Treść opublikowana przez fend18
-
[B5 AEB] Uszkodzona przepustnica ?
nie ma szarpania ciagnie tak do 6tys rpm dalej nie przeciagam.
-
[B5 AEB] Uszkodzona przepustnica ?
Witam, od kilku dni mam problem z wolnymi obrotami, po wyrzuceniu na luz obroty zawieszaja sie np 1,3tys rpm lub 1,5rpm czasem spadna do 1tys rpm i zaraz wzrastaja do 1,3rpm, pierwsze co to czyszczenie przepustnicy, lsni jak lustro pozniej proba adaptacji vagiem nie udana link do screena http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/119fd09c51bb9d11.html zrobilem autoadaptacje poprzez przekrecenie zaplonu odczekaniu az przepustnica skonczy pracowac i kliknie, odczekalem jeszcze okolo 1min i odpalilem, dalej z obrotow nie schodzi, po sprawdzeniu vagiem komunikat adapt. o.k. dalsze sprawdzanie to odlaczenie przeplywomierza nic, podmiana przeplywomierza nic, odpiecie sondy lambda nic, odpiecie czujnika temp nic, odpiecie czujnika temp zasysanego powietrza tez nic, dzisiaj rozebralem przepustnice ta klapke gdzie jest elektronika delikatnie przeczyscilem i podpialem pod wtyczke przekrecilem zaplon przepustnica sie nastawila jednak nie wiem czy tak jak powinna byc, kolo zebate zatrzymalo sie na przedostatnim zebie screen http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d6b0f21f0e0feb2.html i teraz pytanie czy tak powinno byc, czy musze kupic nowa przepustnice czy sa inne koncepcje co mozna byloby jeszcze sprawdzic, w sterowniku zadnych bledow. czy jest mozliwosc zastapienia oryginalnej przepustnicy o nr 058 133 063 przepustnica o takich samych nr tyle ze z np literka Q ? wg tego linka http://www.vagcat.com/epc/cat/au/A4/1995/156/49/1743465/ przepustnica powinna pasowac od adp.ahl akm czy rzeczywiscie tak jest?
-
Gorzów Wlkp Zlociki i Spociki
na warszawskiej maja ceny okrutne, za przelutowanie 5 kabelkow zawolali 200zl, jak na 15min roboty to troche duzo.
-
Gorzów Wlkp Zlociki i Spociki
ale masz do 1.8T AEB ?
-
Gorzów Wlkp Zlociki i Spociki
Witam, Panowie moze ktos bylby na tyle mily i pozyczylby na 5 min przeplywke, bo prawdopodobnie ona powoduje u mnie nie schodzenie z obrotow? Jesli tak to prosze o kontakt.
-
Dobrzy chiptunerzy
Witam Zastanawiam sie nad chipem do swojego autka w firmie http://rs-chiptuning.strona.pl/ z tego co wyczytalem na innych forach i tutaj to nikt jej nie polecal, ale konkretnego powodu poza tym ze strone na darmowym serwerze nie znalazlem, chyba ze ktos byl u nich i faktycznie jest niezadowolony, zaproponowali mi chipa za 750zl podobno pisany indywidualnie, jednak w cenie 750zl nie jest wliczona hamownia za ktora trzeba dodatkowo zaplacic, do tego na allegro znalazlem ich oferte gdzie napisane jest ze wgrywaja chipy gotowe z niemiec, czytajac komentarze ludzi ktorzy (teoretycznie) kupili u niego chipa wszyscy chwala, ale chcialbym sie dowiedziec czy ktos z Was korzystal z uslug tej firmy?
-
[B5 ADR] Czy mogę założyć używane przeguby ?
jakiej firmy kupiles ten przegub, ze rozlecial sie po dwoch dniach
-
[A6 AFN] Jakiej firmy przeguby ?
a co myslicie o przegubach firmy kager?
-
Ile pali Wam gazu?
chyba naprawde masz ciezka noge 20l w miescie to juz trzeba sie postarac.
-
[ALL B5] Radio oryginal audi delta cc tylne glosniki
wszystkie wtyczki mam wsadzone w radiu i wszystkie kabelki sa we wtyczkach, nie dziala caly tyl, drzwi i polka, jak mozna sprawdzic wzmacniacz? wyciagnalem jeszcze raz radio i okazuje sie ze zamiast zoltej wtyczki miniiso mam dwie chinche? czy tak szlo to w oryginale? czy potrzebuje przejsciowke chincha na miniiso i bedzie grac tyl?
-
[ALL B5] Olej w układzie chłodzenia
a jak udowodni ze to byla wada ukryta, ze sprzedajacy tym wiedzial a nie stalo sie to kilka dni po sprzedazy? w umowie zawsze jest adnotacja, ze stan techniczny pojazdu jest mi znany, nie wiemw czy jest szansa o jakiekolwiek odszkodowanie.
-
[ALL B5] Radio oryginal audi delta cc tylne glosniki
Witam, wiem ze bylo, ale nei bardzo wiem o co chodzi z moimi glosnikami tylnymi, mam radio audi delta cc ze zmieniarka, w radiu mam dwie iso i jedna male iso, mam fabryczny wzmacniacz w lewym tylnym glosniku, podlaczona do niego wtyczke jednak za cholere nie chca grac tylne glosniki, czy potrzebuje jakis dodatkowy wzmacniacz czy kabelek-przejsciowke?
