejsze dni tez dosc długo chodzi na ssaniu, dlatego sam jestem ciekawy jak to powinno wygladac.
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Zdjęć nigdy za wiele Widac ze o nia dbasz, ładnie sie prezentuje, powodzenia w realizacji dalszych planow
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Pytanie o znaki napinacza lancucha 1.8 T
Nie działa link- falowanie obrotów temat rzeka ...
Kolego jak te weże zamawiales ? Da sie je wszystkie na raz skompletowac czy pojednczo szukales ?- Po wymianie rozrzadu immo odcina zapłon, po kasowaniu inspekcji działa
Ten zabieg pomaga, u mnie wystarczylo tylko wd 40 przeczyscic to kostke od imo. I od prawie roku jest ok tylko zeby to zrobic trzeba zwalac kierownice.- [1,8 ADR] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.
Jak ktos ma chocby znikome pojecie to zrobi to bez klucza dynamometrycznego i tez bedzie dobrze.- Dziwne brzeczenie
Poszukaj na forum bylo o tym ten napinacz ogolnie nie jest tania sprawa, jak robic to porzadnie wiec proponowalbym komplet łancuch i napinacz, zamienniki sa kiepskiej jakosci, wszyscy polecaja tylko ori napinacz, tak to jest jak autko jeździlo na slabym oleju, troche z kieszeni pojdzie ale bedziesz mial juz po problemie- Silnik się grzeje ponad 100 stopni po wymianie pompy wody.
Próbowałes go odpowietrzac ? Czujnik temp oleju ze niby na klimatroniku ?- Dziwne brzeczenie
Wg mnie to lancuch wali o pokrywe zaworow, bo jest wyciagniety albo napinacz do bani i juz go nie naciaga. Trzeba zrzucac pokrywe i sprawdzac jego stan i czy nie ma otarc na pokrywie jak bede to na 100% problem lancucha i napinacza ale i tak dziewk wskazuje ze własnie z tym jest problem. Zdejmuj pokrywe bo tak to duze ryzyko jeździć, takie rzeczy maja własnie miejsce gdy sie leje gowniany olej.- Dziwne brzeczenie
nie działa ten link- Dziwne brzeczenie
Napewno termostat bedzie do wymiany, skoro nie trzyma 90* bo poprostu daje na duzy obieg plyn a jak stoisz nie jest chlodzony pedem powietrza wiec złapie te 90*- Dziwne brzeczenie
Rozrzad to podstawa, kosztowna rzecz ale jeździsz bez obaw, a jak sie domyslam Ty nie wiesz kiedy był zmieniany co ??, trzeba by spoojrzeć na paski w jakim sa stanie i czy jakies napisy na nich zostały, rozrzadu nie mozna lekcewazyć ! Jak z ta temp. ? mowisz ze masz 60 potem czekasz na 90* ? 90* ma być cały czas i ma tyle trzymac. Z tym klekotaniem to mozna snuć opowieści a i tak to nic moze nie dać, jak z tyłu silnika to prawdopodobnie napinacz, ale bylby słyszalny cały czas raczej a nie tylko po przejechaniu kilkunastu km, chociaz to nie reguła, najlepiej by było jakbys wrzucił na form filmik z dobrym dzwiekiem tego klekotania wtedy ktos Ci naprowadzi na Twoja usterke, bo tak to mozna gdybac bez konca... Pisales ze Ci zaczal klekotac przy 90* moze to snmiszna wiskoza, wentylator, zobacz czy to nie on, skoro przy 90 sie zaczyna klekotanie.- Dziwne brzeczenie
I co tam kolega zalalł ? Mechaniora zmieniłes ?- [1,8 ADR] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.
schemat powienien byc z uszczelka ale jak nie bedzie to leć od srodka i na skos kazda ze srub złap i delikatnie przykrec poźniej dokreacaj stopniowo od poczatku i tak kilka rundek. Pamietaj ze sruby nie moga byc za mocno przykreceone, na wyczucie. W szukajce na forum powinno byc coś na ten temat.- wymiana oleju
Samochodu od Ciebie nie chca kupic przez castrola- [1,8 ADR] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.
Z tyłu silnika jest załamanie na głowicy i tam proponuje dac troche silikonu, tam najczesciej lubi cieknac okrecaj sruby zgodnie ze schematem (nie po kolei od poczatku) i na wyczucie.- Wyciek płynu chłodniczego
Z tyłu za silnikiem jest taki plastikowy kruciec tam ida 2 czujniki temp wody/badz jeden jak nie masz klimy, on lubi pekac sprawdz tam reka, dziwne ze tylko na zimnym, rajcjonalnie myslac powinno sie lac jak sie wytworzy cisnienie w układzie, sprawdz dokładnie weze, zbiorniczek, weze łaczace sie z nagrzewnica w podszybiu i ten kruciec plastikowy. A stan plynu jest po odpaleniu i przejechaniu kilku km? jak silnik jest właczony to moze kapac na rozgrzany element i odparowywac, a Tobie sie wydaje ze nie kapie.- Dziwne brzeczenie
Kolego jakoś nie spotkałem sie jeszcze zeby ktos sie skarzył na pompe oleju w silnikach ADR i innych oznaczeniach motoru 1.8 w B5 a wrecz przeciwnie mowią ze pompy w tych samochodach rzadko padaja. Problem pomp raczej sie nasila w nowszych wersjach A4. Jak sie leje dobra oliwe do tego motoru to pompa przezyje samochod, co innego jak ktos leje syf wtedy roznie moze być. Płukane zapodaj Liqui Moly albo millers'a i zalej dobrym olejem (Liqui, motul, valvo, millers) warto było by podjechać na sprawdzenie cisnienia oleju wtedy, jak bedzie małe trzeba bedzie zrzucac miske i usuwac nagar z silnika i smoka. Castrol zeby nie uzywać niemiłych słow ma haniebna opinie na forum... ja przy przebiegu 300 tys. przechodziłem z valvo 10w40 na motula 5w40 x-cess i sobie chwale zmiane. Olej kupuj ze sprawdzone źródła bo teraz łatwo trafic na podrubke. Kontrolka cisnienia sie nie odzywa ??- Wąż podcisnienia ADR 1.8
Badz go regenerować, jest jakis zestaw naprawczy do tego, bo głownie chodzi o membrane sie w nim znajdujaca. Trzeba rady dobrego gazownika jak koszt wymiany nie bedzie duzo wyzszy od regeneracji to nie ma sie nad czym zastanawiac tylko inwestowac w nowy Samemu idzie go zregenerowac jest duzo o tym w internecie wystarczy poszukac.- Wąż podcisnienia ADR 1.8
Ile instalacja ma ? Prawdopodobnie puszcza gaz podcisnieniem do kolektora przez niesprawny parownik i dlatego samochod ciezko pali po dłuzszym postoju bo poprostu go zalewa gazem. W parowniku jest jakas membrana odpowiedzialna za to i wymienialna, albo nowy parownik zakładać. - Pytanie o znaki napinacza lancucha 1.8 T