Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AVV] Mryga wyświetlacz klimatyzacji - co to może być ?
było wiele razy na forum.
-
[B5 AVV] Problem z drzwiami
Mówiąc wprost, zawias drzwi jest zjebany i drzwi opadły albo nie są wyregulowane po naprawie blacharsko- lakierniczej jak należy.
-
[ALL B5] Jak przymocować dolne listwy boczne ?
Nie pamiętam dokładnie, ale listwy kosztują koło stówki za przód i ok 80 zł za tylną, w ASO tańsze niż na allegro. Nowo kupowane już nie rdzewieją bo są całe z gumy i nie ma w nich tego wzmocnienia z blachy, które rdzewiało. Do Kolegi [olo~666], nic nie trzeba wiercić, nie ma też żadnej regulacji. Sciągasz starą listwę, odkrecając jedną śrubkę w rogu drzwi i zsuwasz, nową w odwrotnej kolejności. Tych plastikowych mocowań do listewek też nie musisz kupować jeżeli były kompletne, a jeśli nawet to w ASO powinny być.
-
[ALL B5] Jakie silniczki reflektorów do sonarów ?
Myślę, że wnetrze drży od wstrząsów i drgań silnika z powodu słabej jakości wykonania, trzeba by przyjrzeć się lampom od środka czy da się coś zaradzić.
-
[B5 1Z] Nie działająca klimatyzacja
Może być zużyte sprzęgiełko sprężarki.
-
[B5 AAH] Brak chłodzenia podczas upałów
Według tego, co mówił mi majster od klimy w starych Zexelach montowanych w a4 był fabrycznie czujnik obrotów i tym się sugerowałem. Inna sprawa kto i ile razy majstrował przy autach, które mają już swoje lata, więc może czasem juz go nie być bo np. sprawiał problemy u Kolegi, który miał problem uszkodzone było elektrosprzęgło.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
W mojej opinii, po pierwsze twoje ASO nie dysponuje fachowcem od automatycznych plus nie mają sprzętu do wymian dynamicznych lub nie potrafią go używać. Po drugie, przed wymianą i tak muszą podłączyć się do komputera skrzyni celem zczytania temperatury oleju, więc powinni również sprawdzić sterownik pod kątem zapisanych błędów i poinformować jeżeli jakieś są. Po trzecie, nawet jeżeli uznać dwie wymiany statyczne za płukanie, to oleju powinno być użyte dwa razy tyle, żeby wymienić oliwę w całym obiegu. Skandaliczne jest to, że nie poinformowano o usterkach w skrzyni, moim zdaniem to ewidentne zatajanie istotnej informacji przed klientem, a z gwarancją na usługę próbują teraz wykręcić kota ogonem. Co do ASO to raczej niewielu z nas jeździ tam w celu innym niż ewentualny zakup części albo przeglądy gwarancyjne. Być może moja opinia jest krzywdząca, ale nie spotkałem się jeszcze z naprawdę rzetelnym ASO w porównaniu do warsztatów niezależnych, które pracują na siebie i swoja opinię. Kolego, doprowadziłeś już do porządku tempomat, o którym wspominałeś wcześniej? Dobrze byłoby też dla pewności wykonać adaptację przepustnicy komputerem, wszytskie podzespoły, które mogą mieć wpływ na skrzynię powinny być w 100% sprawne, żeby mieć pewność że skrzynia szwankuje sama z siebie, nie z powodu innych usterek.
-
[B5 ABC] Brak ogrzewania
Powinien chodzić na wolnych obrotach i zwiększać prędkość obrotową wraz z temperaturą silnika, inaczej sprzęgło wiskotyczne szwankuje. Chyba że mówisz o tym elektrycznym wiatraku od klimy, jeżeli chodzi przy załączonej klimie to ok. Jeżeli wolno ci się rozgrzewa wymień termostat, z doświadczenia wiem że ten silnik nawet zimą praktycznie od razu łapie temperaturę.
-
[ALL B6] Jak odnowić wytartę kierownicę po odebraniu z myjni ?
Mówię serio. Skóra złapie barwnik z pasty i odzyska kolor, nadmiar można wytrzeć szmatką. Zresztą, Kolegę i tak prawdopodobnie czeka wymiana/ obszycie kiery, a zrobi jak będzie chciał.
-
[ALL B6] Jak odnowić wytartę kierownicę po odebraniu z myjni ?
