Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

erchi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez erchi

  1. Zgodzę się, Pitbull to kawał dobrej roboty No i ta ścieżka dźwiękowa!
  2. Pobór prądu przez sterownik lpg wynosi po uśpieniu max 10mA, pobór alarmu, w zależności od trybu pracy, zawiera się w przedziale 10-20mA, natomiast łączny pobór po zamknięciu auta z pilota i uśpieniu modułów waha się w granicach 60-80mA. Alternator (Valeo 120A) ostatecznie zszedł do wartości napięcia na poziomie nie przekraczającym 13,7V. Dziś wstawiłem alternator 140A Bosch 06B 903 016 AB z rocznego Tiguana 2.0TSI. Valeo po wyjęciu regulatora wygląda nieźle jak na przebieg auta, pierścień komutatora trochę wytarty, szczotek ok 1/4-1/3, sprzęgiełko zupełnie sztywne. Bosch zaraz po odpaleniu silnika wykazał napięcie rzędu 14,35V bezpośrednio na zacisku, 14,24 na klemach akumulatora. Po kilkunastu minutach pracy napięcie odczytane z poziomu interfejsu w trakcie jazdy 13,86V, a miernikiem (innym niż wcześniej) po około 30 minutach 13,7V. Słyszał ktoś o kompensacji temperatury w regulatorze Boscha? Znów jest tak, że dobrze ładuje ale tylko na zimnym silniku, później napięcie spada. Poza tym są regulatory np. Vemo czy Huco o napięciach znamionowych 14,5V a nie 14V jak w Boschu. Dla zainteresowanych podaję numery części 140-amperowego Boscha: regulator napięcia F 00M A45 300 wirnik F 00M 31755 dekielek z kondensatorem przeciwzakłóceniowym F 00M 196 012 mostek diodowy F 00M 144 800/801/806 wolnobieg (sprzęgło jednokierunkowe) - INA http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=3baa8455&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=15a2&cat[cve]=45e2&cat[gen]=853&cat[art]=b0447&cat[atg]=14a2c85&offset=0&sort=1 Demontaż alternatora - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/294678-demontaz-wyjecie-alternatora-w-18t/ edit: Trochę odgrzeję kotleta Udało się doprowadzić ładowanie do książkowego stanu, przy czym wstawiony jest regulator Huco (na regulatorze napisane 14V, w sklepach internetowych w opisie zawsze 14,5V). Ponadto, oryginalny przewód plusowy został zastąpiony nowym, ale tu uwaga - fabrycznie przewód idzie od alternatora przez zacisk przy rozruszniku do akumulatora. Nowy przewód dałem bezpośrednio z alternatora do akumulatora, długość 0,8m, przekrój 25mm^2 (końcówki miedzIane z otworami na M8 i M6). I teraz najważniejsze, czyli poziom napięć mierzony na klemach: - świeżo po odpaleniu - ponad 14,5V (14,58V utrzymuje się kilkanaście sekund) - tuż po zejściu silnika ze ssania - 14,45V - po około 5 minutach pracy, włączonych światłach mijania, nadmuch + radio = 14,34-14,37V - rozgrzany silnik po 30 km trasy, włączone światła mijania+drogowe, grzanie foteli, radio, nadmuch max, ogrzewanie tylnej szyby = 13,96-14,03V. Spadek napięcia mierzony na nowym przewodzie nie przekracza 58mV, czyli tyle ile wyszło z obliczeń dla przekroju 25mm^2 i natężeniu prądu rzędu 100A (mierzone cęgami po włączeniu w/w odbiorników 96-105A). Jak widać, wynik jest więcej niż dobry, zwłaszcza jeśli chodzi o spadek napięcia nie przekraczający 0,06 V przy maks obciążeniu
  3. Skoro już mowa o polskich, polecam "Fotografa", dobry i dość złożony film.
  4. Ostatnio byłem na Whiplash i po seansie większość widowni zaczęło bić brawo
  5. erchi odpowiedział(a) na Robero321 temat w Audi A4 B6/B7
    Dajmon, który bezpiecznik odpowiada za MCE a który za moduł komfortu?
  6. Producenci muszą pogodzić ograniczenie wiekowe z jak największą liczbą widzów.. będzie gniot I kiepska obsada.
  7. Wskazanie FIS z pamięci długookresowej - 9,2 Średnie spalanie lpg - 11,88
  8. A czym się różnią te pod siedzenia poza koniecznością dokupienia uchwytów/mocowań? Też chcę zamontować i cały czas sądziłem, że w drzwiach, schowku i przestrzeni na nogi przód/tył są jednakowe. Bardzo się różnią?
