Treść opublikowana przez czarlo
-
czyszczenie egr
Jak wyciągniesz EGR i go sam wyczyścisz to przynajmniej jesteś w stanie stwierdzić czy jest to zrobione dobrze czy nie.
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Wszyscy krzyczą że od 1500 do 2000 zł. Gdzie kupowałeś te części za taką cenę?
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
A możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda po regeneracji, bo jestem ciekaw?
-
opony letnie w zime?
Ciekawe jakby jeździł na letnich oponach w warunkach jakie obecnie panują.
-
klamka problem
Jakiś inny element przymarzł. Spróbuj prysnąć jakimś odmrażaczem. A jeśli masz możliwość, wstaw do jakiegoś garażu na rozmrażanie
-
Polecane opony letnie
Oceny mają podobne więc wziąłbym Uniroyal ze względu na cenę i wygląd
-
dylemat na co zmienic a4 b6 ,b8 , e92? touareq?
Powiem ci że też miałbym dylemat E92 nie jeździłem ale slyszalem że jak raz kupisz BMW... Jeździłem za to Audi A4 B8 2.0 TFSI quattro. Bardzo fajne auto, z resztą jak to Audi.
-
Polecane opony zimowe
+1 ,teraz mam UG9 trzymają bdb i cenowo nie ma tragedi Dokładnie. Opony fajne a cena nie powala na kolana
-
1.8T AJL pożera olej
właśnie w tym problem , że nie miałem zamiaru jej sprzedawać tylko śmigać jeszcze z 2-3 lata. Zaraz zorientuje się gdzie w obrębie sprawdzę kompresje i dam wam znać :> Wydaje mi się że kompresję powinien sprawdzić ci pierwszy lepszy mechanik do jakiego się udasz.
-
Kilka usterek w Audi a4
Czasami przyczyną świecenia się kontrolki AIRBAG może być uszkodzony przewód modułu odpowiedzialnego za poduszki. Nie jestem pewien ale może on się znajdować pod fotelem kierowcy i podczas jego przesuwania przewód mógł zostać uszkodzony. Mój znajomy tak miał w passacie B5. Odnośnie pozostałych twoich problemów... to tak jak już wspomniał kolega wyżej. Właź pod auto albo jedź do mechanika bo nikt tu nie jest wróżką.
-
Ciężko odpala, inaczej niż wszystkie AVF
W moim poprzednim aucie też był problem z rozruchem przy niższych temperaturach. Jeździłem Passatem 1.9 TDI AVF. Sprawdzałem wiele możliwości. Włożyłem większy akumulator sprawdzałem świece. Mechanik zmierzył ciśnienie w silniku i okazało się że było już trochę niskie ale niby nadal mieściło się w normie. Mówił że może to być też wina pompowtrysków.
-
1.9 tdi Avb głośniejszy od Avf
Nie co tu dużo dyskutować. 1.9 TDI z PD jest hałaśliwy i już.
-
Hałas wewnątrz
Ja myślę że generalnie ciszej będzie jadąc benzyniakiem. 1.9 TDI na pompowtryskach jest hałaśliwy. Z drugiej strony benzyniaki też nie są idealne i ze względu na wyższe obroty silników hałas potrafi być dokuczliwy. Ale mimo wszystko TDI jest głośniejszy.
-
Polecane opony zimowe
Ja polecam opony goodyear ultragrip od 7 w górę. Mój tata jeździ na ultragrip 7+ a ja mam ultragrip 8. Zarówno jedne jak i drugie są godne polecenia. Nigdy nie zawiodły w żadnych warunkach.
-
Demontaż tapicerki boczka tylnych drzwi - the fotostory
Rozbierałem kilka dni temu prawe tylne drzwi w moim samochodzie z powodu nie działającego oświetlenia podczas otwierania drzwi. Niestety dwa uchwyty urwane, mimo że starałem się to robić bardzo powoli. Na szczęście udało mi naprawić, wystarczyło poruszać kostką o której wspominał kolega na początku.
-
Biały dym na ciepłym silniku
Kopcenie na biało powoduje również niska temperatura powietrza.
-
Ubytek oleju - kontrolka min. poziom oleju
Chodzi o to czy nie ma oleju w zbiorniku wyrównawczym bo może to świadczyć o poważnej awarii silnika.
-
szarpie na wolnych obrotach
U mnie zaraz po wymianie przepływomierza i podpięcia kompa pojawił się jeszcze błąd czujnika temperatury ale po wykasowaniu już się nie pojawił. Pewnie związane to było z wymianą nowej części.
-
szarpie na wolnych obrotach
Witam Odświeżę trochę temat bo jest ich niewiele odnośnie tego silnika. Podobnie jak kolega miałem ostatnio problem z dławieniem się silnika oraz nierówna pracą silnika na wolnych obrotach. Początkowym objawem było strasznie duże zużycie paliwa. Początkowo wyższe zużycie zwalałem na zimę i niską temperaturę ale nawet przy dodatnich temperaturach spalanie było podobne. Pewnego dnia samochód zaczął leciutko się dławić po wciśnięciu pedału gazu (ale było to chwilowe i na zimnym silniku) i trwało to kilka dobrych tygodni. Ostatnio stojąc na parkingu silnik zaczął nierówno pracować na wolnych obrotach i zapaliła się żółta kontrolka "Check". Po ruszeniu silnik się dławił i nie miał mocy. Jakoś dotoczyłem się do domu (na szczęście to było tylko kilkaset metrów). Po wizycie u mechanika na drugi dzień i podpięciu pod komp. okazało się że uszkodzony jest przepływomierz. Pozdrawiam
-
ALZ 1.6 duże zużycie benzyny
U mnie spalanie jest następujące: Trasa 6-7 l/100 km Miasto 8,5-9,5 l/100 km Ostatnio przeliczałem średnią spalania i wyszło mi jakieś 8,5 l/100 km. Więc pali ci trochę za dużo.