Treść opublikowana przez fend18
-
[B5 ADR] Pękające paski klinowe
u siebie zalozylem napinacz SKF 130zl dalem
-
[B5 ADR] Pękające paski klinowe
mialem to samo napinacz do wymiany.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Wszystko zależy w jakim stanie są pozostałe. Generalnie wymieniając komplet masz spokój na jakiś czas, robisz wszystko za jednym zamachem i oszczędzasz na ustawianiu zbieżności po każdej wymianie. przy wymianie wahaczy nie ustawia sie zbieznosci, bo niby po co?
-
[ALL B5] Delikatne stuki przy szybkich ruchach kierownicy
Właśnie myślalem o drążku bo końcówkę mam oki tylko nie zabardzo wiem jak sie za to zabrać(nie zabardzo mam czas i warunki a to dopiero poczatki i stuknięcie słychać tylko przy wieździe na posesje,raz stukneło przy manewrze na parkingu) Tez mam taką taką nadzieje ze z maglownicą wszystko oki(ale raczej autko jest zadbane i nie podejrzewam ze cos jest nie tak"przecież to nie opel czy fiat") Dzięki aju Pozdro u mnie przyczyna okazal sie wykrecajacy drazek, po zdjeciu oslony moglem sobie reka nim krecic, po dokreceniu zadnych stukow i w koncu cisza.
-
[B5 AEB] Proszę o analizę logów - problem z doładowaniem
odnosnie tego bledu, mialem taki blad, po wyjeciu przeplywomierza okazalo sie ze nie mialem tego male drucika w puszce co zakonczylo sie wymianna przeplywomierza.
-
[ALL B5] FIS (czujnik płynu spryskiwaczy i spalonej żarówki)
moze nie masz czujnika czy cos, ja mam oryginalny i sygnalizuje ze sie plyn konczy
-
[B5 AEB] Silnik pracuje na 2 cylindry
tka na przyszlosc, gdzie ten modul sie znajduje?
-
Grupowy CHIP w Compsport !!! Szukam chętnych !!!
moze tam jest kompressor
-
[B5 ADR] Zmiana silnika
zmien mechanika jak najszybciej
-
[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna
spoko, chodziło o to, że teraz chcę kupić rozrząd a w przyszłym miesiącu pompa wody może jeszcze jakieś paski i dopiero wtedy ze wszystkim do mechanika. pompa nie jest na rozrzadzie, jak nie cieknie to po co wymieniac? chociażby dlatego że jak zmienisz rozrząd a po 2 tygodniach zacznie ciec to ponowne rozebranie całego przodu w 1.8T podwyższa koszty robocizny 2 krotkie -pompa skf kosztuje 120-150PLN więc nie jest to wygórowany koszt a masz pewność że nie wysypie sie w najmniej oczekiwanym momencie - POMPE WODY NALEŻY WYMIENIĆ PO 180k przebiegu !!!! nie wiem czy przod musi wyjezdzac przy wymianie pompy wody bo nie wymienialem, i nie przygladalem sie jej za szczegolnie, a jesli nawet to az tyle roboty z tym nie jest, ale jesli ktos daje mechanikowi no to moze i lepiej od razu niech wymienia. Jest jakas instrukcja mowiaca ze 180tys i trzeba wymieniac?
-
[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna
spoko, chodziło o to, że teraz chcę kupić rozrząd a w przyszłym miesiącu pompa wody może jeszcze jakieś paski i dopiero wtedy ze wszystkim do mechanika. pompa nie jest na rozrzadzie, jak nie cieknie to po co wymieniac? mam u siebie taki zestaw tyle ze placilem kolo 400zl rok temu
-
[B5 AFY] Nierówne obroty silnika
Przyczyn moze byc duzo, zacznij od tego co w ponizszym linku http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16943.0.html;highlight=czyszczenie+przepustnicy
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
zmierzylem z ciekawosci wczoraj u siebie jeszcze na trzecim biegu i wyszlo kolo 16sek. od 60 do 140.