  9. erchi odpowiedział(a) na krisc31 temat w Audi A4 B6/B7
    Trudno powiedzieć. W Audi wskaźnik głupieje po zejściu na rezerwę, u kumpla w Citroenie w całym zakresie, więc tam to absolutny mus albo jazda na czuja. Raz mieli przypadek, za cholerę nie chciał odpalić silnik i okazało się, że nie ma paliwa w zbiorniku..
  10. erchi odpowiedział(a) na krisc31 temat w Audi A4 B6/B7
    Niektórzy montują emulator wskazań paliwa, tzw.tankfooper
  11. Witamy witamy
  12. erchi odpowiedział(a) na mariuszbyd temat w Audi A4 B6/B7
    ważna kolejność zdejmowania klem, zdejmujemy najpierw minusową, później plusową. Przy zakładaniu najpierw plusowa, później minusowa. Ktoś na forum w wątku o doborze akumulatora, pisał że nic się nie stanie po odpięciu akumulatora.
  13. erchi odpowiedział(a) na mariuszbyd temat w Audi A4 B6/B7
    Ciągły pomiar przy prądzie powyżej 5A grozi zjaraniem miernika
  14. erchi odpowiedział(a) na mariuszbyd temat w Audi A4 B6/B7
    Pobór na postoju masakryczny. Sprawdzaj po bezpiecznikach, tak jak Łukasz napisał.
  15. http://paaw.nazwa.pl/reg1/regeneracja-2/ reszta w google
  16. Czyszczenie może pomóc. Regeneracja odbłyśnika również, ok. 90zł/lampę
  17. Te przy podstawie? wystarczy poluźnić żeby lampa wyszła. Torx 25.
  18. Chcesz wyczyścić u siebie? Trzeba wyjąć soczewkę z odbłyśnikiem i wytrzeć samą soczewkę. Klucz nasadowy 5,5 i jedziesz Prz okazji zobaczysz w jakim stanie są odbłyśniki.
  19. "Auto po dwóch liftach"
  20. erchi odpowiedział(a) na MASA temat w Audi A4 B6/B7
    u mnie zniknęła jak odłączałem aku, pojawiła się po drugim odpaleniu silnika
  21. Panowie, a jak to wygląda w rozporządzeniu? Czytam właśnie materiały z początków stosowania świateł DLR w Unii E. i znalazłem takie coś: Przeciwmgłowe z kolei zapalają się tylko i wyłącznie po włączeniu świateł pozycyjnych i/lub mijania, co wyklucza jednoczesne używanie świateł pozycyjnych i do jazdy dziennej. Jak to obecnie wygląda w przepisach? ps. ciekawostka: w nowym A6 światła przeciwmgłowe dają się włączyć tylko po włączeniu świateł mijania. Z pozycyjnymi nie działają.
  22. Z jednej strony przy każdej kontroli prócz dmuchania i dokumentów jest intensywne sprawdzanie oświetlenia pojazdu, czy broń Boże nie mam wstawionych LEDów w miejsce pozycyjnych W5W albo przepalonej żarówki stopu. Znajomemu zabrali dowód za spaloną jedną z dwóch żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Z drugiej strony ludzie jeżdżą z założonymi chińskimi zenonami o niebieskiej barwie i strumieniu tak potężnym, że starczyłoby na oświetlenie jeszcze dwóch aut. Pomijając sam fakt ustawienia wysokości świateł, oślepiają innych użytkowników dróg. I za to nikt się nie weźmie..
  23. Pomierz dla świętego spokoju napięcie ładowania przy włączonych światłach, nawiewie, radiu (czyli jak w codziennym użytkowaniu). Zmierz też spadek napięcia na przewodzie plusowym - między śrubą alternatora a klemą dodatnią akumulatora. Co do seryjnie montowanego alternatora, fabrycznie miałem 120A, natomiast prąd pobierany przy włączonych światłach mijania+drogowych, grzanych tyłków, radiu, nawiewu i ogrzewania tylnej szyby sięgał 110A. W każdym razie wstawiłem jeszcze przed pomiarami roczny alternator 140A, który kosztował mniej, niż nowe sprzęgiełko (które w starym się zatarło). Prócz tego wymieniłem przewód od alternatora, ale wprowadzając małą modyfikację. Od teraz przewód nie idzie do rozrusznika i stamtąd do akumulatora, a bezpośrednio do plusowej klemy. W efekcie zamiast spadku napięcia rzędu 150-200mV, mam nie więcej niż 56mV przy włączonych światłach, klimie, fotelach i grzaniu tylnej szyby.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.