Treść opublikowana przez dziadekM
-
Concert III - wymiana lasera
I co wiadomo jaki tam laser siedzi?
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Walczyłem, walczyłem i jakoś poszło. Z prawej strony nie było za bardzo problemu bo chyba poprzedni właściciel zmieniał to i ładnie wyszło. Założył Optimal to nie dziwota że długo nie pochodziło. Minęło prawie dwa miechy i przyszła pora na drugą drugą stronę bo mam jakieś dziwny nawyk że jak coś wymieniam to przeważnie profilaktycznie z obu stron. Tu już łożysko trochę czasu siedziało i nieźle się zapiekło w zwrotnicy. Wykorzystałem sposób który wymyślił kilka postów wcześniej mario814. Równie nadciąć uszy, wsadzić jakiś twardy płaskownik (ja użyłem starego dłuta) i idzie jak ta lala. Tylko jak wyczyściłem ten syf z gniazda w zwrotnicy to później łożysko weszło bez problemu w palcach i tak się zastanawiam czy to dobrze jak trzyma się praktycznie na samych śrubach a nie jest mocno wciśnięte w zwrotnicę
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Wymieniłem kiedyś w B5 cały zestaw MS. 40tkm przelatałem do momentu sprzedaży i cisza. Wiem jedno. Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Sam to testowałem. Ja jeżdżę powoli po nierównościach a ojciec ma B5 z tym że nie zwalnia na dziurach. Efekt taki że co kilka miesięcy któryś wahacz trzeba wymieniać mimo tego że ma standard zawias i koła. Jak ktoś ma naleśniki na felgach plus gleba i napier....a po dziurach nie zwalniając to nic długo nie wytrzyma.
-
Wymiana paska wieloklinowego AVF
Witam. Zbieram się do wymiany całego napędu bo wiem że już napinacz mocno zużyty więc przy okazji poleci nowy pasek i rolka zwrotna. Napęd mam na jednym pasku bez wiska. Według Etki pasek idzie 03G903137E długość 1613mm. Jak szukam w katalogach to wyskakuje mi np bosch lub conti 6PK1610. Mało tego, wyskakuje że jest zamienny z 1612 i 1613 Czyli te 3mm różnicy w długości nie ma znaczenia? Bo już głupieje
-
Wymiana napinacza paska wielorowkowego
A miałeś taki napinacz: http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=c291c05&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=15a2&cat[cve]=4196&cat[art]=b03b3&cat[atg]=14a16f6&offset=0&sort=1 ? Bo u mnie wiska nie ma to może i napinacz inny
-
Wymiana napinacza paska wielorowkowego
A da radę wyjąć napinacz bez ściągania pasa przedniego?
-
[ALL B7] Klucz do sprzęgła jednokierunkowego alternatora
Witam. Odgrzeję temat ale nigdzie nie znalazłem. Jaki klucz idzie do sprzęgła alternatora? 31 czy 33 zęby?
-
Uszkodzone sprzęgło alternatora?
Witam wszystkich. Od pewnego czasu słyszę jakieś dziwne odgłosy z okolic alternatora po nagrzaniu silnika. Jakieś takie strzały porównywalne z przeskokiem iskry. Dzisiaj zdjąłem pasek, zablokowałem wirnik i tak. W jedną stronę nie da się kręcić a w drugą da się ale słychać jakieś trzaski. Nagrałem jeszcze filmik bo jak schodzi z obrotów to też jakieś niepokojące dźwięki wydaje. Sprzęgiełko z rolką do wymiany?
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
No właśnie z fisem to jest jedna wielka niewiadoma. Dzisiaj wziąłem na próbę na szrocie licznik od angola. Miał być sprawny wyświetlacz a tu lipa, połowa linii nie działa. Jeszcze chciała za niego 250zł. Dobrze że mogę oddać.
-
Licznik VDO zamiast JAEGER w Audi A4 B5
Witam. Może ktos potwierdzić czy takie zegary http://allegro.pl/audi-a4-b5-2-5-tdi-00r-lift-licznik-nawi-trzemeszn-i5806624547.html podejdą w miejsce Jeagera? Rocznik auta 2000
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Podziękował.
-
wymiana uszkodzonego łożyska PRZOD
Jakie jest oznaczenie klucza torx do odkręcenia łożyska. Wiem że śruba M12 ale klucz będzie T?
-
Tylne łożysko, jakie kupić?
Ja dzisiaj kupiłem FAG. Okazało się że w pudełku jest SKF. Sprzedawca twierdzi że to nie jest podstawa wymiany. Miał ktoś taki przypadek?
