Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Jaki rozmiar opon
Auto będzie wyglądało jak na kółkach od deskorolki- mało gumy i duży prześwit
-
Ogrzewanie strefowe
W vag- com wchodzisz w grupę 08 Auto-HVAC i sprawdzasz błędy, jeżeli są kasuje, a na koniec klikasz basic settings i przy grupie 000 Go! Usłyszysz jak w desce ruszają się klapki nawiewu, proces potrwa około minuty, jak wszystkie wartości zejdą do zera proces jest zakończony. Jeżeli to nie pomoże silnik klapy nawiewu od strony kierowcy co najmniej do sprawdzenia, dostęp bez szału.
-
Ogrzewanie strefowe
Spróbuj wrzucić VAGiem nastawy podstawowe w klimatroniku, może,pomóc.
-
Jak odpowietrzyć sprzęgło w A4 B8?
Nic nie wciskać, zasysasz aż w przewodzie przestaną ukazywać się bąbelki powietrza.
-
Nie odpala 2.5 163km 2003r.
To nie BMW żeby nie odpalić przez immo, audi jeżeli nie odczyta kodu z klucza to odpali i zaraz zgaśnie.
-
Automat 4 biegowy problem
Może być konwerter, ale nie musi, stan i poziom oleju w skrzyni jak wygląda?
-
Auto stało rok bez oleju w silniku - 2.5tdi quattro
Zalej olej i odpalaj, ewentualnie jak masz chęci to pokręć silnikiem kilka- kilkanaście sekund na odłączonej pompie wtryskowej żeby napełnić hydraulikę olejem.
-
Nie odpala 2.5 163km 2003r.
Pompa zazwyczaj pada znienacka, bez wcześniejszych objawów, upali się sterownik i pa pa. Spróbujcie odkręcić przewody przelewowe przy wtryskiwaczach, jeżeli ropa zamiast strzykać z dużą siła leci ciurkiem to pad pompy pewny na 100%.
-
Pompa wspomagania
Po pierwsze zły dział, a po drugie nowe pompy tak kosztują- zamiennik z gównolitu 200-400 zł, zamiennik nadający się do użytku (przeważnie pompa po fabrycznej regeneracji) 500-700, oryginał dobrze ponad tysiąc i też będzie regenerowany.
-
Kolorowy Fis a4b5
Jeżeli opanujesz driver wyświetlacza i program do procesora to się uda.
-
Uszkadzajacy się przeplywomierz
Raczej szukałbym winy w mizernej jakości zamienników. Kup może używany przepływomierz, ale sprawny i oryginalny żeby móc potwierdzić lub zaprzeczyć.
-
nowe sprzęgło hybryda
Jeżeli koszt 1200 zł za nowy dwumas do skrzyni 5 jest kolosalny to ja wymiękam. Poza tym zwróć uwagę, że jednomas jest cieńszy od dwumasy i w związku z tym zestaw docisk + łożysko od AWX może, a raczej na pewno nie będzie wysprzęglać.
-
nowe sprzęgło hybryda
Po co jednomas? Dwumas bez problemu ogarnie tą moc i moment, stracisz komfort ruszania i przełączania biegów, a punktów do respektu na dzielni za jednomas ze złomowca i wydumane sprzęgło nie ma Jeżeli skończyła się tarcza i ślizga to oddaj ją lepiej do nabicia kevlarem albo wstaw po prostu nowy seryjny komplet i temat sprzęgła masz załatwiony.
-
Uszkadzajacy się przeplywomierz
Masz naprawdę wyjątkowego pecha do tych przepływomierzy, one normalnie nie padają na używanym oryginale auto jeździło?
-
98r 1.8 Automat 4 biegowy - utrata wstecznego
Skrzynia do rozebrania, to jest usterka mechaniczna.
-
Drgania kierownicy a4b5 quattro
Pytanie w jakim stanie są opony, jeżeli są koślawe to oczywiście można je wyważyć, ale od 100 kmh w górę i tak będzie biło. A4 generalnie są bardzo wrażliwe na jakość kół, krzywe felgi i dziadowskie opony dają popalić. Dobry wulkanizator pozna krzywa felgę i wadliwa oponę, zmień zakład najlepiej na taki, który dysponuje wyważarką z testem drogowym.
-
Niemiecki komunikat
Wszystko gra, komunikat informuje o tym aby przy wybieraniu trybu jazdy trzymać wciśnięty hamulec nożny co do gaśnięcia komputera spróbuj wcisnąć przycisk reset na prawej manetce, wyświetlacz powinien się zapalić.
-
Urwana śruba
Jeżeli to się stało w b5 to nie ma tragedii, zwrotnica jest żeliwna. Potrzebny duży młot i palnik, grzejesz i wybijasz aż wylezie, nową śrubę warto umoczyć w smarze przed wkręceniem, zmniejszasz wtedy prawdopodobieństwo zapieczenia się jej w zwrotnicy.
-
2.5 tdi BDG długie grzanie świec wysokie obroty, wymiana 62 nie pomaga
Błędów może i nie ma, ale czy sprawdzałeś jakie temperatury podaje czujnik? Nie jest to oryginał, a z zamiennikami różnie bywa.
-
Dziwne zachowanie wskazówki temperatury
Moim zdaniem należałoby zacząć od podmiany czujnika, one czasem się tak zachowują.
-
Światła dzienne w długich
Przy MCE, wychodzą tam wtyczki, w jednej z nich są prawie wszystkie przewody, których potrzebujesz, tylko + po stacyjce musisz wziąć ze skrzynki bezpieczników. Koło MCE znajdziesz też dość miejsca aby ulokować moduł świateł dziennych.
-
Audi Concert i bluetooth (łączy się, ale nic nie słychać)
Nie da rady, brak obsługi a2dp w fabrycznym module bt to uniemożliwia.
-
Wymiana termostatu a wymiana rozrządu w 2.5 tdi
Możesz wymienić sam termostat, jeżeli mechanik ma trochę oleju w głowie i sprytne ręce to obędzie się bez ściągania paska i jego wymiany. Rolek i napinacza po takim przebiegu bym na pewno nie ruszał.
-
Wybita tuleja wahacza górnego
Jeżeli będzie zrobione z głową i na prasie, a nie na chama młotem w imadle to będzie ok.
-
Wybita tuleja wahacza górnego
Jeżeli sworzeń jest ok bez luzów to można pokusić się o wymianę wyłącznie tulei.