Treść opublikowana przez michalb007
-
[B5 ABC] Ogólne problemy z samochodem
co do klimy to mi działa od razu i myśle że tak jest prawidłowo, silnik normalnie chodzi podczas rozgrzewania ale ja mam 2,4 wiec nie wiem jak u ciebie, jeśli chodzi o olej to leje 5W40 a mam przejechane 264 000 km i jak narazie jest ok , to chyba głównie zależy od kondycji silnika możesz wlać 5W40 i zobaczysz czy silnik ci nie będzie jadł oleju i czy nie masz czasem wycieków, takie moje zdanie
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
wszystko robiłem ręcznie bez glinki, ale przyznam że by się przydała bo miałem trochę plam ze smoły na lakierze. Plamy te jednak w niczym nie przeszkodziły.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
w tym problem że nie było akurat NXT 2.0 a kosmetyki chciałem mieć przed świętami. Co do opon to fakt że muszę je czymś odświeżyć. Dzięki za porady
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
wczoraj użyłem DC 1, DC 2 i DC 3 , myślę że DC1 to podstawa bardzo dobrze usuwa wszelkie drobne ryski z lakieru. Oto efekt użycie wszystkich 3 środków : Przed: po:
-
[ALL B5] Zdjecie polerowanej podwójnej końcówki wydechu
ja mam to o co pytasz i wygląda ładnie polecam, zdjęcia nie jestem w stanie zrobić
-
[B5 ALF] Obniżenie 1BE
ile kosztuje to zawieszenie koni ? i które wybrać bo są wersje STR.T i SPORT KIT. Jakie są główne różnice między nimi. Ile będziesz chciał za 1BE?
-
[B5 ALF] Wrażenie z użytkowania silnika 2.4 V6 5V
jak dla mnie świetny silnik, mam przebieg 262 tyś km, podczas jazdy czuć że się ma pod maską coś więcej niż 4 cylindry szczególnie gdy silnik wejdzie na swoje odpowiednie obroty , a dźwięk silnika jest bezcenny
-
Złote myśli i słowa gazowników
znajomy był ostatnio u serwisanta gazu bo mu na sekwencji samochód gasł, przyjechał i podszedł do niego młody chłopak powiedział że on za bardzo sie nie zna ale zaraz szefa zawoła, szef przyszedł otworzył maskę i zapytał się mojego kumpla jaka to instalacja sekwencja czy zwykła , kumpel się zebrał i pojechał, bez komentarza
-
[B5 APS] Instalacja gazowa do silnika 2,4 V6
ja mam stag300 , samochód chodzi rewelacyjnie ja dałem w czercu za instalację ze zbiornikiem w kole i wlewem w klapce 3850zł
-
[B5 APT] Czujnk czy termostat
na temat firmy EPS nic Ci nie powiem bo nie znam
-
[B5 APT] Czujnk czy termostat
ja kupiłem do mojego w ASO za 45 zł
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
miasto : 12l gazu bez klimy, jazda średnio spokojna
-
[ALL B5] 1.8T czy 2.4 V6
witaj , ja mam 2.4 165PS, mam od czerwca, założyłem gaz Stag 300, jeśli chodzi o spalanie to nie wiem jak benzyna bo nie sprawdzalem ale gaz po mieście to 12-13l. Myślę że to bardzo dobry wynik jak na taki silnik. Sama jednostka napędowa jest super! Jadąc 200km/h słychać tylko lekki pomruk silnika V6. Przyspieszenie jak dla mnie wystarczające , chociaż 1.8T zapewne się lepiej będzie zbierać przy przyspieszaniu. 2.4 musi mieć conajmniej 2500 obr żeby zacząć odczuwać power. Przy kupnie warto zwrócić uwagę na temperaturę cieczy chodzącej, jeśli się silnik nie nagrzewa to czeka cię kosztowna wymiana termostatu ponieważ trzeba przód łącznie z rozrządem rozbierać, mnie to czeka . Jeśli i tak rozrząd musiasz wymienić to nie ma problemu. Silnik 2.4 jest napewno bardziej żywotny od 1.8 T. Myślę że dobrze utrzymany 500 000 km zrobi bez problemu. Jeśli chodzi o mnie to nie zamieniłbym na żaden inny no chyba że 2.8 bo spalanie ponoć niewiele większe a frajda z jazdy większa. pozdrawiam
-
[B5 ADP] Problem z LPG
ostatnio trochę przerobiłem temat z temperaturą silnika, mianowicie temperatura w przedziale od 45 do 82 strasznie skakała potrafiła z 82 spaść w ciągu 10 s do 50. Ustaliłem z mechanikiem że przyczyną jest czujnik temp. wymieniłem na nowy i skoków już nie ma ale temperatura w trasie to średnio 78 st. a w korku 87st. Więc już nic nie pozostaje innego jak termostat. Jeśli chodzi o Twój problem to w moim przypadku nic takiego się nie działo. Mam instalację Stag300
-
[B5 AAH] [B5 AAH] Dziwny dzwiek v6
ja nic takiego nie zauważyłem, ale dziś spróbuję przysłuchać się mocniej
-
[ALL B5] Jaki silnik '?