-
Pomocy. Wskazówki umarły
No to fajnie :-( Przeglądałem alledrogo i nawet takich nie znalazłem Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
-
Pomocy. Wskazówki umarły
Witam. Dzisiaj rozbierałem zegary bo jak było zimno to brakowało w nich prądu tak jak by zimny lut. Przelutowałem kostki od nowa. Powinno być ok. Ale po złożeniu jest lipa Wszystko działa oprócz wskazówek. Nic nie reagują. Czasem od paliwa coś dygnie i tyle. Czy to oznacza koniec zegarów? Pacjent to A4 B5 2000r zegary Jaeger pełny FIS
-
Modyfikacja podświetlanych klamek
Też pozakładałem klamki podświetlane i faktycznie słabiutko świecą... Będę kombinował z diodami. Wie ktoś jakie napięcie jest na tym przewodzie do podświetlania?
-
Skrzypiące wahacze na gumie
A czy aby na pewno górne? Kiedyś przez to przechodziłem i znalazłem problem ale w dolnych Ocierają takie wypustki w tulejach o samo gniazdo w sankach
-
Czyszczenie mikrostyku w zamkach drzwi
Kurde jak wyciągnąć zamek bez wyciągania ramy z szybą? Pomęczyłem się ze 2 godziny, wyciągnąłem tą plastikową osłonę od zamka a więcej nie da rady Jeszcze z nerw porwałem w mak całe wygłuszenie i tylko dodatkowe wydatki a zamek jak siedział w drzwiach tak siedzi
-
Zegary umarły, nie odpala
Dzisiaj próbowałem zdemontować zestaw głośnomówiący audio 2000 fwd bo w sumie to go znalazłem przypadkiem a i tak go nie będę używał. Wszystko szło dobrze do czasu jak próbowałem wyciągnąć jakiś przewód antenowy który szedł w podsufitkę. Nie chciałem ściągać podsufitki więc go odciąłem na wysokości prawej osłony przeciwsłonecznej. Po tym wszystko umarło. Immo wyłącza silnik po rozruch. Zegary nie żyją, kierunki nie działają, nie da się połączyć z kompem, niektóre ikonki podświetlania lekko żarzą i nawet nie wiem co jeszcze.... Podmienić zegary? Ale kto mi to zakoduje jak w okolicy nie mam nikogo kto by się na tym znał. Sprawdziłem miernikiem i jest zasilanie na zegarach. Więc coś się w nich zjebało. Jest ktoś polecany na forum kto by zajął się ich naprawą? Problem rozwiązany Uszkodzona była ścieżka przy zielonej kostce. Akurat te piny odpowiadają za masę zegarów http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4b7181f6881ce025.html Gdzieś musiało jakieś lekkie zwarcie pójść tylko nie bardzo mam pojęcie gdzie.... No i dziwne że bezpiecznik od wskaźników przeżył
-
B6 DIVISION
Ma ktoś jakieś namiary do dobrego magika od zegarów?
-
Pomocy...Coś odłączyłem i nie odpala
Źle napisałem. Auto jeździło. Teraz zegary są martwe. O dziwo stało się to nagle. Chyba że to ma coś wspólnego z tym że wrzuciłem przewód antenowy os anteny na dachu do zestawu głośnomówiącego.... Mierzyłem miernikiem to jest napięcie na kostce zielonej w liczniku
-
Pomocy...Coś odłączyłem i nie odpala
przewody odcinałem pojedynczo, były podpięte pod przewody kostki iso. Tu chyba nic się nie stało bo radio gra a to były te przewody co zasilają radio. Dyndające kable 2 szt od sterowania telefonem elegancko zaizolowane. akumulator ok bo przecież cały czas jeżdżę
-
Pomocy...Coś odłączyłem i nie odpala
Ok sprawdziłem te przewody i na całe szczęście nie były to cany. Ale zegary dalej stoją. Obstawiam że stało się coś jak odciąłem jakiś przewód antenowy co szedł od zestawu głośnomówiącego gdzieś w podsufitkę....tylko gdzie się kończy i co to ma wspólnego z tymi błędami. Ogólnie to kierunki nie działają, zegary nie działają, nie da się połączyć z kompem, niektóre ikonki podświetlania lekko żarzą i nawet nie wiem co jeszcze.... Podmienić zegary? Ale kto mi to zakoduje jak w okolicy nie mam nikogo kto by się na tym znał.
-
Pomocy...Coś odłączyłem i nie odpala
Mam na dachu antenę do nawigacji ale czy to może być jakoś powiązane? Ale jakrzuciłem okiem na rozpiskę pinów na elektrodzie to tam nie ma nic wspomniane o can. Może źle się przyjrzałem bo mam taki dłuższy adapter do concert III i jest cały w izolacji. Jedyna nadzieja że to tylko bezpiecznik od wskaźników
-
Pomocy...Coś odłączyłem i nie odpala
zasilanie odłączałem uważając delikatnie przewód po przewodzie także o zawarciu nie ma mowy bo to były przewody do radia a radio działa. A ta antena co idzie do podsufitki to gdzie się kończy?