Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
14 błędów silnika, telepanie przy niskich obrotach,
Tam ma być korek, otwór służy do odpowietrzania układu.wiec musisz czymś zaslepic. Moge później nr podesłać do ori jeśli chcesz A wracając do odmy to wyczyść wszystkie rurki, będą zabite nagarem
-
14 błędów silnika, telepanie przy niskich obrotach,
Uważaj tylko jak bd usuwal resztkipplastiku wchodzące do bloku, aby kawałki nie dostaly się do środka. Najlepiej jakbyś zatkał otwór jakąś kulka papieru bądź szmatki.
-
a4 b8 holowanie
Zgadzam się z Tobą, z tym ze kolega chciał pokonać krótki dystans dlatego też tak napisałem.
-
a4 b8 holowanie
Masz racje, nie jest to wskazane. Ale na krótkim dystansie z niską prędkością nic nie powinno się stać, gdy skrzynia bd w położeniu N.
-
14 błędów silnika, telepanie przy niskich obrotach,
To sprawa jest prosta, uszkodzone kolanko od odmy, mnie też szarpało bez niego zaraz numery ci dam 06A103213F Sprawdz również ten zawor 035103245G znajduje sie on w tej rurce 06A103247 która jest połączona do tego kolanka ktore ci sie urwało Po wymianie powinno już nie szarpać
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
błędy jakie ?
-
a4 b6 bfb 1.8 t lpg czy warto?
Rurka między wielozaworem który również musi być 8mm a redaktorem
-
a4 b6 bfb 1.8 t lpg czy warto?
Wtryski ok 300 zł za hany reduktor ac r01 też ok 300 zł z tym że r01 jest na ok 200km i rurka 8mm
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Zróbmy tak, jak pojeździsz troche i znów zaświeci to podasz konkretne nr błędu i bd myśleć. A tak przy okazji to tylko dział do powitań, wiec, witaj na forum
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Czyli co, wymieniłeś dwie sondy ? Sam check nie mówi nic, może dotyczyć mieszanki innej niż stechiometrycznej, bądź w przypadku drugiej sondy niskiej emisji katalizatora. Bez określenia konkretnego błędu nikt ci nie pomoże. Niestety PIS nie daje na razie dofinansowania na szklane kule
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Pierwsza czy druga sonda ? I jaki bląd pokazuje
-
pytanie o numer czesci
To 4B1611931P ?
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
Powodzenia
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
Ja bym Ci chętnie pomógł ale daleko strasznie, więc może ktoś się jednak zgodzi.
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
To szarpanie jest bardziej podobne do wypadania zapłonu, czyli uszkodzonych cewek. Sonda ma wpływ na skład mieszanki i co faktycznie może mieć wpływ na szarpanie ale nie tak drastyczne. Takie jest moje zdanie. Być może mogę się mylić. Ale znając życie nawet po odpieciu sondy auto jedzie normalnie.
-
a4 b8 holowanie
Można ale nie przekraczając 50km/h
-
14 błędów silnika, telepanie przy niskich obrotach,
Wiązka z tego co sie nie mylę idzie do sterownika, spróbuje ci nr znaleźć. Cewki w sumie Beru są spoko. 8E1971072PR Etka pokazuje ze to niby. Najlepiej szukać na alledrogo.
-
Darowizna pojazdu, jaki procent?
Żeby zniżki ci sie liczyły może ci przepisać nawet 1%
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
Może poproś kogoś z forum z twojej okolicy a na pewno sie zgodzi podmienić i sprawdzić
- Panewki i cylindry - ocena
-
Panewki i cylindry - ocena
Tylko nie jakieś z ryżu.
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
Sonda mierzy ilość tlenu w spalinach a błąd dotyczy własnie tego. Sterownik nigdy nie był zaprogramowany na to że ktoś go struje gazem i myśli że jest coś nie tak, a w rzeczywistości może być źle ustawiony gaz, może lecz nie musi. Dlatego warto by było gdybyś pojeździł przez jakiś czas na PB jeśli błędy nie bd sie pojawiać znaczyć to może, źle wyregulowany gaz, brudne filtry itd. Dodatkowo jeśli wypadają mu zapłony na 1,2 i 3 cylindrze to podmień mu cewke z 4 cylindrem, jeśli po tym bd mu wypadać również na 4 cyl znaczy że cewki mogą być do d.py
-
Panewki i cylindry - ocena
Ja tam uważam że jak już rozebrałeś silnik do zera to obowiązkowo wymienić panewki. Co do stanu cylindrów to są ok, widać nawet ślady honowania.
-
[1.8T AVJ] Szarpie, zamula
Pojeździj jakiś czas na PB jesli bd sie powtarzać błędy to pewno sonda nie domaga. Jeśli ustąpią to gaz do regulacji.
-
Braki mocy AWT
Termostat jest w króćcu (jako całość) pod kolektorem dolotowym