Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B6 AVF] Mrugający wyświetlacz klimatyzacji
Raczej na pewno nie, tam nie ma żadnego czujnika poziomu, prędzej stawiałbym na błędy w sterowniku, w FAQ jest o tym.
-
[ALL B7] Multitronic 7 biegów - proszę o poradę
Możesz spokojnie na luz, pozycji P używaj raczej do postoju ze zgaszeniem silnika, po co wykonywać dłuższy ruch ręką na P i N skrzynia jest smarowana, ale znacznie mniej intensywnie, pod niższym ciśnieniem dlatego m. in. nie należy wrzucać na luz podczas jazdy.
-
[B5 1Z] Czujniki klimatyzacji - lokalizacja
Na forum jest różnie napisane :gwizdanie: ale w chłodnicy na masz czujnik ciśnienia na 4 piny.
-
[ALL B7] Multitronic 7 biegów - proszę o poradę
Luz służy do niczego, to praktycznie takie przejście między R, a D, ewentualnei jak długo stoisz na zapalonym silniku to można przełączyć.
-
[ALL B7] Parujący reflektor bi-xenon - wymiana szkła
Co ma ci dać podmiana klosza? Lampa paruje bo ewidentnie jest nieszczelna, najprawdopodobniej jak sam mówisz po "naprawie".
-
[B5 ADR] Brak nawiewu
Skończyła się dmuchawa, pomoże wymiana szczotek o ile komutator silnika jest w dobrym stanie. Syczenie to normalny objaw, gaz w układzie rozpręża się wyrównując ciśnienie. Na przyszłość użyj szukajki bo to nie jest odosobniony problem i często się przewija.
-
[ALL] Brak chłodzenia w miesiąc po nabicu klimatyzacji
Automat po prostu może nie wykryć małej nieszczelności w układzie, zdarza się że większej też nie daje rady :gwizdanie:
-
[ALL B5] Problem - dwukolorowe lusterko
Masz lusterko samościemniające? Jeżeli tak to siada, a to dziadostwo, które przelewa się w środku to kwarc. Lusterko do wymiany.
-
[ALL B5] Zabezpieczenie przed kradzieżą
Tylko że nawet wtedy albo ją zerwą, albo kilku silnorękich będzie auto po kawałeczku przenosić :gwizdanie: z blokadą nie przełączysz na luz. A lawetą po nasze klamoty już się nie podjeżdża
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Próbowałem telefonem, ale nie mogę złapać ujęcia i wychodzi ciemna plama, a do apartu w tej chwili nie mam dostępu
-
[B5 AHL] Różnice między przepływkami?
Używany przepływomierz to zła inwestycja. Dołóż trochę i zainwestuj w nowy, bo będziesz kupował 2 razy.
-
[ALL B5] Powitanie światłami po otwrciu z pilota
Przy seryjnym module komfortu nie ma takiej opcji.
-
[ALL B5] Swap silnika od 2.7 bi-turbo
Kombinacji i tak będzie od metra, nieważne co chciałbyś tam włożyć. Z 3.0 jeszcze więcej problemów bo nie występował w b5 i nic nie pasuje na gotowo. Jeżeli naprawdę brakuje ci mocy to są 2 rozsądne rozwiązania: kompresor, np. taki: http://www.superchargersonline.com/product_detail.asp?PartNumber=PES-2830VSC przy czym koszta prawdopodobnie przekroczyłyby wartość twojego auta albo zmiana samochodu
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Ozon to jest pomyłka. A pianka potrafi sobie poradzić ze smrodem, tylko musi być odpowiednio zaaplikowana.
-
[ALL B5] Zapytanie o próbki lakieru
Albo sprawdź sobie tutaj: http://der-b5.de/Außenfarben_nach_Modelljahr_und_Lackcode.html#Modelljahr_1997
-
[ALL] Brak chłodzenia w miesiąc po nabicu klimatyzacji
Sprawdziłeś każdy kawałek instalacj? Nieszczelność możesz miec w dowolnym miejscu i na parowniku też. Podjedź do fachowców, niech spróbują ściągnąć czynnik z instalacji, podejrzewam że będzie pusto a potem niech szukają dziury.