Czytałem gdzieś, że gość czarną pastą odświeżał skórzaną tapicerkę i po wytarciu nadmiaru pasty nie zostawały czarne ślady na spodniach a wyglądało to całkiem całkiem
-
[ALL B6] Jak odnowić wytartę kierownicę po odebraniu z myjni ?
A czarna pasta do butów ? Mógłbyś spróbować i tak nie masz wiele do stracenia.
-
[INNE] Błąd w skrzyni automatycznej 789
Wróc do gazowników Kolego, niech poprawiają co schrzanili w elektryce.
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Częsty Kolego, podobnie jak puchnącee listwy na dole drzwi, które po modyfikacji nie miały w sobie już metalowego elementu który rdzewiał i je rozsadzał. Sporo aut ma to zapewne już zrobione.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Błędy ze skrzyni masz już opisane, a te numery pod automatic gearbox V01 to po prostu numer części, typ skrzyni, kodowanie itp.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Kolego, błąd z czujnika otwarcia maski dotyczy właśnie wzbudzenia alarmu, każde wzbudzenie masz zapisane w sterowniku. Błąd pedału hamulca, jeżeli działa wszystko poprawnie może być po prostu jakimś starym, niewykasowanym wcześniej błędem. Jeszcze jedno, robiłeś po czyszczeniu adaptację przepustnicy? 00638 - Engine/Transmission Electrical Connection, 00638 P1766 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM 00638 P1767 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM Tyle na temat błędu 00638, OLO_GDA znalazł to wcześniej i myślę warto najpierw tego się chwycić.
-
[ALL B5] Jak nabić klimę ?
Umieszczenie zaworów zależy od rocznika. Jeżeli dobrze pamiętam to po 97 były 2 przy podszybiu, a wcześniej jeden w chłodnicy a drugi na podszybiu.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Olo, to akurat było angielskie ASO, paproki gorsze od polskich ciekawe jak do reklamacji podejdzie główny manager.
-
[B5 AHU] Dmuchawa z klimą - czy będzie pasować ?
Jesteś pewny, że cały silnik? Może tylko szczotki, wymiana to groszowa sprawa u elektryka i o wiele mniej zachodu niż szukanie drugiej dmuchawy.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Wniosek jest dla mnie jeden, wobec braku śladów rozkręcania przewodów olejowych i małej ilości oleju wymianę musieli zrobić statyczną i do tego spieprzyli coś w trakcie roboty. Kickdown mógłby nie działać bo w okolicach przepustnicy jest czujnik jej położenia, który odpowiada m. in za kickdown i mógł nie zostać wpięty albo uszkodzony. Jeszcze jedno, nie wymiana oleju zaszkodziła skrzyni, tylko źle przeprowadzona przez niewprawnych mechaników procedura.
-
[B5 AHU] Dmuchawa z klimą - czy będzie pasować ?
Co się stało z twoją dmuchawą, że musisz wymienić całość?
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Jeżeli po czyszczeniu przepustnicy a jeszcze przed wymianą oleju kickdown działał to raczej nie ma w tym twojej winy. 6 litrów do wymiany dynamicznej to gdzieś połowę za mało. Czemu tip nie działa to nie wiem, być może pojawiła się jakaś usterka pozycjonera lub w ASO narobili bałaganu w elektryce. Co do przewodów to szukałbym raczej śladów odkręcania przy chłodnicy oleju niż zaraz przy korpusie skrzyni. Ta wymiana w ASO na pewno była dynamiczna, masz to na fakturze?
-
[B6 ALT] Wymiana czujnika ciśnienia od układu klimatyzacji
Ups, szczerze to nawet o tym nie wiedziałem. Ale dobrze, że Kolego sprostował
-
[B6 ALT] Wymiana czujnika ciśnienia od układu klimatyzacji
Trzeba odessać gaz z układu, wymienić czujnik i napełnić na nowo układ.
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Nie wiem, jak dla mnie to z tego tematu wynika jasno, że ta uszczelka górna jest częściowo pod szybą i do wymiany należy wycinać. Dowiadywałem się u macherów jaka jest technologia wymiany, odpowiedź- wycięcie szyby, Koledzy potwierdzili. A jeżeli chcesz zostać praktykiem w tym temacie to podjedź do "szybowców" i zobacz co powiedzą.
-
[B5 AAH] Brak chłodzenia podczas upałów
Nie będzie bo zaraz rozłącza sprężarkę.