no tak jeśli kolega elosiemayopozdro nie jest zdecydowany czy diesel czy benzyniak, z całą pewnością 1.9TDI jest niezawodny i oszczędny
-
[ALL B5] Jaki silnik '?
trudne pytanie bo 1.6 pali prawie tyle co 1.8 - ok 9-10l , 1.8T pali niewiele więcej od obydwóch w granicach 10l, samochody z turbiną są mniej żywotne, dobrym rozwiązaniem jest chyba 1.8 z niewielkim przebiegiem max 200 000, ale polecam 2.4 V6 lub 2.8 V6 silnik bardzo fajny pali ok. 11l -2.4, 2.8 - może około 12.5l ( spalanie podaję powiedzmy 70%miasto 30%trasa ) żywotność tego silnika to 500 000, jedno jest pewne ważne żeby trafić na zadbany egzemplarz, a czy to będzie 1.8 czy 2.8 to już nie ma takiego znaczenia, pozdrawiam
-
[B5 ANB] Zagazowana niunia - pytanie laika
Ja zakładałem gaz w czerwcu tam gdzie Ty i mam taką samą instalację tylko że sterownik oczywiście STAG 300-6, jeśli chodzi o głośne działanie to tak jak wcześniej było napisane słychać wtryski i ciszej raczej nie będzie. Ja przejechałem na instalacji 3000 km bez żadnych kłopotów i oby tak dalej. Jak się dowiesz co było przyczyna problemów z instalacją w Twoim samochodzie to napisz.
-
[ALL B5] Kupno Felg stalowych + zmiana opon na zimowe + przechowywanie zmienionych opon
Ja ostatnio miałem podobny problem, czekałem na okazję dość długo i tydzień temu udało mi się kupić ori alu felgi Audi 15" z oponami zimowymi za 550 zł, stan opon zimowych jest kiepski tzn. 2 nadają się na jeden sezon, ale myślę że dwie dokupię albo jak będzie coś w dobrej cenie to 4 szt. i po sprawie. Na tych felgach na pewno nie stracę zawsze je mogę za conajmiej tę samą kasę sprzedać a i auto ładnie wygląda. Śruby mi pasują z letnich alu felg więc myślę że zrobiłem dobry interes
-
Gdzie tankujecie LPG
a ja znowu tankuję na orlenie i nie ma problemu, na BP jeszcze nie tankowałem, a zadowolony nie jestem z shela bo weszło mi do zbiornika 44l aż 50l , wydaje mi się że dużo zależy od stacji, być może shell shellowi nie jest równy
-
[B5 ADP] Jakie powinno być spalanie LPG ?
to dla przykładu mój 2,4 V6 pali przy sekwencji miasto 90% 13l/100, a jeździ się tak samo jak na benzynie praktycznie nie czuć różnicy, wniosek taki że bardziej się opłaca silnik np. 2,4 bo jazda daje sporo frajdy, minus taki że trochę droższy w utrzymaniu ale jak się dba to nie ma większych problemów
-
[ALL B5] audi a4 b5, jakie oznaczenie silnika?
oznaczenie silnika masz przy kole zapasowym , jest tam taka metalowa tabliczka
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Witam ja problem rozwiązałem w bardzo dziwny sposób, otóż zdarzyło mi się raz na parę minut wyłączyć klimę i od tego czasu także po włączeniu klimy temperatura ok. 88 st. C. Ulżyło mi bardzo bo wtopiłbym dużo kasy jakbym wymieniał bo w moim silniku trzeba cały przód rozbierać i rozrząd i co gorsza prawdopodobnie nic by to nie dało
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
W moim Audi temp. silnika na trasie 200 km do Zakopanego tylko raz na 5 min sie pokazała na 90st. po górskiej drodze przez 70 % czasu mam temp. 54 st. zauważyłem że stojąc w korku temp. przeważnie dochodzi do 65 st. i zaraz spada do ok. 54 st. Koledzy poradźcie czy czujnik czy termostat i jaki może być koszt wymiany w moim ALFie, z góry dzięki za porady
-
[ALL] Instalacja LPG w silnikach 2.4 lub 2.6
w moim silniku 2,4 mam stag300 i wtryskiwacze matrix, chodzi bardzo ładnie, obroty na gazie minimalnie falują bardziej niż na benzynie, poza tym jest ok. zapłaciłem 3850 razem ze zbiornikiem w kole i wlewem w klapce.