-
[B5 AEB] Turbo 5303 988 0005 K03 005 EG 5042 028
chyba ze sie tak wyprostowaly :>, ale generalnie numery tez sa rozne, czy turbo o nr wyzej bylo seryjnie montowane w aeb czy tez w innym silniku?
-
[B5 AEB] Turbo 5303 988 0005 K03 005 EG 5042 028
Witam, wymienilem swoje turbo k03 o nr 53041015091 po lopatkach wirnika widac dlaczego, na uzywane turbo k03 5303 988 0005 K03 005 EG 5042 028 jednak maja zupelnie inny uklad lopatek sprezajacych, z jakiego auta ta "nowa" turbina? roznicy w osiagach, wielkiej nie ma, czuc wyrazniejsze przyspieszenie od 3tys obrotow zdjecie wirnika ze starej turbiny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44290aa5747bf5d9.html zdjecie wirnika z nowej turbiny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3927e529b9cd8ae.html
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
5tys,czy wiecej obrotow-to troche za duzo ,ja bym obstawial nieszczelnosc-nie widze innej mozliwosci,chyba,ze turbo jakos powoli sie kreci i nie dmucha,a przy zapchanym katalizatorze auto nie wkreciloby sie tak wysoko wkreci sie i do 6tys obrotow, tez mialem problemy z zamuleniem auta, po wyjeciu katalizatora auto odzylo, zawsze mozna rozpiac turbine z katalizatorem i sie przejechac nic nie kosztuje w koncu odkrecenie trzech srub, jesli auto odzyje to sprawa prosta katalizator do wywalenia.
-
[ALL B6] Gaz czy benzyna - na czym jeździć ?
jakie remonty? czego remonty? jakie ciagle regulacje? przejechalem na gazie w 4 miesiace 14tys km, ani razu nie bylem w serwisie, ale moze mam szczescie? bardzo latwo przeliczyc ile wydalbym na benzyne, a ile wydalem na gaz, rachunek jest prosty.
-
[B5 AEB] Jakie logi ?
a co z blokiem 115? w vag-comie? idize zmierzyc tym cisnienie doladowania? mam wersje shareware va-com 3.11 i 4.09 i nie moge, ale jesli ktos ma pelna to czy jest mozliwosc sprawdzenia doladowania w tym bloku? ma ktos moze wartosci dla przeplywki jakie powinny byc w calym zakresie obrotow dla 1.8T AEB?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
strasznie dlugo u Ciebie trwa przejscie na gaz, u mnie przy temperaturach okolo 5 stopni po 2 min rozgrzania na postoju i przejechania okolo 1-1,5km przechodzi na gaz, mzoe masz za wysoka temp przelaczania?
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
10 w miescie ciezko jest osiagnac, jednak na trasie zszedlem do 8l ale to byla jazda emeryta, nigdzie mi sie nie spieszylo i kulalem sie na piatym biegu 100km/h pusta droga prawie bez wyprzedzania, w miescie srednio 12,5 do 14l
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Prawdopodobnie jest to maksymalna wartość jaką może wygenerować przepływomierz (lub przyjąć sterownik). maksymalna to na pewno jest bo czuc w spalinach ten dodatek co daja do lpg i duzo wiecej mi pali, ale obawiam sie ze moze nie byc przeplywomierz tylko cos nie wiem z ECU no ale podmienie bo to najlatwiej, tylko najbardziej dziwi mnie fakt ze po odpieciu przeplywomierza, skasowaniu bledu, ten sam blad dalej powraca
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
kiedy CI tylko pasuje, podaj na PM albo na GG swoj nr kom, zadzwonie i sie umowimy np dzisiaj jak bedziesz miec czas.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Nikt nie mowił, że będzie łatwo... jak chcesz mieć pewność to musisz jakoś wymęczyć.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 20:19_________________________________________________ Na odpiętym raczej powinien pokazać 16486 (Mass or Volume Air Flow Circ Low Input) no wlasnie powinien, a on dalej upiera sie przy tym bledzie za wysokie napiecie 16487 nie mam nikogo zeby moc podmienic przeplywke, a wydac prawie 400zl za oryginal w aso zeby pozniej okazalo sie ze to nie to nei bardzo mi sie usmiecha, czy ta wartosc 172,64 w bloku 002 jest domyslna wartosc ustawiona przez fabryke? czy jakis odczyt z przeplywomierza?
-
[B5 AEB] Blad przy odpieciu przeplywomierza
wlasnie odpinam i wyrzuca mi 16487 ktory opisywalem kilka postow nizej i nie wiem o co chodzi, po skasowaniu zaraz powraca ten sam blad, vag dla bloku 002 podaje 172,64 wartosc niezaleznie od obrotow i czy jest to wartosc mierzona statycznie czy dynamicznie.
-
[B5 AEB] Blad przy odpieciu przeplywomierza
Witam, jaki blad powinien wyskoczyc w vagu po odpieciu przeplywomierza i uruchomieniu samochodu?
-
[B5 AEB] Wyprucie katalizatora
po co cudowac i wstawiać rurę ? bierzesz zaostrzonego pręta albo rure fi 40 parę uderzeń młotkiem i po temacie resztę kata i tak "wypluje" przez wydech tylko uważaj na lambdę aby jej nie uszkodzić dokladnie tak zrobilem, pret od zbrojenia betonowego mlotek i napier... ale odlaczylem rure od srodkowego tlumika i wszystko przez nia wylecialo, pozniej tylko zlozenie odpalenie jeszcze na odlaczonym wydechu, wylecialo co mialo wyleciec zlozenie wydechu i jazda.