Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
Mówisz i masz będę około 19:30 Co do tematu koła jednomasowego to również mój 1Z jest 500kkm+, więc potwierdzam że koło dwumasowe to kiepski wynalazek .
-
[B7 BLB] Sprężyna Hamulca
- [Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
ja w zastąpieniu dwumasa nie widzę nic złego. Rozwiązanie z jednomasowym kołem zamachowym jest sprawdzone i spisuje się bardzo dobrze.. autopsja z posiadania 1Z i AFN.- [B5 AEB] Problem z ABS-em
tylko z tego co pisał biały wnioskuję, że nie można się połączyć z ABS.- [Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
Warto kupić koło zamachowe jednomasowe z rynku wtórnego i kompletować resztę gratów do sprzęgła.- [B5 AEB] Ile ząbków powinien mieć pierścień ABS'u ?
Pierścień ABS w Quattro powinien mieć 45 zębów.- [B5 1Z] Jeśli nie sprzęgło to co ?
Kolego, ja w swoim 1Z miałem podobne objawy jak Ty. Trzęsienie przy ruszaniu, nasilające się szczególnie na skręconych kołach. U mnie objawy nasiliły się po wymianie sprzęgła (komplet LUK). Nie dała nic wymiana poduszek pod skrzynią i silnikiem, trzęsienie pozostało. Cały czas byłem przekonany, że jest to wina sprzęgła, ale jakiś czas temu posypała mi się skrzynia i kupiłem inną, na nowej skrzyni trzęsienie nie występuje. Dodam, że sprzęgło nie było ruszane od ostatniej wymiany.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://otomoto.pl:80/audi-a4-C8670236.html aukcja dla spostrzegawczych- [B5 ATJ] Dziwny problem z odpaleniem
Nie będę oryginalny, tak jak pisał Sztomel na samym początku trzeba sprawdzić N109. Raz już zdarzyło mi się zalecić komuś sprawdzenie N109 w silniku z PD.. prawda Tomek Warto też podłączyć VAG (interfejs diagnostyczny) do auta, jeżeli to 109 to powinien być zapisane błąd w pamięci.- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://www.autokrata.pl/ogien/6267/tam_nie_lubia_audi/- [B6 AWX] Oznaczenie uszczelnień tylnych zacisków
z tego co się orientuję zestaw jest ten sam dla obu zacisków- [B5 ATJ] Dziwny problem z odpaleniem
z którego roku masz auto??- [B6 AWX] Oznaczenie uszczelnień tylnych zacisków
Szukaj zestawu naprawczego do zacisku 38mm. Oznaczenie: AUTOFREN SEINSA D4083 (ten jest razem z gumami prowadnic).- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Podaj prawidłowy numer- [B5 AEB] Problem z ABS-em
czyściłeś wtykę do agregatu ABS?- SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://www.youtube.com/watch?v=ZPAvBk9qjiU&feature=player_embedded Pieśń kibiców Widzewa Łódź- [B5 AFN] Nietypowy problem z ABS
Radziu, Problem, który opisujesz jest akurat bardzo typowy Tak jak sam przypuszczałeś najprawdopodobniej na jednym z czujników zebrała się spora ilość rdzy. Wyjmij czujnik i wyczyść.- [B5 1Z] Problem z zapieczonym układem hamulcowym
Mylisz pojęcia tarczy wentylowanej z nacinaną/nawiercaną. Tarcze gładkie też są wentylowane. U siebie zmieniłem układ na 288x25mm. Różnica jest niesamowita. Zostały mi sprawne zaciski do 1Z jeżeli będziesz zainteresowany to chętnie odstąpię.- [B5 AHU] Zgrzytanie trzeciego biegu
Skrzynia powoli kończy swój żywot... szukaj innej. Jest sporo skrzyń z passatów B5. Ja kupiłem swoją z B5FL z 2004 roku. http://allegro.pl/item608340463_skrzynia_biegow_vw_passat_b5_audi_1_9_tdi_een.html- [B5 1Z] Problem z zapieczonym układem hamulcowym
Trochę się kolego późno obudziłeś. Szkoda, że masz nowe tarcze, bo warto w Twoim przypadku pomyśleć o zmianie układu na wentylowany 288mm. Koszt niski, a skuteczność dużo lepsza.- [ALL B7] Jakie śruby do docisku ?
6 x śruba imbusowa kołnierzowa M8x14- [A4 B6 Cabrio 1.8T] Poduszka pod skrzynię nr 8E0 399 115 K
Gdzie podali Ci taką cenę za ten element?? Koszt tej poduchy do Cabrio z 2003r w ASO to ok 400zł. W Intercars możesz kupić poduszkę z łapą za ok. 250zł Producent: LEMFÖRDER oznaczenie produktu: LMI29985 01 Do skrzyni manualnej 5-cio biegowej możesz też kupić samą poduszkę bez łapy. Koszt ok 160zł. Producent: LEMFÖRDER oznaczenie produktu: LMI31106 01- [B5 AHU] Nie da się wyciągnąć czujnika ABS
Najpierw napisz czy udało się wymienić/naprawić czujnik.- [ALL B5] Wymiana tylnych zacisków (stary typ na nowy)
W przypadku ośki, można wymienić sam zacisk (jarzmo można zostawić ze starego). Konieczna jest też zmiana gumowych przewodów hamulcowych. W aluminiowych zaciskach jest inne mocowanie i średnica gwintu przewodu. W quattro prawdopodobnie wystąpią podobne problemy. Z tego co się orientuję zaciski w Q mają inne mocowanie linku hamulca ręcznego, nie wiem czy aluminiowe z ośki będą pasowały. Możliwe, że będzie potrzebne małe rezanie tego mocowania na taki układ jaki jest aktualnie.- [B6 AVF] Jaki przewód hamulcowy ?
Przewód kosztuje około 90zł w ASO. Przewód hamulcowy TRW PHD484 (LUC PHD484) kosztuje około 70zł od sztuki. Tak jak pisał kolega (rav) taki sam przewód występuje po obu stronach auta. Długość przewodu 263-280mm. - [Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS