Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Mój brat ratował podobne przetarcie płynną skórą u siebie- wytrzymało niecały rok głównie miejskiej eksploatacji
  2. Skóra w płynie dałaby radę to wypełnić, ale efekt nie będzie idealny. Najlepsze wyjście to wizyta u tapicera, wymiana takiego elementu to koszty w granicach 200-300 zł.
  3. Np. Tune-up w Gdańsku.
  4. Od iveco zakładało się końcówki wtrysków o odpowiednim oznaczeniu + kalibracja na stole probierczym, nawet dzisiaj drogi temat. Turbo od 2.7 trzeba najpierw przerobić na sterowanie podciśnieniem. Dla zakładanej mocy 200 koni szkoda pieniędzy i czasu, tyle zrobisz na seryjnym osprzęcie, oczywiście jeżeli pompa wtryskowa podoła zadaniu. Większość- nawet tych po "regeneracji"- jest tak wyeksploatowana, że ledwie wyrabiają z przy seryjnej mocy, a często tną konie i moment.
  5. Do pociągnięcia jest faktycznie can infotainment- znajdziesz np. w liczniku albo w stopach pasażera i do wymiany wtyczka modułu bo cullman ma inną. Diagnostyki vagiem nie trzeba robić ani nic wykodowywać, tylko ustawić kodowanie modułu BT po montażu.
  6. Mijasz się z prawdą. Sprężarka z B5 owszem miała sprzęgło elektromagnetyczne, ale zawór wydajnościowy też w niej był- to są sprężarki o zmiennym wydatku, regulowanym poprzez zmianę pojemności skokowej, a nie żadne sztywne on/off jak np. w starych volvo. W B6 też nie przypominam sobie aby klima mi ruszała na mrozie, koło 0 już się nie załączała i nie chciała np. odparować szyb.
  7. Ten odtwarzacz w B7 z tego co pamiętam nie obsługiwał CD textu, tytuły w mp3 są odczytywane bo RNS-E obsługuje tagi. Jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
  8. Jeżeli zabrudziłeś lustra to taka lampa jest do ponownego napylenia powłoki na lustro albo do wyrzucenia.
  9. majkel_majki odpowiedział(a) na Jano8504 temat w Audi A4 B5
    Ciekawy punkt widzenia, czego nie oczyścisz katalizatorem, to przefiltrujesz własnymi płucami. Szkoda, że jadący za tobą też. Ten temat powinien polecieć do kosza, Niemcy pozbywają się diesli z Euro IV, a u nas ciemnogród wycina sprawne katalizatory.
  10. majkel_majki odpowiedział(a) na Jano8504 temat w Audi A4 B5
    Rozumiem, że planujesz wymianę katalizatora na nowy?
  11. majkel_majki odpowiedział(a) na panki888 temat w 2.5TDI
    Zgadza się, miałem zamknięty przez chwilę kiedy czekałem na nową rurkę egr, w AKE wystarczyło zdjąć podciśnienie z gruszki zaworu. Do kolektora ssącego i kanałów głowicy też zaglądałem, przy przebiegu 300 tys. km nie było co tam skrobać i raczej nikt tam wcześniej nie zaglądał.
  12. majkel_majki odpowiedział(a) na panki888 temat w 2.5TDI
    Zauważalnie wolniej i do tego głośniej pracuje. Nie polecam, tym bardziej że zdrowe 2.5 nie nagaruje kolektora i kanałów w głowicy tak żeby to wpłynęło na osiągi.
  13. Musiałbyś się zorientować, nie wiem ile na dzień dzisiejszy kosztuje kompletna płyta. Na razie myślę nie masz co się martwić na zapas, zmień olej jeżeli jest stary, skasuj adaptacje i obserwuj jak działa skrzynia.
  14. Zużycie eksploatacyjne, trochę kilometrów już zrobiła. Jeżeli stan i jakość oleju w skrzyni nie budzi zastrzeżeń to wina leży najpewniej w płycie sterującej.
  15. Ewentualnie faktycznie turbo, one kiedy już powoli się kończą to jęczą na zimno jak syrena.
  16. Tak ma być, to jest normalne zachowanie klimatyzacji w a4.
  17. majkel_majki odpowiedział(a) na Cissekkk temat w 2.8
    Uważam, że w b5 potencjalnie obydwa są zużyte w stopniu stawiającym tuning na wejściu, bez wyjęcia i weryfikacji stanu silnika i osprzętu, pod znakiem zapytania.
  18. Podejrzewam, że po prostu nie zwróciłeś na to uwagi
  19. To jest normalne, w lewarku klika elektromagnes, który wciśnięciu hamulca zwalnia blokadę przesunięcia dźwigni.
  20. majkel_majki odpowiedział(a) na Cissekkk temat w 2.8
    Nie zmienia to faktu, że podatność na modyfikacje 2.8 jest prawie zerowa, a do tego większość egzemplarzy z racji wyeksploatowania i tak nie trzyma fabrycznych parametrów- ucieka głównie moment obrotowy na skutek niedomagań osprzętu.
  21. Najwięcej sensu ma operacja wstawienia drugiego słupka 2.5 z nowszych roczników z poprawionymi głowicami- wdzięczne i bezawaryjne silniki.
  22. Pamiętam, że wsadziłem później pełne śruby do regulacji geometrii od bmw e39, były łatwo dostępne, tanie i pasowały wymiarami. I nie miały już nacięć jak oryginalne.
  23. Domowego sposobu nie znam, ale raczej pompa. One wytrzymują +/- 400 tys. km i to pod warunkiem, że mają właściwy stan i jakość oleju w układzie.
  24. Pompy różnią się wydajnością i króćcem zasilającym- V'ki i rzędówki mają go skierowanego w innym kierunku, musisz porównać na zdjęciach bo pozostałe wymiary i punkty mocowania są identyczne. Teoretycznie da się obrócić króciec bo jest wciskany, praktycznie bywa różnie.
  25. Zamiana 1 do 1 to to nie będzie. Poczytaj, poszukaj, na forum jest sporo informacji odnośnie montażu RNS-E i modułu bluetooth.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.