Treść opublikowana przez spetsnaz
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Na głowę nie padało, mam dobry filmik nagrany wariaty pakowały się 80-90km/h w wodę o głębokości 40cm.. metro raczej dziś na wilanowskiej nie ruszy. za***iście wygląda tramwaj, kiedy nie widać ani jego kół, ani torów po których jedzie. http://www.zw.com.pl/galeria/1,1,382875.html
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
przebiegami nie musicie się przejmować i tak pierwsze co narazi właścicieli 1.9TDI na większy wydatek to skrzynia biegów. Wytrzymują max 500kkm.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://www.joemonster.org/art/11961/Niezwykly_pomnik_na_stulecie_Audi_
-
Spotkania na drodze
Również pozdrawiam
-
[B5 AJM] Gdzie robić rozrząd? ASO?
Popraw opis. Jeżeli zależy Ci na wpisie w książce i nie liczysz się z kosztami to rób w ASO. Ja bym tak czy inaczej robił rozrząd u sprawdzonego mechanika poza ASO.
-
[B5 AFN] Problem z hamulcami
potwierdzam, problem był wielokrotnie opisywany na forum.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Witek!!!! 100 lat!!
-
[B5 AFN] Wysprzęglik wymiana
Nie trzeba, wysprzęglik znajduje się nad lewą półosią, po wymianie konieczne jest odpowietrzenie sprzęgła.
-
[B5 1Z] Jaka skrzynia biegów ?
czy sprawdzenie pisowni zajmuje dużo czasu??
-
[B5 AFN] Dolna osłona silnika
żartujesz, prawda?? Najpierw zobacz tą obudowę i sprawdź jak wygląda Twój samochód pod spodem.
-
[B5 1Z] Jaka skrzynia biegów ?
APL, CPC, DDZ, DHF, DHL, DJE, DUK, DVS, DWE, EAB, EEN.
-
[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG
że jak??
-
ZLOT OGÓLNOPOLSKI PIŁA 2009 - OFERTA ALKOHOLI NA ZLOT
Nie ma takiego piwa jak Warka Strong, albo Warka, albo Strong
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
można
-
[ALL] Uwaga, "chińskie" Turbiny !!!
Szperając w sieci znalazłem w serwisie moto-focus ciekawy artykuł. Sprawa dotyczy turbosprężarki dla silnika 1.8T. Dostarczona do ekspertyzy do firmy Moto-Remo turbosprężarka już na pierwszy rzut oka okazała się podejrzana. Nie posiadała żadnych oznaczeń producenta, co od razu wzmogło czujność pracowników firmy, i pozwoliło im sądzić, że mają do czynienia z produktem nieoryginalnym. Zdjęcie poniżej przedstawia turbosprężarkę dostarczona do weryfikacji Natomiast poniżej zamieszczone jest zdjęcie oryginalnego produktu firmy KKK. Różnice widoczne gołym okiem. Kolejna różnica to konstrukcja grzybka zaworu upustu spalin w korpusie żeliwnym turbosprężarki. W turbosprężarce podrabianej rozwiązanie konstrukcyjne dźwigni oraz zamocowanie grzybka (konstrukcja sztywna, spawana) nie zabezpiecza szczelności zaworu (w weryfikowanej turbosprężarce 2mm szczelina) co ma bezpośredni wpływ na wykorzystanie energii spalin, a tym samym ma wpływ na moc silnika. Sztywność konstrukcji w warunkach wysokich temperatur powoduje przyspieszona awaryjność układu – pęknięcia spawów i nitów. Produkt chiński: Oryginalny produkt KKK: Następnie po analizie porównawczej układu wirującego turbosprężarki stwierdzono znacznie większą masę wirująca (kół sprężarki i turbiny) w turbosprężarce nieoryginalnej. Większa waga elementów wirujących powoduje, że czas reakcji turbiny na zmianę parametrów roboczych silnika (jest to czas reakcji silnika na wciśnięcie pedału gazu) jest znacznie dłuższy, co za tym idzie wzrasta zużycie paliwa oraz spada dynamika samochodu. Kolejna wada - niesymetryczny otwór spływowy oleju z turbosprężarki: Dodatkowo, wykonanie otworu spływowego oleju z turbosprężarki na powyższym zdjęciu może powodować problemy z grawitacyjnym spływem oleju z turbiny, co w konsekwencji może być przyczyna wycieków oleju z turbiny do układu wydechowego jak i ssącego. Dostarczona do analizy turbosprężarka uległa uszkodzeniu po 2 dniach eksploatacji (stwierdzono pękniecie wałka wirnika przy kole turbiny, przy czym nie stwierdzono uszkodzeń ułożyskowania, co świadczy o wadach materiałowych wałka wirnika.) Przedstawiona na zdjęciach turbosprężarka pochodziła z samochodu VW passat z silnikiem 1,8 Turbo. Materiał dla serwisu motofocus dostarczyła firma Moto-Remo Burzyńscy sp.j.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
058109229B
-
[B5 AHU] Mam dwumasa czy nie
mylisz się kolego.. w AHU montowano oba rodzaje sprzęgieł.
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Ragga, przecież Ty nawet nie umiesz klucza trzymać masz dwie lewe ręce do roboty. Tak na serio, to lepszy słaby klucz niż żaden. Każdy powinien dostosować klucze do tego jak często będą stosowane. Wykładanie kasy na King Tony, Facom czy Betę ma sens tylko do zastosowań warsztatowych.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
chłopaku, weź się ożeń..
-
[B5 AJM] SWAP na 312mm i pytanie o układ hamulcowy
A czy czytaliście wątek o swapie na 312? Przecież jest wyraźnie napisane na samym początku, że muszą być na żeliwną zwrotnicę. http://allegro.pl/item667750000_vw_passat_b5_zacisk_hamulcowy_2_5_tdi.html dzwońcie do kolesia, te na bank podejdą o ile Passat był po 2001r. http://allegro.pl/item647981781_golf_4_gti_zacisk_hamulcowy.html http://allegro.pl/item650727704_audi_a6_98_01_2_5tdi_quattro_zaciski_przod_hamul.html http://allegro.pl/item662013921_zaciski_hamulcowe_audi_a6_c5_2_8.html
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
bry
-
[B6 AVF] Co należy wymienić po rocznym postoju samochodu ?
1. Rozrząd kompletny z pompą wody + paski PK (alternator, klima) 2. Termostat 3. Wszystkie płyny eksploatacyjne (olej, płyn chłodzący, płyn hamulcowy) 4. Sprawdzić stan hamulców (w szczególności przewodów gumowych i tarcz) 5. Sprawdzić klimatyzację. 6. Sprawdzić stan opon i elementów gumowych w aucie.
-
[B5 AJM] SWAP na 312mm i pytanie o układ hamulcowy
jeżeli są po 99 roku to 312
-
[B5 AFN] Holowanie automatu
nie jest napędzana paskiem rozrządu. jechałeś kiedyś autem z uszkodzonym/niedziałającym wspomaganiem? nie radzę próbować.
-
[B5 AFN] Ubytek płynu chłodzącego
http://www.a4-klub.pl/smf/odp_all_b5_korek_spustowy_w_chlodnicy-t45405.0.html;msg496982#msg496982 procedura ok.. ale na odpowietrzanie nagrzewnicy.