Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Jak zdjąć tapicerkę progu ?
Dzięki dokładnie, listwa przy progu wewnątrz auta z przodu. Udało mi się to zrobić i przy okazji niczego nie połamać, tak więc dla potomności: listwę progową wewnątrz kabiny ściągamy: - po odkręceniu małego kawałka listwy przy podstopnicy- 2 śruby - ciągniemy zdecydowanie do góry, broń Boże w bok bo połamiemy zatrzaski Może komuś się przyda, szczerze mówiąc sama operacja jest prostsza niż się wydaje
-
[ALL B5] Jak zdjąć tapicerkę progu ?
Witam. Czy któryś z Kolegów mógłby podpowiedzieć jak zdjąć tapicerkę progu wewnątrz auta? Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, a nie chciałbym niczego połamać.
-
[B6 AWX] Szczelina tylnych drzwi
Jak przesuniesz drzwi do przodu to będziesz miał za ciasno z przodu z kolei plus szumy generowane przez nie ustawione poprawnie- przesunięte drzwi, gdzieś te mm w końcu uciekły. Auto ci się złożyło po prostu, hak nie jest żadną ochroną, chroni widoczne rozwala niewidoczne bo jest mocowany do struktury auta. Swoją drogą konkretnie musiał ci wjechać w ten tył, że się fura złożyła
-
moja a4 narazie standard ale zobaczymy
Ładna seria relingi to kwestia gustu, mi się podoba bez nich avant wygląda wtedy tak fajnie parówkowato
-
[B5 AFN] Problem ze skrzynią czy coś innego?
Czujnik prędkości przy skrzyni może niedomagać, bo problem myślę leży po stronie elektroniki nie mechaniki.
-
[B6 AWX] Czy zły program może powodować wibracje silnika przy dużym obciążeniu?
Na moje dwumas nie jest w stanie zniwelować drgań jakie generuje zespół napędowy.
-
[B6 AWX] Czy zły program może powodować wibracje silnika przy dużym obciążeniu?
Może tak zacząć od zmiany stylu jazdy? Do dechy na wysokich biegach pomiędzy 1000, a 1800 ?Takie obroty to nawet dla diesla nie są do jazdy, a przeniesienie napędu dostaje od wibracji po tyłku że hej chyba że ja nie rozumiem opisanych objawów, bo dla mnie to zwykła oznaka przeciążanego silnika.
-
[B6 ASN] Brzęczenie w silniku-co to może być?
Jeżeli jest automat to może brzęczeć sprzęgło hydrokinetyczne. Najlepiej niech osłucha to spec od automatycznych skrzyń.
-
[B6 AVF] Stukot wydobywający się z pompy klimatyzacji
Nic mi nie wiadomo żeby w B6 montowano inne sprężarki niż ze sprzęgłem zrywalnym i zaworem by- pass. Nawet jeżeli sprężarka miałaby stanąć to nie zerwie paska tylko sprzęgło, właśnie po to by nie unieruchomić auta.
-
[B6 ASN] Brzęczenie w silniku-co to może być?
Skrzynię masz automatyczną czy manual? To brzęczenie może być od napędu.
-
[ALL B5] Numery kostek od bocznych airbagów
Dziękuję, przyjrzę się temu na dniach w aucie. Jeszcze jedna sprawa, nie masz czasem Kolego schematu elektrycznego poduszek bocznych dla 97 i 99 roku? Byłby bardzo pomocny.
-
[ALL B5] Numery kostek od bocznych airbagów
w każdym razie na pewno wychodzą u mnie z gniazda 3 kable. W aucie z kolei instalacja jest na 2 przewodach, wtyczki półokrągłe, auto z 97 roku.
-
[ALL B5] Numery kostek od bocznych airbagów
Dziękuję ja mam po prostu do wymiany kostki bo włożyłem fotele z polifta do przed i kostki są inne, a nie chcę lutować przewodów na stałe. Do tego w nowych fotelach odchodzą 3 przewody od poduszek, w wiązce auta są 2 i nie wiem jak to ugryźć, ale to już temat na forum techniczne.
-
[B5 ADR] Problem z automatem
I jaka była ich diagnoza, jakie uszkodzenia? Swoją drogą bardzo drogo biorą, chyba że wewnątrz jest kompletny szmelc.
-
[ALL B5] Numery kostek od bocznych airbagów
Witam. Potrzebne mi są numery kostek od bocznych airbagów po 99 roku po lifcie.