-
[ALL B5] Zasłonka szyberdachu
nie slyszalem zeby wychodzily bez zaslonki, a co do montazu czeka Cie rozbiorka podsufitki i szybra, jest ona wkladana od tylnej czesci szyberdachu
-
[ALL] Proszę o poradę przed wymianą zawieszenia
jak masz podstawowe klucze 16,17,18,19 to sam je wymienisz nie ma najmniejszych problemow, no moze poza zapieczonymi srubami, ale popsikac jakims odrdzewiaczem i bedzie ok i pare zl w kieszeni na piwo
-
[B6 AMB] Koszt wymiany kompletnego rozrządu 1,8 T 170 KM
jak za zboze, ja placilem 100zl za robocizne tyle ze do AEB ale tez 1.8T
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
a za gorka zakret 90 stopni
-
[ALL B5] Dynamika silnika 1,6
szukaj 1.8T nie bedziesz zalowac.
-
[B5 ADR] Problem z przepustnicą - nie mogę wykonać adaptacji do końca
tak z mojego silnika, podejrzewam ze ma problem z potencjometrem, nie idzie na niej zrobic adaptacji vagiem, ale blad 16505 nie wyskakiwal, w jaki sposob regenerujesz przepustnice?
-
[B5 AEB] Po programie - filmik
stoper. zmierz 60-140 IV bieg i 60-140 III bieg. Możesz nagrać filmiki[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 17:40_________________________________________________Wlaśnie robiłem test G-Techem 0-100 7.04 sek 1/4 mili 15.70 Teraz juz wiem że ~~ 180 kuni będzie. Pojade na hamownie wkrótce to wrzuce wykres u mnie na IV od 60 do 140km/h 20sek nie wiem czy to duzo czy malo jak na serie.
-
[B5 AEB] Spada ciśnienie doładowania
w koncu wyjalem ten zawor, pierwsze co to pelno opilkow metalu, pewnie po poprzedniej turbinie w ktorej wytarly sie lopatki od tarcia o obudowe turbo, druga rzecz to po zatkaniu tego wyjscia co idzie przewod do kolektora i wcisnieciu tloczka, tlok wraca z powrotem, probowalem go zassac ale nie dalem rady. wychodzi na to ze DV puszcza i jest do wymiany? n75 cyka, dzisiaj moze zajme sie tym grzybem (dv) dzieki za wskazowki. wyczytalem na forum passata taka rzecz: jest to miarodajny test? czy jest inna mozliwosc sprawdzenia DV ? [br]Dopisany: 20 Czerwiec 2009, 16:09_________________________________________________w jaki sposob powinien byc prawidlowo zamontowany DV, wsadzilem dzisiaj ten z literka N na koncu bo stary nie trzymal i przepuszczal powietrze, krotszy krociec do weza na ktorym siedzi N75 oraz ten grzybek od odmy? czy dluzszy?
-
[B5 AFN] Po wymianie wahaczy dalej słychać stukanie
raczej nic innego, albo drazki, albo przekladnia, mam to samo, ale na razie nie przejmuje sie tym za bardzo.
-
[B5 ADP] Szyberdach z Passata B5 do Audi A4 B5?
99% podejdzie caly szyber od passata b5
-
[B5 ADR] Problem z przepustnicą - nie mogę wykonać adaptacji do końca
naprawiasz przepustnice? jesli tak to mam jedna oryginal do zrobienia
-
[ALL B5] Demontaż drążka kierowniczego
Musisz zdjąć taka aluminiowa osłonę która znajduje się mniej więcej nad katalizatorem.(Nie mówię tu o osłonie między suszarką a kolektorem) Ja w taki sposób doszedłem do niej najlepiej. Do założenia ponownego użyłem opaski zaciskowej Musisz się trochę uzbroić w cierpliwość wlasnie myslalem o tej oslonie ze wypadaloby ja najpierw sciagnac,ale wolalem sie upewnic, dzieki za pomoc pomiedzy polosia a wydechem jest metalowa oslone nad wewnetrznym przegubem i o nia chodzi, po zdjeciu dostep powinien byc latwiejszy