Treść opublikowana przez erchi
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Dziewczyna z tatuażem, Social Network, Zaginiona dziewczyna, Zodiak wszystkie jednego reżysera i wszystkie b.dobre
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Mam w garażu jakiś no-name z marketu (pożyczony od znajomego), nie wiem ile ma lat i czy był używany w jakimś aucie, ale ciągle trzyma ponad 12,7V
-
Za co odpowaida bezpiecznik 23
Przydałby się schemat, sam potrzebuję info co zasila bezpiecznik 23
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Poprzednia Futura dawała radę, ale to było 6-7 lat temu. Nową kupiłem jesienią w pośpiechu - bez czytania opinii w necie - i teraz b.żałuję. Trup i padlina.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Ja tak miałem z Don Jon - doskonały przykład jak nie należy robić filmów
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
"Oslo, 31. sierpnia" właśnie mi przeleciał na tvp kultura.. Polecam również ze względu na ścieżkę dźwiękową i zdjęcia!
-
co powiecie o tym czekam na odpowiedzi
z palcem w nosie
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Obejrzę lada dzień. A dziś w tv "Fantastyczny Pan Lis"
-
Moje prace
Znajomy ma świetlówki LED zamontowane w sklepie, gęściej niż tradycyjne, więc światła nie brakuje. Na plus ciepła barwa i oszczędność energii. U was potrzeba dużo więcej światła, więc eksperymenty ze świetlówkami LED można odłożyć na kilka dobrych lat
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Tragedia ten film, po 20 minutach większość wyszła z kina
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
"Rejs", obok "Misia", jest jedynym polskim filmem w którym toleruję kiepskie udźwiękowienie i ogólnie zły montaż dźwięku.
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Ale też bez rewelacji i ze sztucznym, (typowo) polskim aktorstwem
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Ja widziałem. Taki sobie, zależy kto na co patrzy (Chodzą słuchy, że środowiska żydowskie w hollywood mocno się przyłożyły do oskarowego sukcesu "Idy")
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Oglądałem, bardzo fajny....szkoda goscia Spojler!
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Czekamy na kolejny film gościa od rewelacyjnego "Dystryktu 9" https://www.youtube.com/watch?v=lyy7y0QOK-0
-
Problemy z Alternatorem
Tak, na styku D+
-
Problemy z Alternatorem
Zgadza się.
-
Problemy z Alternatorem
Nie wiem jak wygląda ten regulator, ale oznaczenie wzbudzenia będzie D+ (L).
-
Problemy z Alternatorem
Cienki przewód jest od wbudzenia i idzie do zegarów. Wzbudzenie jest realizowane poprzez rezystor z równoległe wpiętą diodą (kontrolka ładowania). Wzbudzenie można sprawdzić na dwa sposoby: 1. Odłączyć przewód wzbudzenia od alternatora, przekręcić stacyjkę i dotknąć przewodem do masy. Kontrolka ładowania powinna świecić. W ten sposób sprawdzamy czy z rezystorem w zegarach wszystko ok. 2. Odłączyć przewód wzbudzenia i podać napięcie z klemy "+" (lub zacisku plusowego przy alternatorze) przez żarówkę o mocy 3-4W, odpalić silnik, żarówka powinna zgasnąć a alternator ładować. Nawet jeśli diody wzbudzenia w altku są walnięte, powinien sam się wzbudzić przy obrotach rzędu 2-3 tys.
-
Brak prądu ?
Modul w kolumnie pobiera przed uśpieniem ok. 80-100mA (0,08 - 0,1A), natomiast obwód bezpiecznika 15 po uśpieniu - prąd rzędu 3mA (mam RNS-E). Sprawdzę dokładnie wartości jak wrócę do domu. Potrafisz wpiąć się miernikiem zamiast bezpiecznika żeby sprawdzić co się dzieje po zamknięciu auta?
-
Ile pali Wam gazu?
10,5 - 13 zależnie od ilości pasażerów, kapci i stylu jazdy. Średnio wychodzi 11,9
-
Brak prądu ?
Przy otwartej masce działa tylko nie ma sensu sprawdzać pobór bez zamknięcia wszystkiego z pilota. Przy otwartych drzwiach nie sprawdzałem co się usypia i po jakim czasie.
-
Brak prądu ?
Mistrzu windu, nie wciskaj kitu Cęg prądu stałego nie kupisz za 20zł, a te o których mówisz nie nadają się nawet do pomiaru prądu przemiennego z racji b.dużego zakresu i małej dokładności. Potrzebny jest multimetr z zakresem np. 10A pr.stałego (DCA). Miernik wpinasz między przewód masowy a zacisk "-" akumulatora i sprawdzasz jak spada prąd po zamknięciu auta. W drugim etapie wyjmujesz bezpiecznik, wpinasz w to miejsce miernik, zamykasz auto i obserwujesz. W pierwszej kolejności sprawdź: 8 - instalacja telefoniczna 13 - moduł kolumny kierowniczej 15 - nawigacja/zestaw wskaźników 22 - drzwi przednie 23 - drzwi tylne 24 - moduł komfortu 38 - centralny zamek 39 - radio
-
Stuknięcie przy max skręcie
Ogranicznik jest u dołu
-
co powiecie o tym czekam na odpowiedzi
drogo jak jasna cholera.. Zbiornik 72l wejdzie w avanta i pomieści ok. 60lirów LPG. Sesja zdjęciowa z montażu obowiązkowa.