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Kolego, to jest przypadłość każdego auta z klimatyzacją, o którą nikt wcześniej nie dbał lub dbał za słabo, pozostaje zadbać dla siebie
-
[B5 AHU] Światła długie jedna strona
Proponuję przełącznik zespolony i wtyczki przy lampach.
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Samodzielny demontaż parownika jest możliwy ale najpierw ktoś musi ściągnąć z układu czynnik. Generalnie ta opcja to jest ostateczność, więc lepiej skupićsię na dokładnym odgrzybianiu pianą Żeby mieć widok na parownik trzeba po zdjęciu schowka wymontować dmuchawę, wtedy jest dobry dostęp. W dziale Warsztat jest instruktaż jak to zrobić. Odpływ skroplin w B5 jest w okolicy prawego przedniego koła, nie wiem czy jest tam osłona, ja u siebie widziałem, że kapie bezpośrednio. Musisz zobaczyc skąd leci, powinien być króciutki kawałek rurki właśnie w okolicy prawego koła i wydechu, generalnie można wprowadzić rurkę od puszki do odpływu bez wjeżdżania na kanał bo jest dość blisko prawego progu.
-
[ALL B5] Zapytanie o próbki lakieru
Najprościej zadzwonić do aso i zapytać
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Miałem coś takiego, ale po roku od ostatniego odgrzybiania. Czyściłem klimę w sumie 3 razy, ale teraz nie śmierdzi. Spróbuj zrobić to samo Kolego. Piszesz, że zaaplikowałeś w nawiewy, a metoda jest niestety niezbyt skuteczna. Żeby dezynfekować taką pianką dobrze trzeba ją zaaplikować bezpośrednio na parownik, demontując wcześniej schowek i od drugiej strony, znaczy od dołu auta przez odpływ skroplin. W sumie jak mam być szczery to w starszych autach jedyne skuteczne na naprawdę długo lekarstwo to demontaż i dokładne wymycie parownika i kanałów wentylacyjnych, a ta robota to koszmar.
-
[B5 AFN] Drgania auta powyżej 80km/h
Masz automat czy manualną skrzynię?
-
[ALL B5] Swap silnika od 2.7 bi-turbo
Wszystkie swapy to jest ogólnie śliska sprawa. Z tego co wiem nikt przynajmniej na tym forum tego nie robił. Nie jest kwestią czy przypasuje skrzynia od 2.8, wszystko musi być z auta- dawcy jezeli chcesz się poważnie tym zająć bez dziadostwa, a grzebania jest tyle, ile wymiana całego osprzętu, komputera, wiązki, napędu. Pytanie jak dostępność części i koszty, a S4 z tego i tak nie będzie
-
[B5 ACK] Problem z klimatyzacją
Poobserwuj ten elektryczny czy startuje zawsze kiedy jest potrzebny, możliwe że ma zużyte szczotki i czasem nie rusza na co wskazywać by mogła też trochę za wysoka temperatura silnika. Ten wentylator ma 2 biegi więc przyjrzyj się Kolego czy zawsze chodzi na tych samych obrotach, czy przy dużyc obciążeniu zwiększa. Klimę rozłączałoby raczej gdyby czynnika było za dużo. Nie napisałeś czy poza tymi objawami wydajność ma ok, nie zaszkodzi sprawdzić w zakładzie czy jest prawidłowa ilość bo to dość istotne
-
[B5 ACK] Problem z klimatyzacją
Powinieneś słyszeć ten wentylator jak opuścisz okno, a jeżeli masz dodatkowe wskaźniki to powinieneś zauważyć, że w momencie załączenia wentylatora mocno spada napięcie ładowania.