-
[B5 ADR] Problem z automatem
Po prostu bardziej kumaci mechanicy znaleźli sobie lukę i wykorzystują niewiedzę, a podejście że nie warto naprawiać bo koszty kosmos sprawy nie rozjaśnia. Tak na marginesie to objawy u Kolegi MoorPH wskazują na po prostu skończone sprzęgło hydrokinetyczne bo ono pada pierwsze w normalnie eksploatowanej skrzyni, a dalsza w tym stanie tylko wykańcza następne elementy wewnątrz- support, kosze biegów itp. A przy przekładce na manual trzeba kupić zamach i sprzęgło- drogie rzeczy bo nikt chyba używanych nie wsadza, półośki z przegubami wewn. i zewnętrznymi bo są inne, plus masa dłubania w aucie żeby nie było druciarstwa, a i kupiona za grosze śliczna manualna skrzynia nie wiadomo jak bardzo jest skatowana przez poprzedniego właściciela :gwizdanie: Jeżeli ktoś się boi ewentualnych napraw automatu to niech od razu lepiej kupi auto z manualną transmisją, będzie prościej, taniej i lepsze samopoczucie.
-
[B5 ADR] Problem z automatem
Fajni fachowcy :gwizdanie: swoją drogą co to za fachowiec, który rzuca cenę z góry nie wiedząc jak skrzynia wygląda w środku, d**a nie fachowiec. Takich się unika bo oni polują na jelenia albo żyją w innej rzeczywistości. Przed rozebraniem to można rzucać kwotami od 500 do 5 tys zł kompletnie bez pokrycia w rzeczywistości. Robiłem ostatnio skrzynię biegów, bynajmniej nie w stodole i zapłaciłem na gotowo 2650. Sprzęgło i jeden kosz biegów, wszystko po przebiegu 304 tys gdzie sprzęgło w manualu przy odrobinie chęci zajechałbym już drugie. Automat to nie jest magiczne pudełko, jak się zepsuje to się czaruje, nie płacze tylko naprawia, im szybciej tym mniejsze zniszczenia w środku i mniejsze koszty. Byle nie dać się robić mechanikom w bambuko bo tutaj jest pies pogrzebany i stąd te chore ceny. Jeżeli ktoś chce przerabiać zepsuty automat na manual to niech uskutecznia manianę w swoim wozie, a nie daje innym takie rady szczególnie jeżeli nie ma o tym pojęcia, któryś raz już to widzę i krew zalewa
-
[B5 ADR] Problem z automatem
Powiem, że pitolicie, naprawa automatu to nie jest majątek nie wiem w jakim warsztacie byłeś, że ci z miejsca krzyknęli 4800zł.
-
[ALL B5] Tylne oparcie A4 Avant problem z założeniem
Zobaczymy co tam wymyślisz, ja też mam pewien pomysł, ale na razie brak czasu na realizację
-
[B5 AFN] Nieszczelność klimy, dziwny przypadek....
W najgorszym razie to może być nieszczelny parownik jeżeli nie ma śladów czynnika na zewnętrznych elementach, niech rozbiorą schowek i wyjmą wentylator to może coś da się zauważyć w UV.
-
[B5 AHU] Czy można umyć lampę przednią od wewnątrz?
Jeżeli już płukać to najlepiej denaturatem, alkohol odparuje, a z wodą będzie ciężej nie wiem tylko jak to podziała na odbłyśniki.
-
[B5 AFN] Nieszczelność klimy, dziwny przypadek....
Pojeździj do poniedziałku, jedź do nich i niech porządnie przyłożą się do szukania nieszczelności. Jeżdżenie z dziurawą klimą i nabijanie jej co sezon to jak dla mnie głupota, usterkę się lokalizuje i usuwa.
-
[ALL B5] Tylne oparcie A4 Avant problem z założeniem
Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu. Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.
-
[ALL B5] Zmiana foteli A3 -> A4
Jeżeli rozstaw szyn jest inny, a na bank jest to ratuje ciebie kowal który spróbuje to przerobić i to jest druciarstwo. Do tego dochodzi mechanizm blokowania fotela w ustalonej pozycji. Poszukaj lepiej jakieś ładne kubełki od A4, mogą być poliftowe bo pasują, jedyny problem to inna kostka od bocznych airbagów i mocowanie oparcia kanapy tylnej ale da się to obejść.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
To zależy, remont z regeneracją konwertera, olejem i robocizną powinien zamknąć się w kwocie +/- 3- 3,5 tys zł, a masz pewność zwłaszcza jak chcesz autem parę lat pojeździć.